Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
11 Музейних експедицій в АТО за рік!

11 Музейних експедицій в АТО за рік!

Віктор Тригуб | 7.12.2016 12:18

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

За попередніми підрахунками, у 2016 році відбулося 11 Музейних експедицій в АТО, ми перебували на Донеччині майже 40 днів, організувавши культурологічні акції, виставки, семінари, створивши журналістські матеріали

11 Музейних експедицій в АТО за рік!
Поїзди в Донбас вже стали рідними для культурологічних волонтерів. Третій рік Музейні експедиції в АТО часопису "Музеї України" системно працюють на Донеччині. У тому числі у Першій-Третій лініях оборони.

Як завжди, наприкінці року підбиваються якісь підсумки, висловлюються слова подяки людям, які реально підтримали акції в закладах культури прифронтової зони.

Перш за все це керівництво Донецької обласної Військово-цивільної адміністрації на чолі з добровольцем, старшим сержантом ЗСУ Павлом Жебрівським! Вдячні заступнику Голови ВЦА Ігорю Стокозу! Раді, що практично у всіх рейдах до прифронтової зони ми разом з начальником Управління культури і туризму ВЦА Аліною Певною!

2016 року нам сприяли Мінмолодьспорту, Мінкульт, Департамент культури Запорізької ОДА, міська влада Покровська.

Особлива шана директорам і співробітникам музеїв, особливо тих, хто опинився безпосередньо поруч з фронтом, на "прямій наводці"! Попри постійні бойові дії, обстріли, державна влада Донеччини зберегла, утримала, розвинула всі заклади культури. І це є головне досягнення, визнане навіть на рівні міжнародних організацій!

Хоча, ніякого пафосу, героїзації серед працівників культури нема. Люди просто працюють, буденно виконують свою роботу, постійно вказують на якісь проблеми, плануючи нові заходи.

-За попередніми підрахунками, у 2016 році відбулося 11 Музейних експедицій в АТО, ми перебували на Донеччині майже 40 днів, організувавши культурологічні акції, виставки, семінари, створивши журналістські матеріали, – зазначила шеф-редактор журналу "Музеї України" Наталка Іванченко, – Торецьк, Бахмут, Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Слов'янськ, Лиман, Покровськ, Мар'їнський район, Волновахський район, Сартана, Маріуполь – неповний перелік наших маршрутів!

Варто згадати допомогу Музею плакату України і його арт-директора, учасника АТО Юрія Неросліка. Саме він розробив плакатний стиль Донеччини, Волновахи, звідки їх 92 бригада ЗСУ у 2014 році, йшла на прорив до оточеного Іловайська. Нині плакатні виставки Юрія в усіх основних музеях області! А в Костянтинівці встановлено світовий рекорд – виставлено 108 патріотичних плаката!

-Заклади культури завжди в центрі уваги обласної і місцевої влади! – підкреслив заступник Голови ВЦА Ігор Стокоз, – Зрозуміло, є певні проблеми, але можна говорити про стабільну роботу всієї гуманітарної сфери. Патріотичне виховання, українізація – отримали нові імпульси! І добре, що створюються принципово україномовні сайти!

-Вважаю цей рік вдалим для розвитку культури і туризму області, якими я опікуюсь з моменту відродження Управління культури і туризму Донецької ОДА в Краматорську, – сказала начальник Управління Аліна Певна, – Подяка чисельним волонтерам, артистам, художникам, письменникам, які побували у нас! Завжди раді новим культурним ініціативам! Творче життя області змінилося вражаюче! І ремарка нашим друзям з "Музеїв України" – можливо зарано підбиваєте підсумки? Адже, треба проїхатися філіями перереєстрованого Донецького обласного краєзнавчого музею, методологічно допомогти. Волновахський, Покровський, Великоновосілківський райони ще мріють зустріти Музейну експедицію до Нового року...

Співробітники філій Донецького краєзнавчого музею, через бюрократичні перепони, видумані кимось в Кабміні, більше двох років зберігали Музей лісу, Немировича-Данченка, Прокофьєва, проводили екскурсії, забезпечували охорону без заробітної плати, інших бюджетних виплат. Нарешті вдалося закінчити всі формальності, виплатити заборгованість, обрати енергійного директора. Наша команда відразу створила сайт ДОКМ, що став тринадцятим культурологічним ресурсом Донеччини.

Список культурологічних сайтів Донеччини, створених командою журналу "Музеї України"

Інформаційний сайт "Культура Донбасу"

https://culturadn.wordpress.com/

Сайт Донеччина-ньюс

https://sxdonb.wordpress.com/

Донецький обласний художній музей, переміщений з окупованого Донецька в село Прелесне

https://prelesnemus.wordpress.com/

Газета "Східний Донбас" – одне з найстаріших україномовних культурологічних видань Донбасу, переміщена з окупованого Старобешівського району

https://sxdonbdotcom.wordpress.com/

Покровський музей

https://pokrovskmuseum.wordpress.com/

Донецький обласний краєзнавчий музей, переміщений на підконтрольну територію України з окупованого Донецька

https://donoblkraymuseum.wordpress.com/

Музей прифронтового Торецька тимчасово закрито і переміщено до бібліотеки...

https://toretsmus.wordpress.com/

Сільський музей Новомихайлівки у Першій лінії оборони. Під постійними обстрілами

https://novomimuseum.wordpress.com/

Волновахський музей не потребує презентації...

https://volnomuseum.wordpress.com/

Краматорський історичний музей

https://kramistmuseum.wordpress.com/

Краматорський художній музей

https://kramatmuseum.wordpress.com/

Сайти Палаців культури Костянтинівки

https://konstartblog.wordpress.com/

https://ynist.wordpress.com/

Можливо, цей список є нашим головним здобутком за два роки. Адже, ще рік тому лише кілька музеїв на підконтрольній Україні території, мали власні сайти. І то, переважно російськомовні. Нині в мережі більшість! Додайте майже двадцять масових культурологічних акцій – виставок, семінарів, фестивалів, круглих столів проведених за нашою участю. Рік видався насиченим.

Обурює, що майже не відчувається присутність в Донбасі великих музеїв, що мають статус Національний! Їх рівень виставкової діяльності, методологічні поради дуже б допомогли закладам прифронтової зони. Однак, наші "зіркові" директори столичних музеїв старанно роблять вигляд, що війна на Сході їх не обходить. Може слід звернути на це увагу керівникам Мінкульту? Ну, а про "доларових грантожерів" не хочеться навіть згадувати!

Рік видався цікавим і результативним.

Учасникам Музейних експедицій вистачає лише кілька годин на збори...

Сподіваємося продовжити!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", керівник Музейних експедицій в АТО


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua