Народні блоги
http://narodna.pravda.com.ua/ukr/discussions/4a09d127ba309/

Лудоманія: пристрасть чи проблема?

Шимчук Анастасія | 12.05.2009 22:42

Надмірна захопленість ігровими автоматами, он-лайн іграми – це нове хоббі українців чи хвороба сьогодення?
Кому вирішувати і що з цим робити?


Сьогоднішній потік інформації та швидкий розвиток науково-технічного прогресу максимально занурюється у всі сфери людської діяльності. І водночас питання збереження здорової психіки набуває ще більшої актуальності. Мобільні телефони, портативні комп'ютери, інтернет- та автоматні розваги – все це наркотик сучасної молодої людини. Як зазначає президент Національного інституту дослідження впливу медіа на сім'ю, "частина ігор має антисоціальний характер і пропагує насильство, секс, брутальну мову тощо. На жаль, власне такі ігри найбільше люблять діти віком від 8 до 15 років"

Казино, гральні автомати, он-лайн ігри – пристрасть до них зростає з кожним роком. Суть проблеми проста – виникнення сильної психічної залежності, що насить назву лудоманія.

Актуальність піднятого питання говорить сама за себе. В Україні сьогодні ігровий ринок налічує більш як 100 тисяч ігрових автоматів. Мало яка країна Європи може зрівнятися з такою цифрою. І насамперед вона свідчить про нездоровий інтерес наших співвітчизників до "дорослих іграшок".

Але й не в цьому постає вагомість піднятою проблеми. Більшість підлітків проводить свій час сидячи дома за комп'ютером, замість того щоб навчатися, відвідувати спортивні гуртки, спілкуватися "вживу" з друзями. Поганий зір, надлишкова вага, остеохондроз, неврівноважена психіка – ще далеко не весь перелік наслідків такого хобі. Їхнє дитинство проходить в інтернетмережі: аська, скайп, квіп, чат – ось чим сьогодні живуть школярі та студенти. До того ж це так просто та доступно! А де альтернатива? Молодь соціально не активна. Їм байдужі пам'ятки історії та культури, вуличні вистави та спортивні ігри.

З трибуни влади ігроманія була визнана проблемою сьогодення, але жодного нормативного акту не прийнято.

Психологи та педагоги голосно афішують про деградацію та залежність суспільства, але просвітницька кампанія на нульовому рівні.

Аналітики та службовці перехоплюють зарубіжний досвід на всіх фронтах, а створити систему альтернатив ігровій пристрасті нема кому.

Не можна спостерігати як перспективна верства суспільства зависає за ігровими автоматами, необхідно здійснювати кроки на подолання такої проблеми.

Насамперед потрібно прийняти проект закону про гральні автомати, створити спеціалізовані центри для лікування ігрової залежності, популяризувати активний та здоровий спосіб життя, але спочатку – обернутися навколо себе і поцікавитися де проводити свій вільний час молодший брат, однокурсник чи кохана половинка.

Перспектива недалекого майбутнього дуже сумна – нереалізоване суспільство, яким легко маніпулювати.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua