Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Імперія готується завдати удар?

Никита | 20.06.2009 02:39

10
Рейтинг
10


Голосів "за"
14

Голосів "проти"
4

"Союзом незламним республіки вільні
Навіки з'єднала Великая Русь..."


"Союз нерушимый республик свободных

Сплотила навеки Великая Русь."


...Якщо серед вільних і рівноправних республік є одна головна – та, що їх всі і з"єднала – то ніякі вони вже не вільні і не рівноправні, а справжнісінькі васали головної республіки. Це і є та сама імперія, яку утворює одна головна республіка – метрополія. Такою імперією був СРСР. Хай навіть кожний окремий росіянин, як правило, не мав особливих привілеїв ні перед кавказцями, ні перед середньоазіатами, ні перед українцями. В усякому разі – не усвідомлював свої привілеї (хоча б мовні). Але Росія як метрополія мала переваги і привілеї, – це можна чітко прослідити.

Ось такі імперії у 21 столітті – за духом часу – існувати не можуть. У 19 столітті – могли. Тоді був час збирати каміння - і всюди збирались великі імперії. Найвеличніша була – Британська (у порівнянні з нею Російська імперія була приблизно у півтора рази меншою і за територією, і за кількістю населення). Зібралась Французська імперія, яка називалась і імперією, і республікою, але по суті залишалась все-таки імперією.

У 20-му столітті прийшов час розкидувати каміння - і імперії почали розвалюватися одна за другою. Російська імперія ніби розвалилась у 1917 р. В усякому разі – дуже сильно захиталася. Відбулася революція, почалась громадянська війна. Але обидві воюючі сторони – і білі, і червоні – виявились також імперіалістами...

Нам невідомо, якою була б Росія, якби перемогла Біла армія. Напевно, білі намагалися б відродити Російську імперію такою, як вона й була: "власть самодержавная, вера православная." Чи спромоглися б увійти другий раз у це річище? Історія не знає умовного способу... Перемогли більшовики. І відродили Імперію у вигляді СРСР – союзу "вільних" республік з головною "найвільнішою" на чолі...

Але у 20-му сторіччі, особливо після 1945 року, будь-яка імперія була приречена. Так само і СРСР, – який варився потихеньку за залізною завісою, варився сам в собі і переварився потроху на...совок. Коли остаточно відбулося це перетворення? В 70-ті? На початку 80-тих? Коли мораль стала не те що подвійною – а багатовимірною (думаєм одне, говоримо – на зборах інше, в курильці третє, на кухні під гітару ще четверте, а робимо – зовсім п"яте)? Коли остаточно сформувалась ця совкова номенклатура, з її хамсько-хижацькими інстинктами – тиріть, ховать і тиріть знову? І споглядати з вікна службової "Волги" на купки плебеїв на автобусних зупинках? На безкінечні черги по узбіччям доріг – за м"ясом, за олією, за дитячими колготками?... Все вокруг колхозное, все вокруг мое. Звільнення від СРСР для них означало можливість вільно пограбувати і привласнити так звану державну (а отже нічию?) власність. І знову стиріть, сховать і знову стиріть...

Отже, розпад імперії СРСР, що виродилась у совок, був закономірним і абсолютно неминучим.

Але що це? Чому вони зараз намагаються повернути все так, ніби це не СРСР розвалився, а якісь там території і люди відкололися від Росії? Ніби як Росія їх втратила? І навіть більше того – ніби Росія їх відпустила? Через дурь свою чи через зраду окремих своїх зрадників тимчасово їх відпустила – а тепер позбирає їх назад? І Константин Затулін – Член Комитета Госдумы по делам Содружества Независимых (!) Государств и связям с соотечественниками. Член Совета по внешней и оборонной политике РФ - прямо заявляє таке:

- якщо Україна не дасть гарантії, що вона відмовиться від євроінтеграції і збереже ЧФ РФ після 2017 року – то Кремль подумає: чи варто зберігати її як незалежну (!) державу?

Це ж... ну просто це ж промова не хлопчика, а державного мужа!

...А потім ображається, що його на українську землю не пустили...

Але то таке: ображайся, не ображайся – така валюта тут не ходить. Історія, вона як умовного способу, так і образ – не знає. Ми просто подивимось: чи зможе РФ у 21 столітті втретє увійти в це імперське річище? І не просто увійти – але й втриматись в ньому? і втягнути в цю лажу ще когось?

Поживем – подивимся.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua