Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
споживацтво   якість життя
14
Рейтинг
14


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
1

Коментарі
Victoria   | 26.04.2009 19:19
Два автори і дві блискучі статті. Одна це "Де наш мільйон?", а друга – " Де твої скальпи!?" Обом поставила плюс. Ну а хто ж правий? Моя водповідь: обидва, бо все в світі відносно... Треба тільки не перегнути ціпок.
Стрілець   | 26.04.2009 19:30
Victoria:
Ну а хто ж правий? Моя водповідь: обидва, бо все в світі відносно... Треба тільки не перегнути ціпок.
Ну жодних же заперечень.
Дійсно все відносно. Дійсно насправді статті про помітно різні ситуації – тому й висновки різні.
І дуже схоже на те, що ми якраз дожили до проявлення тих меж.
Так. І Людини, і природи.
Що може створити "космополіт"? Якою мовою? Для кого? Де його мати? Де його мета? Де сім'я? Що він понесе у Космос, навіть оволодівши супермогутніми технологіями? Всеїдність? "Плюралістичну" гнучкість, здатність пристосовуватися до будь-яких метаморфоз та змін?
http://community.hiblogger.net/mistika/235202.html
:)
Львів'янка   | 26.04.2009 20:37
+!

Філосфи!
Олекса Косар   | 26.04.2009 21:21
Також думка слушна.
...Тож застосовуймо правило "золотої середини". А взагалі, межі споживання повинні бути, бо "печінка" не витримає.
Автору +
Львів'янка   | 26.04.2009 21:22
Львів'янка:
+!

ФілосОфи!
Філософи!
Никита   | 26.04.2009 21:40
ПЛЮС!
Мені ніколи не подобалась максима торгівців: "Якщо ти такимй вумний – чому ти не багатий, ги-ги". Навіть якщо йдеться про мільйон не у грошовому виміри...
Десь за півгодини маю надію приєднатися до дискусії.
jurko   | 26.04.2009 22:07
+!
Логіка "мільйона" поставила світ на грань глобальної катастрофи. Так, вона створила відносно комфортне суспільство, але не сама по собі, а під тиском тих, котрі, як правило, мільйона не мали – профспілки, громадські рухи тощо. То вже пізніше з цих сфер діяльності теж зробили бізнес, де обертаються і заробляються мільйони.
А катастрофа наближається не в обличчі глобального тероризму, а в вигляді глобальних пандемій, глобального погіршення генетичної якості людської популяції тощо. І вихід тут слід шукати в інших системах координат, поняттях і вимірах.
Wasil   | 26.04.2009 22:27
ще досі висить у воздусі питаня, що було раніше? Яйце чи курка?
Для щасливого життя, чого треба більше? Холодильника чи книжкової шафи? Ясно одне- Якщо не буде чогось, то далеко не дійдешь. Якшо не буде ні шафи ні холодильника як у ССССР, то потрібен любимий вождь. (То є тама іншої діскуссії).
Знайти той виваженній баланс, та виховати дітей, які той баланс будуть брати за норму...
Стрілець   | 26.04.2009 22:39
Оскільки шановне товариство явно не проти, що споживацтво не може бути самоціллю і повинно мати укорот, то попробую ще раз дати
альтернативну формулу багатства:

Багатство = вільний час Х здатність його використовувати.

Як бачите, таке багатство у доларах, кілограмах чи штуках не виміряєш. Хоча необхідність якихось речей тут неявно є, бо для здатності добре скористатися вільним часом якісь речі таки потрібні. Однак, на відміну від грошового чи речового багатства, вони вже істотно важче стають самоціллю, бо гонка за кількістю речей неминуче зменшує вільний час і тим самим зменшує багатство людини.
Никита   | 26.04.2009 22:51
"Де твої скальпи?!" – саме таке питання задали би молодому індіанцю,
Де твоя честь?! – молодому аристократу (маючи на увазі дворянську честь).
Де твої гроші? – людині будь-якого віку в наш час.
А що ж далі?
"Де твоя гідність?" – так пропонує поставити питання Євген Сверстюк.
Никита   | 26.04.2009 22:54
"Якби в нашому суспільстві була вихована гідність громадян, зокрема національна гідність, то хіба ми мали б у парламенті нардепів, які заперечують Голодомор, які озвучують імперські русифікаторські стереотипи, які не визнають борців за волю тієї України, яку вони представляють? Хіба ми тепер мали б проблеми української мови та інші проблеми, колись пов'язані з прямим тиском Кремля?" (Євген Сверстюк).
...Але цей час іще не прийшов, і ми слова про гідність просто не чуємо. Якщо вона не підкріплена "мільйоном", вона нікому не потрібна.
Никита   | 26.04.2009 23:02
Стрілець:
альтернативну формулу багатства:

Багатство = вільний час Х здатність його використовувати.
Маю сумніви щодо третьої складової (здатність його використовувати), НМД це дуже суб"єктивно і не піддається виміру. Для одного гарне використання часу в інтернеті посидіти, а інший вирощує в цей час троянди чи розводить декоративних кроликів...
Стрілець   | 26.04.2009 23:18
Никита:
Стрілець:
Маю сумніви щодо третьої складової (здатність його використовувати), НМД це дуже суб"єктивно і не піддається виміру.
Ну, по-перше – а для чого та точність виміру, якщо вже відмовлятися від примітивної, зате точної мірки у грошах?
А по-друге – завжди можна легко ввести якісь "експертні оцінки" аби статистики заспокоїлися, маючи цифри для своїх таблиць. Нормальні ж люди цілком можуть не комплексувати із-за неточності.
Никита   | 26.04.2009 23:24
Стрілець:
Справа не в точності. Справа в тому, що для кроликовода моє інтернетівське хобі здається марнотратством часу і забаганкою; я з свого боку скептично (м"яко кажучи) дивлюсь на його кролів... То ж хто з нас демонструє правильне використання вільного часу? Немає відповіді...