Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
міцна рука   порядок   добробут   ілюзія демократії   деградація

"Міцна рука – міцна держава?

Олекса Косар | 15.05.2008 11:58

8
Рейтинг
8


Голосів "за"
10

Голосів "проти"
2

Часто доводиться чути: щоб у державі був порядок – потрібно, щоб при владі була міцна рука, при цьому дехто з українців заздрісно поглядає на північно-східного сусіда...

"Міцна рука" – міцна держава?Часто доводиться чути: щоб у державі був порядок – потрібно, щоб при владі була міцна рука, при цьому дехто з українців заздрісно поглядає на північно-східного сусіда...

Історія знає багато прикладів "міцних рук" на державному кермі, і всі вони мають одну спільну рису – уміння міцно триматися за владу, використовуючи для цього різні методи впливу на громадську думку. В арсеналі таких заходів найдієвіший – систематичне втовкмачування у свідомість громадян непогрішимості "міцної руки" і що її дії єдино правильні. А ще – пошук внутрішнього й зовнішнього ворога, який стоїть на заваді до всезагального благоденства. При цьому створюється така атмосфера стосунків між громадянами, що кожен вважає за краще помовчати і стримуватися від протесту, щоб не стати отим самим ворогом...

Із зовнішніми противниками, як правило, також проблем немає. Вони завжди знайдуться...

Ось результати досліджень, які проводилися в Росії напередодні Дня Перемоги: основними ворогами росіяни вважають: США (25%), Грузію (25%) та Україну (21%). Звісно, що таке ставлення – це результат відповідної політики "міцної руки", направленої на відвертання уваги громадян від своїх внутрідержавних проблем, і демонстрування турботи "міцної руки" про захист своїх підданих від зовнішніх ворогів.

Але чи насправді: "міцна рука" – це порядок, добробут громадян і розвиток та процвітання держави? Всяка медаль, як відомо, має дві сторони... Отже, погляньмо на зворотну сторону "медалі" російського суспільства.

Інститут соціально-економічних досліджень Російської Академії Наук оприлюднив дані згідно яких в РФ налічується 4 млн. бомжів, 3 млн. жебраків, близько 5 млн. безпритульних дітей, 3 млн. вуличних і привокзальних повій, приблизно 1,5 млн. російських жінок працюють на панелі країн Європи й Азії. До того ж: ще 6 млн. російських громадян страждають психічними розладами, 5 млн. наркоманів і більше 6 млн. хворіють СНІДом.

Кількість дітей-сиріт (за словами директора Дитячого фонду А. Аліханова) перевищує показник, що був на кінець Великої Вітчизняної війни: у травні 1945 – 678 тис., а нині – 750 тис.

За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров'я кількість алкоголіків у Росії сягає приблизно 37-42 млн. осіб. Росіяни лідирують у світі по споживанню алкоголю на душу населення – в середньому 14 літрів на рік.

За чисельністю театрів РФ на 40 місці у світі, а рівень розвитку молоді ще нижчий – на 47 місці.

Як зазначив у своїй доповіді Генпрокурор РФ В. Устинов, щорічно в Росії чиниться близько 3 млн. злочинів, з яких 80 тис. убивств.

Середня тривалість життя в Росії 64,8 років. У США – 75, у Китаї – 71, 3 років.

За рівнем життя громадяни РФ займають 60 місце у світі, зате за кількістю мільярдерів на 7-9. І ці найбагатші люди платять найнижчі податки – 13%. Для порівняння: у Франції і Швеції – 57%, у Данії – 61%, в Італії – 66%. Півтора відсотка населення РФ володіє 50-ма відсотками національного багатства.

За словами колишнього Прем'єр-Міністра Росії Михайла Касьянова, за півроку відтік капіталу із країни становить приблизно 20 млрд. доларів. (Дані взяті із публікації http://narodna.pravda.com.ua/politics/48088c9f5f3cd/ )

Під час затвердження Державною Думою РФ В.Путіна Прем'єр-Міністром, лідер російських комуністів Г. Зюганов своїм виступом зробив спробу холодного душу на ейфорію "возрождения России", котра останнім часом наполегливо й послідовно втовкмачується у свідомість пересічного росіянина. (Хоча, свого часу, комуністи промивали мозок населенню ще крутіше). Зокрема він зазначив, що РФ повністю залежить від імпорту продуктів, зношеність основних фондів перевищила у два рази амортизаційні терміни, країну залишили мільйони найкращих фахівців, а щонайгірше – Путіну таки вдалося остаточно закопати демократію в Росії, про що наочно показали останні президентські "вибори"...

В Україні немає "міцної руки" на кшталт російської, але й демократії також немає. В Україні – ілюзія демократії, бо політичні партії, що одержують перемогу на виборах – це проекти великого капіталу, і у Верховній Раді вони піклуються про свої інтереси, а не про загальносуспільні, і людина – виробник матеріальних благ, брутально відкинута за рівень, за яким починається деградація.

Тому, якщо подивитися на українську "демократичну" дійсність за вищенаведеною статистикою, пропорційно до чисельності населення, то вона не краща російської, бо і в їхньої "міцної руки", і в нас, є одне спільне: закони, за якими живе суспільство, створені в інтересах вузько корпоративних інтересів, а решті – що дістанеться...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua