Пошук на сайті:
Знайти

Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чи може бухгалтер стати капітаном судна?

Ekain | 4.04.2009 00:40

0
Рейтинг
0

Голосів "за"
13

Голосів "проти"
13

Можливе все. Якщо діячі – осбистості виняткові. А у реальному житті, як демонструє дослідження, проведене Vell Executive Search, на керівних корпоративних посадах фінансисти програють висуванцям з інших сфер діяльності.

У різних дискусіях я неодноразово підкреслював, що у діловому світі зазвичай вищі керівники, що прийшли на свої посади з посад, пов'язаних з фінансами, як правило не демонструють особливо визначних результатів. Компанії під їхнім керівництвом переважно сфокусовані на заощадженні коштів, вдалому розміщенні вільних ресурсів на фінансових ринках, а інвестуванню у основні види діяльності приділяється менша увага.

Як ми знаємо, наш президент і один з перспективних кандидатів на посаду президента – Арсеній Яценюк – обидва професійно гартувався у фінансовій сфері.

Я вбачаю певні паралелі між державним і корпоративним управлінням і пояснюю неуспіх пана Ющенка як президента частково його фінансовими освітами і досвідом. Я також застерігаю від покладання надій на іншого фінансиста – пана Яценюка. Не слід забувати, що завдання фінансистів – обслуговувати грошові потоки, які хтось інший генерує. У пароплавстві може працювати талановитий фінансовий менеджер, але чи варто йому довіряти капітанський місток?

Коли я про це писав, достатньо багато дописувачів зі мною бурхливо не погоджувалися, вимагали прикладів, досліджень.

Нарешті я можу дати посилання. У інтернетній версії провідного американського часопису "Форбс" оприлюднено статтю Клауса Нила (Klaus Kneale) "Потрібен новий керівник? Шукайте за межами компанії", де наводяться результати дослідження ефективності найвищих керівників 51 компанії з річним валовим доходом від 100 мільйонів доларів. Дослідження проводила фірма Vell Executive Search, яка спеціалізується на підборі вищих керівників для корпорацій. За основний показник ефективності бралася медіана приросту доходу фірми за три роки під керівництвом нового лідера.

У групі компаній з річним доходом від 100 мільйонів до мільярду доларів керівники з фінансовим минулим досвідом продемонстрували медіану росту доходу на рівні 43%, а їхні колеги без фінансового досвіду – 91%. Відтак статистичне підтвердження отримала проста істина, до якої легко прийти через здоровий глузд, а саме, що у господарчій діяльності до того, як рахувати та заощаджувати гроші, непогано б було спочатку їх заробити.

Це не означає, що будь-який фінансист приречений на посередній результат, якщо обійме найвищу керівну посади. Все залежить від масштабу особистості, внутрішньої культури, здатності долати стереотипне мислення, самовдосконалюватись і дивитись на світ допитливими, незамуленими очима. Не останню роль відіграє наявність команди та вміння делегувати їй питання, для рішення котрих члени команди мають кращих потенціал.

Фінансова освіта і досвід роботи – це не тавро на чолі політика, через яке його прізвище обов'язково потрібно викреслити з виборчого бюлетеня. Це привід задатись додатковими питаннями стосовно широти його інтелекту, гнучкості мислення, вміння працювати з союзниками і соратниками, здатності бачити далі професійної сфери.

Ekain, 2009

Блог "Інтелектуальний націоналізм"

http://ekainua.wordpress.com

Блог "Українське діло – українська справа"

http://kerbasi.livejournal.com/

---

Hiring A New CEO? Go Outside The Company

Klaus Kneale, 03.10.09,

http://www.forbes.com/2009/03/10/ceo-success-characteristics-leadership_vell_study.html

Vell Executive Search

http://www.vell.com/

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua