Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Країна круглих печаток

Ekain | 13.01.2009 15:47

22
Рейтинг
22


Голосів "за"
25

Голосів "проти"
3

Про круглі печатки скрізь, добре, що хоч не на туалетному папері. Про свіжий погляд і здоровий глузд і їх брак в політикумі.

Було в радянські часи таке жартівливе переінакшування ленінських гасел про свободу преси, зборів, слова:

Свобода слова – бранного,

Свобода собраний – партийных,

Свобода печати – круглой.

Життя дивовижно інколи переплітається з жартом, тому досить серйозним індикатором просування суспільства к більш ліберальній моделі економічного і політичного устрою можна оцінювати і за жартівливими індикаторами. Лайливе слово у нас нікуди не поділось і, на відміну від часів, коли було вигадано того жарту, дійсно отримало повний вільний обіг: його нерідко можна почути з вуст політиків і високо посадовців, що вживають його просто перед телекамерами. З партійними зборами у нас все гаразд, бо партій вже зареєстровано більше, ніж в усіх суміжних країнах разом. Збирайся, скільки влізе.

За новорічний майже півмісячний святковий період можливо, незважаючи на кризу, дехто з читачів таки завітав до ресторану, ти м більше, що ресторатори гав не ловили та закидали телефони см-повідомлення про "антикризові" знижки. Ви нічого в ресторанах не помітили? Ні, не нового, старого і відомого настільки, що ми всі призвичаїлися, не помічаємо, а якщо й помічаємо, то навіть гадки не маємо, що може бути інакше.

А якщо приїхати в Україну іноземцем, з незамуленим оком, завітати в ресторан, то відразу ж одна особливість миттєво просто кидається в очі.

Мій шеф по роботі, який відповідає за діяльність компаній в низці країн Східної Європи та Центральної Азії, австрієць за походженням і громадянством, коли робить презентацію різним корпоративним функціонерам про країни, про існування яких більшість з низ взагалі не здогадувалась, поки не побачила цифри в звітах проти якихось дивних назв, зазвичай до бізнесової інформації додає ще чогось смішного. Про Україну – це світлина зі сторінкою ресторанного меню з круглою печаткою і підписом відповідальної особи.

"В Україні кругла печатка ставиться на кожній сторінці меню. В цій країні найкращий бізнес – продавати печатки. На жаль, ми цим не займаємося, але це б була дуже не погана ідея", – коментує він слайд презентації. "Особливістю бізнесу в Україні є безпрецедентно високий рівень витрат часу і коштів на адміністрацію", – так підсумовує він коротке впровадження новачків в українську тему.

Як бачимо, і печаткам у нас нічого не загрожує.

На жаль, покоління людей, що виросли за умов тотальної опіки держави, регламентації кожного кроку, суцільної недовіри держави до громадян, навіть не уявляють собі, що життя може бути інакшим, без нісенітних папірців з десятками підписів, печаток та штампів, реєстраційних номерів. Політики щедрою рукою жбурляють в електорат красиві гасла з обіцянкамі всіх можливих свобод і прав, нерідко взаємовиключного змісту, але всі ті гасла не лише данина передвиборчому популізму. Вони ще є індикатором інтелектуального зубожіння владних і привладних кіл, браку свіжого погляду, поверхневого, негрунтовного завоювання відомих соціальних і економічних концепцій. В нас зовсім не бракує політиків, що кажуть, що вони за вільний ринок (інколи навіть вживають непопулярний у суспільстві термін "лібералізм"), але що вони знають про вільний ринок, про лібералізм, неолібералізм та інші моделі? Читали в книжках чи в Вікіпедії? Добре, якщо навіть так. Але напевно вони не вміють бачити прояви протилежних дій, якщо все ще кидають пусті гасла замість програм. Їм би глянути на меню в ресторані, де вони на гроші платників податків чи лобістів-спонсорів замовляють собі делікатеси "fusion" чи "haut cuisine", поглядом пересічного іноземного бізнесового подорожуючого зі здоровим глуздом і непризвичаєним оком.

Ekain-2009

-------------

Інші статті на тему:

Психоаналіз державного регулювання або ще один дивний папірець

Не забувайте про той нісенітний папірець або параноїдальна держава

Якби знайти той конвертаційний центр бажаного в дійсне...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua