Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Карта майбутнього українця – PR чи спроба візуалізації майбутнього?


1
Рейтинг
1


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
2

20 серпня на передодні 16-ї річниці Незалежності України компанією "Київстар" була презентована "Карта майбутнього українців". По словам інціаторів, карта майбутнього – це набір понять, без яких майбутнє громадян країни, не буде позитивним.

Карта майбутнього українця – PR чи спроба візуалізації майбутнього?
Карта майбутнього українця – PR чи спроба візуалізації майбутнього?

20 серпня на передодні 16-ї річниці Незалежності України компанією "Київстар" була презентована "Карта майбутнього українців". По словам інціаторів, карта майбутнього – це набір понять, без яких майбутнє громадян країни, не буде позитивним.

В основі карти – п'ять "мозкових штурмів" за участю відомих українців та масштабні соцілогічні дослідження проведені Київським Міжнародним Інститутом Соцілогії на замовлення мобільного оператора. Мета перших – намалювати позитивні сценарії розвитку українського суспільства в таких сферах, як цілеполягання, здоров'я, культура, молодь та бізнес.

Результатом роботи соціологів стало "Бачення свого майбутнього населенням України" – 20 сторінковий документ в якому викладені типові уявлення щодо майбутнього, його тенденції та тренди.

Узагальнивши цю інформацію "Київстар" презентував набір цінностей, які складають зараз майбутнє громадянина України: 1) сім'я та діти; 2) здоров'я; 3) матеріальні блага; 4) спілкування і порозуміння; 5) рішучість, упевненість і саморозвиток; 6) робота та кар'єра; 7) освіта, навчання і здобуття знань; 8) духовність і культура.

Причому спілкування та порозуміння є об'єднуючим фактором, без якого не можливе існування всіх інших складових "Карти майбутнього". Без спілкування своє життя не можуть уявити близько – 82 % українців.

На перший погляд – традийційний набір понять, але якщо ми подивимось на "Карту майбутнього українців" через призму досліджень проведених КМІС, то прийдемо до цікавих висновків.

Так, згідно з результатами, більше 70% наших співвітчизників не мають стартегічного бачення власного майбутнього, а більше 50% – уявляють його доволі смутно. Додаймо до цього 70% які вважають, що майбутнє залежить від "держави", "долі", чи "родичів" і ми отримаємо доволі песимістичну картину. Проживши 16-ть років незалежними українці не спромоглися піднятися над буденістю і подивитись в перспективу.

Замість стратегічного розвитку вибрали топтання на місці та коливання між різними сценаріями розвитку власного майбутнього. Можливо, виною всьому наше аграрне минуле? Адже важко розраховувати на власні сили тому, тому чий урожай залежить від погоди.

Та зараз не 16-те, а 21 століття – глобальний світі інформаційної епохи в якому сенс ідея, сенс коштує більше, ніж матеріальна річ, яку вона позначає. А у нас за за останіх шістнадцять років жодна інституція нашої країна не спромоглася на формулювання довгострокових цілі та стратегії. Я не кажу про формування, а хоча б про формулювання. Владні інститути, масс-медіа, четвертий сектор живуть в кращому випадку "до виборів".

А може і не варто очікувати від них ідей та симислів? Можливо це в інтересах великого соціально відповідального бізнесу, який дуже залежить від своїх клієнтів? Такої думки притримується відомий телеведучий та редактор журналу "Тиждень" Ю.Макаровов, який вважає, що надихнути українців на бачення кращого майбутнього може вдало структурований бізнес, який має необхідні ресурси та можливості, щоб сприяти формуванню позитивного сценарію майбутнього кожного українця та суспільства в цілому. І справді, компанія Київстар є єдиною українською компанією, від якої щосекунди залежить можливість спілкування половини населення країни. Але ця залежність – як двосічний меч – сама компанія залежить від досекундного вибору та майбутнього мільйонів абонентів. І тут хочеш, не хочеш, та треба давати власним абонентам більше – не тільки на рівні послуг чи якості зв'язку. Можливо, презентована мобільним оператором "Карта майбутнього українців" не може служити вектором розвитку всієї країни, але може бути гарний орієнтиром для кожного городянина нашої країни напередодні 16 річниці Незалежності.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua