Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Про наші обличчя, Або що відзеркалюють НП та інші інтернет-видання...


4
Рейтинг
4


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
11

Нема чого на дзеркало нарікати, або: не поможе ні мило, ні вода, коли така врода... Тож давайте глянемо на наші обличчя, які віддзеркалюються тут на НП...

У народі часто кажуть: "Нема чого на дзеркало нарікати", – коли йдеться про чиюсь моральність.

Навіяло написати ці нотатки висловлені на НП думки Нікіти, який у своєму останньому матеріалі підняв важливі суспільні питання. А оскільки завтра на радіо Бі-Бі-Сі відбудеться також вельми цікава подія (читайте матеріали мого лінка, який я нещодавно розмістив), де спробують обговорити сучасний стан суспільної моралі, з якою в нас у суспільстві вже давно існують негаразди, тож спробую ще раз закликати вас до обговорення лише одного важливого питання, яке вже давно на часі. Йдеться про наявність чи відсутність морально-етичних норм на НП, якого вже я колись раніше торкався.

Отже, як захистити суспільну мораль? Чи знов повернімось до заборон, тобто до цензури, яка існувала в тоталітарному суспільстві? Питання з питань... У низці країн, наприклад, у Великій Британії, США, Росії тощо вже звертають серйозну увагу на інтернет-простір і намагаються його врегулювати через запровадження спеціальних законів. В нашому парламенті також підготовлено подібний законопроект, тож не за горами його обговорення та затвердження.

На "Народній правді" існують етико-правові норми, затверджені редакцією, як того вимагають загальноприйняті правила для ЗМІ в нашому суспільстві. Є також модератори, котрі мають неухильно стежити за їх дотриманням. Принаймні вони буквально всіма інтернет-виданнями задекларовані. Проте складається враження, що для певної частини інтернет-видань усе це від лукавого, адже ці видання буквально заполонили тонни відвертого порнографічного сміття та тотальна нецензурність, до яких наші очі вже давно призвичаїлись... Скажете, брешу? Нічого подібного! Проаналізуйте лише "Українську правду" та її додатки – "Таблоїд", а також нашу "Народну правду", і ви побачите, що ті норми реально не працюють. Можна взяти і інші видання, але й там у переважній більшості така ж вельми сумна картина. Чому так склалося? Тут лише одна може бути відповідь – інтернет-простір як відносно нове явище ще доволі молодий. Власне, це ще підліток, який у стадії формування і для якого поняття самоцензури ще не усвідомлене. Та й досі не врегульована проблема щодо інтернет-видань – відносити їх до ЗМІ чи ні. Тож ці питання вже давно перезріли, і вони будуть невдовзі остаточно вирішені. В цьому я певен...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua