Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

Все для людини. Людини з радаром

Сезам | 14.03.2009 11:34
Ось міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, як кажуть, прокинувся, виступивши з критикою ухваленого 5 березня рішення уряду про зміни до Правил дорожнього руху. Цими змінами, зокрема, було дещо збільшено максимальні швидкості транспорту.
Коментарі
Сезам   | 14.03.2009 11:47
Ще до введення нових штрафів я зробив припущення, що вони суттєво не вплинуть на безпеку руху. Перші кілька днів дійсно водії поводились обережніше і пересувались не так швидко.Не довго – надалі все стало повертатись у попередній стан. Принаймні я відчуваю на дорозі саме це – як були водії на дорогих авто в більшості нахабні, як порушували ПДР, так і порушують. Як були ті, хто, здається, взагалі правил не знає, або ігнорує, так і залишились.
Чим відрізняється поводження даішників зараз? Звичайно більше стали стояти з радарами, особливо там, де дорога більше сприяє швидкості – більш широка, з непошкодженим покриттям, тобто там, де вона більш безпечна!
Сезам   | 14.03.2009 11:56
За день декілька разів деякі "водії" роблять такі маневри, від яких серце починає колотати. Чи часто побачих даішників у таких випадках? Ні. Вони стоять там, де легше зловити водія навіть на дрібниці. А за дрібниці зараз зтягують чималі гроші.
Чим би міністру слід значно більше перейматися, так це забороною його підлеглим контролювати технічний стан транспорту між техоглядами. Адже у машини між техоглядами і гальма можуть зіпсуватися, і шини "полисіти".
Доречі, за невідповідний технічний стан стягується штраф від 340 до 425 грн, а за користування мобілкою за кермом від 425 до 510 грн. Невже це означає, що друге більш небезпечне, ніж перше?
Сезам   | 14.03.2009 12:05
НМД, контроль за технічним станом вимагає від даішників працювати, а мобілку достатньо сфотографувати – без зусилль та набагато вигідніше з грошової точки зору!
Стосовно швидкості в статті сказано багато. Додам, що обмеження в швидкості взагалі не враховує ані технічних можливостей і стану конкретного авто, ані практичних навичок, самопочуття та психічного стану водіів, ані стану дорожнього покриття, ані ситуації на дорозі. А всі ці фактори разом, НМД, набагато суттєвіші, ніж швидкість як така. Ще виникає питання що більш ефективно сприяє дисціплині на дорозі, даішник у формі з жезлом в межах видимості, або приховане фіксування порушеннь з наступним стягненням штрафу?
Сезам   | 14.03.2009 12:13
Особисто знаю декількох людей, для яких рух у нетверезому стані є нормою життя. Однин такий разів із 10 (!!) був зупинений інспекторами. Все відбувалось за звичайною схемою: спочатку торг, після цього один даішник сідає за кермо замість порушника і везе "постраждалого" до дому, а другий іде слідом на службовій машині за своім колегою. В іншому випадку ще веселіше – нетверезого порушника супроводжували з мигалкою до дому (безкоштовно), бо в нього були впливові знайомі в ДАІ. Як такий стан сприяє безпеці?
Повертаючись до сум штрафів: хочеться зрозуміти, чому за керування без прав і за те, що документи просто забув дома стягується однакова сума – від 425 до 850 грн!! Де логіка?
Сезам   | 14.03.2009 12:25
Ще в статті не сказано про те, що законодавство каже про покарання (в Конституції, якщо не помиляюсь): у разі скоєння правопорушення людина може бути покарана тільки тоді, якщо це правопорушення завдало шкоди і є беззаперечний зв"язок між вчинком та шкодою. Більшість штрафів за порушення ПДР карають за те, що могло б бути, а не за те, що сталося. Наприклад, якщо водій пересік сплошну роздільну стрічку на дорозі, де навіть машин не було – штраф. За яку шкоду?
Отже, НМД, нові штрафи не дуже сприяють безпеці, але дуже допомагають даішникам поповнювати касу. Особливо свою власну. По якій схемі розподіляються гроші – питання до правоохоронних органів. Але хочеться сказати "А судді хто?"
  | 14.03.2009 15:22
Се нелюди, се свідаміти с радаром.
jurko   | 21.03.2009 10:58
Як на мене, то суттєвішим є войовниче дилетантство міністра. Де йому внмкати в суть проблеми, коли "войнушки" хочеться!