Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Зброя – ознака вільної людини?

Орест Форко | 24.09.2007 10:15

6
Рейтинг
6


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
1

В Україні доволі давно точаться дискусії про можливий продаж зброї для громадян.

Противники озброєння пояснюють свою позицію можливим ростом злочинності, проте у країнах, що легалізували зброю, наприклад, Молдові, жодного сплеску злочинності не відбулося. А в Америці поліція офіційно визнала, що не в змозі захистити всіх своїх громадян,т ам доволі часто злочинців затримують самі громадяни. Але вони мають можливість справжнього самозахисту, а не ілюзії у вигляді пневматичного пугача. Потрібно розуміти відмінність контролю від вільного продажу. Злочинцям законно озброюватись нема сенсу, а незаконно вони й так озброєні. На відміну від законослухняних громадян.

Здавна ознакою вільної людини була зброя. Усі знають, що хлопчиків мало не з пелюшок тягне до зброї. Задоволення природного бажання потримати в руках гвинтівку чи пістолет для чоловіка стає найкращою психотерапією, натомість заборона реалізувати цей базовий інстинкт веде до неврозів і депресій. Зброя дисциплінує і надає впевненості в собі, особливо якщо ти належиш до дружного колективу таких самих озброєних чоловіків.

Озброєна людина повинна бути культурною, шляхетною і дуже ввічливою, особливо якщо спілкується з такою самою озброєною людиною. Нинішня влада часто бідкається, що населення не шанує законів. Культура зброї допоможе відновити правову культуру. Згадайте Клондайк у період "золотої лихоманки" в другій половині 19 ст. – там тоді зібрався кримінальний набрід ледь чи не з цілого світу: за деякими даними, щонайменше третина населення складалася з бандитів. Системи державного правосуддя фактично не існувало, проте рівень злочинності був у кілька разів нижчий, ніж у цивілізованій Англії з її найкращою у світі правоохоронною системою. І знаєте, чому? Тому, що все населення цієї частини Аляски було поголовно озброєне, відповідно спроба зневаги людської гідності могла наразитися на негайний опір з фатальними наслідками.

Підтвердженням тези про взаємозв'язок між демократією і озброєнням населення є Швейцарія.Так от, ця країна займає перше місце в Європі за кількістю зброї на душу населення, бо ледь чи не в кожній сім'ї є або пістолет, або гвинтівка з оптичним прицілом. За давньою національною традицією, кожний дорослий швейцарець є оборонцем країни і зобов'язаний володіти щонайменше однією одиницею бойової вогнепальної зброї...

Вважається що доволі часто пістолет найчастіше обертається проти свого власника. Проте це так само як наявність автомобіля ще не вирішує транспортних проблем власника: потрібно навчитися водити, так і пістолет скоріше небезпечний у невмілих руках. Цьому потрібно вчитися, тренуватися.

Доступною зброєю для звичайної людини нині є:травматичний пістолет з гумовими кулями можуть придбати силовики, журналісти, дружинники й особи, які в якості жертв або свідків злочину проходять судовий розгляд. Але тільки на час суду. Доступний для всіх варіант – газовий пістолет. На нього потрібен дозвіл. Але його отримують в загальному порядку. Медична довідка, довідка про відсутність судимості та номінальні курси – можна здати екстерном. Все це оформлюється протягом місяця і, при наявності 100-300 доларів, можна йти у магазин. Але простіше купити газовий балончик за 24 гривні і без усяких дозволів. Дія та сама, радіус дії трохи менший. В Україні їх три основних види – "Терен", "Шанс" і "Кобра". Всі трохи різної дії. "Кобра" – струменевої дії, тобто, нема хмари, в яку ризикує потрапити той, хто стріляв. Діапазон ураження з балончиків приблизно 1,5-2 метри. Великий недолік – це неможливість використання в приміщенні чи авто. Тобто використати можна, але наслідки будуть плачівними і для Вас в прямому і переносному заченнях.

Є ще пневматичні пістолети, але це не зовсім не зброя. На нього дозвіл не потрібний. У кращому разі ви злякаєте злочинця не стріляючи,в гіршому – поставите злочинцеві синець, чим викличете його лють, хоча можливі варіанти пострілу з метру в обличчя, але на таке спроможен далеко не кожен.

Популярним засобом самооборони серед підлітків і не тільки є ніж, ним теж потрібно володіти, якщо береш із собою. Є кілька технічних характеристик, завдяки яким ніж відносять або до холодної зброї, або до предметів господарсько-побутового користування. Довжина клинка, твердість сталі та наявність упорів, що дозволяють ножем битися, перетворюють його на зброю.

Отож яка сучасна процедура озброєння:

Якщо ви служите в силових структурах, є держслужбовцем певного рангу або працюєте в редакції – потрібно взяти довідку з місця роботи і клопотання начальника про те, що вам потрібний пістолет. Потім – комплексну медичну довідку. Нарколог, психіатр, терапевт – оформлюється за один день і сто гривень. Запит про несудимість обійдеться від 30 до 50 грн. (ціна залежить від терміновості). Ще сотня і кілька днів – курси поводження зі зброєю (можна просто прийти і здати теорію). Всі три довідки плюс податковий збір здаються в дозвільний відділ РВВС за місцем проживання. Дозвільна процедура може тривати від 2 тижнів до декількох місяців. Після чого, одержавши на руки дозвіл, відправляєтесь в магазин, де й купуєте "травматик". Найкращий варіант за співвідношенням "ціна/якість" український "форт".

Проте навіть з ним ви не зможете гарантувати собі безпеку, це звісно краще ніж нічого, але тягатися з бойовими йому не під силу. Тобто витративши купу часу та грошей, Ви все одно не спроможні захистити себе і свої близьких від справжнього нападу. Звідси мабуть і пішов горезвісний вираз "моя хата скраю", але є й інший: "Бог створив людей сильними й слабкими, а полковник Кольт зробив їх рівними" (напис на могилі Семюеля Кольта).

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua