Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Туризм   муніціпальна туристична міліція   корупця

Кому що, а київським туристичним чиновникам подавай власну міліцію

Никита | 15.06.2008 01:01

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
5

Дожилася столиця мальовничої України до утворення туристичної міліції. Більше займатися нічим.

Дожилася столиця мальовничої України до утворення туристичної міліції. Більше займатися нічим.

Вочевидь, недарма туристські посадовці київської державної адміністрації їдять свої хліба та мандрують світами за бюджетний кошт чи за рахунок підчіплених на гачок або "кришованих" турфірм, вивчаючи, в якій країні краще, гостинніше приймають туристів і які мають від того бариші. Пізнавши премудрощі світового турбізнесу, посадовці КМДА поставили діагноз київському (читай: українському) туризму: він ледь животіє від того, що жебраки і кишенькові злодії обкрадають в Києві туристів до нитки. Який же прибуток можуть мати київські туристичні фірми, обслуговуючи обкрадених бідолах? Звичайно, дріб"язковий. А які ж податки отримає держава з турфірм, що надають послуги неплатіжноспроможним туристам? Звичайно, що нульові, хіба що, кажучи по-українські, дулю без маку.

Сумлінний чиновник додумався, як враз збагатити державу і убезпечити сіромах-туристів: треба приставити до кожного туриста – чи то іноземця, чи то школяра із Жмеринки – по "хворменному" міліціонеру в кашкеті з тризубом та в штанях з лампасами і в золочених погонах (щоб боялися злодюги).

Угледівши такого пугача біля туристів, усі жебраки і кишенькові злодії дадуть драла з Хрещатику, а повії з переляку покинуть свої прихистки в запліснявілих київських готелях і дременуть аж за Окружну (бо на Окружній вже всі місця розписані іншими силовими підрозділами). От би за повіями та кишенькарями слідом гайнули ватаги навколотуристських п"явок: податківців, пожежників, митників, різних мастей державних контролерів, регуляторників, ліцензіантів і працівників підрозділів віз і реєстрації (які за давньою радянською традицією теж в погонах).

А я-то думав: чому п"ятизірковий готель "Прем"єр-палац" донедавна був збитковим? А може, він і досі бідує? Тепер розумію: не було туристської муніципальної міліції. А відтак мешканців цього без перебільшення готелю-палацу обкрадали кишенькові злодії. А останні копійки у довірливих туристів видурювали нахабні жебраки під пам"ятником вождю світового пролетаріату В.І.Леніну на розі Хрещатику і б.Шевченка.

Я зараз у Франції – і щось не бачу, щоб в Парижі назирці за туристами тинялися полісмени. Хіба що може на Лазурному Узбережжі в Канах полісмени сидять в кущах у замаскованих засідках і пильно, як майор Пронін, стежать за тим, аби на бульварі Круазет до бідолашного українського туриста бодай не наблизився французський відчайдуха-жебрак, щоб отримати від заможця гривню-дві зиску.

А безпритульних і жебраків на Круазет, мабуть, не менше, аніж кінозірок. Але жодного разу не бачив, щоб поліція відганяла їх від туристів.

Туристські чиновники КМДА, замість шукати секрети умов для туризму, щоб в Києві туристів було більше, ніж в Парижі, ні до чого кращого не додумалися, як ще більше наповнити Київ міліціянтами. Україна прагне до Європи. Чому ж тоді чиновник посилається на особливості захисту туристів в Петербурзі? В такому разі варто піти далі: кожному іноземцю, що збирається в Україну, показувати кіно "Бандитський Петербург", щоб вони знали, що те ж саме їх очікує і в Києві. Вже надійніше було б розглянути особливості безпечних подорожей по маршрутах Північного Кавказу, де відносну безпеку туристів можна забезпечити лише танковими підрозділами.

І без турміліції іноземців, що наближаються до кордонів України, мимоволі охоплюють дрижаки від очікування зустрічі з українцями в погонах – від митниці до готелю.

Окремі країни, дійсно, мають підрозділи туристичної поліції. Але для України утворення нових спеціалізованих озброєних формувань, скоріше небезпечне явище, ніж корисне. Український досвід засвідчує, що корупція і здирництво в першу чергу гніздяться в таких ласих куточках, як спецпідрозділи в погонах та ще й зі зброєю. Українці вже мають стільки "захисників" в погонах і без погон (включаючи банальних рекетирів), що скоро їсти буде нічого опісля спорядження всіляких міліціянтів, податківців, митників.

Нещодавно мені довелося відвідати Київ з громадянином Франції. На запитання, що його найбільше вразило в Києві, він відповів: велика кількість міліціонерів на вулицях і в готелях. Він ніде в світі такого не бачив.

Важко повірити в те, що заможним мешканцям готелю "Прем"єр-палац" загрожують жебраки з-під Бесарабки. А надходження до держбюджету від туризму розкрадають безсоромні кишенькові злодії. Думаю, що посадовець КМДА пан Матвеєв теж в ці байки не вірить. Тож питання не в тому, утворювати чи не утворювати туристичну муніціпальну міліцію в Києві. А питання в тому, яке справжнє прізвище тієї високопосадової золотопогонної голови, яка так настирливо продавлює ідею муніціпальної турміліції. Кому так конче потрібно мати ще один підрозділ зірвиголів з такою лагідною назвою.

Психологія турбізнесу – матерія тонка. Надмірні балачки про злочинність навколо туризму і про те, що допоки не буде турміліції, туриста в Україні нікому захистити, розганяють і без того жменьку іноземців, які хотіли б відвідати Україну. Ці балачки завдають непоправної шкоди привабливості українського туризму. Нинішньою українською міліцією, підрозділами МНС, агентами СБУ та десятками інших неназваних служб можна захистити туристів в усій Європі в цілому, не те що в одній Україні. Навряд чи турміліція додасть до цього щось суттєве. А те, що шеренги гнобителів українського туризму поповняться новими загонами здирників у погонах – це майже стовідсотково.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua