Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Павлу Жебрівському час розкрити пограбування Донецького музею!

Павлу Жебрівському час розкрити пограбування Донецького музею!

Віктор Тригуб | 30.11.2016 19:03

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Такого рівня операцію не змогли придумати навіть цинічні голівудські сценаристи! А в Донецьку її успішно здійснили!

І тиша! Наче так і потрібно! Мінкульт очевидно чекає виходу голівудського бойовичка, прокуратура нічого не знає, а центральний апарат СБУ старанно робить вигляд, що пограбування державного музею на кілька мільйонів доларів


Павлу Жебрівському час розкрити пограбування Донецького музею!
Найгучніше пограбування державного музею у світі відбулося в Донецьку. Маємо факт співпраці екс-директора музею з ватажком терористів Гіркіним, вивіз найціннішої частини колекції і свідомо організований ракетно-артилерійський обстріл музею для замітання слідів!

Скарби, швидше за все вивезли в Росію, взявши в долю продажніх офіцерів ФСБ. Або, що ймовірніше, переховали на підконтрольній території України. Звідси легше переправити до Європи...

Такого рівня операцію не змогли придумати навіть цинічні голівудські сценаристи! А в Донецьку її успішно здійснили!

І тиша! Наче так і потрібно! Мінкульт очевидно чекає виходу голівудського бойовичка, прокуратура нічого не знає, а центральний апарат СБУ старанно робить вигляд, що пограбування державного музею на кілька мільйонів доларів і свідомий розстріл терористами будівлі закладу культури не їх проблема...

Хоча, як мінімум, можна розпочати кримінальне провадження стосовно злочинної бездіяльності Міністерства культури України на чолі з видатним конферансьє Є.Нищуком під час захоплення Криму і відсутності навіть натяку на організацію евакуації хоча б двох головних музеїв Сходу – Донецького художнього і краєзнавчого.

Всі спроби журналу "Музеї України" привернути увагу влади, аби почалося повноцінне розслідування "не помічають". Спробуємо повернутися на Донеччину, і залучити екс-співробітника Генпрокуратури України, добровольця АТО, Голову Донецької ВЦА Павла Жебрівського. Чи не час попросити донецьку прокуратуру, Нацполіцію, УСБУ відкрити власне розслідування?

Цікава ситуація довкола Донецького обласного художнього музею. Екс-директор Г.Чумак, яка добровільно перейшла на службу терористам, організовувала пропагандистські акції ДНР, а нині вже в...Києві, на свободі і займає керівну посаду в Національному художньому музеї України! Може б їй в музей СБУ чи Генпрокуратури влаштуватися? Та й у музеї Міноборони пособників сепаратистів обожнюють... Це свідомо робиться? Ким?

Жоден музей в Україні не може перевезти свої фонди. Може хіба що музей коштовностей, тому що у них свого часу були виставки закордоном і вони мають відповідне обладнання. В жодному іншому музеї нічого немає.

Мені дзвонили з Міністерства культури, говорили: Галино Володимирівно, може все ж евакуація? А я ставлю питання, на які немає відповіді. Немає стратегічного плану, куди евакуювати музеї."

http://hromadske.ua/posts/ya-ne-mohla-pity-ia-povynna-bula-okhoroniaty-kolektsiiu-kolyshnia-dyrektorka-donetskoho-khudozhnoho-muzeiu

В результаті ЖОДНА цінна картина з ДОХМ не евакуйована, хоча поруч був Дніпропетровськ, Запоріжжя і директорка могла, але не захотіла рятувати колекцію! За що відразу була пригріта зрадниками з "Мінкульту ДНР" та іншими терористами – https://www.youtube.com/watch?v=0d91x5lmRSI

Ще в червні 2014, журнал "Музеї України" почав бити на сполох, вимагаючи почати евакуацію музеїв. Вивезти скіфське золото, ювелірку, зброю, ікони, стародруки, цінні картини було можна! Не почули...

"Музеєтворець звернувся до влади з чітким меседжем – негайно розпочати евакуацію культурних цінностей з музеїв Донбасу! В Музеї української пропаганди на Троєщині відбулася зустріч команди часопису"Музеї України", з читачами та журналістами. (червень 2014!)

-Перш за все, слід сховати, чи вивезти у безпечне місце всі облікові документи фондів! – радить В.Тригуб, – Відповідно, всі цінні експонати, особливо з вмістом золота, срібла, стародруки, ікони, старовинну зброю... надійно приховати. Може навіть за стінами закладу. Гопники-терористи не розуміються на тих речах, тому, те, що не золото, можуть просто знищити чи виміняти на дозу наркотиків... А народ втратить важливу частину свого минулого... Цьому треба запобігти!

Редактор нагадав, що на Донбасі чимало скіфських курганів, які дослідили археологи, знайшовши і передавши до музеїв просто неймовірні речі! Як приклад згадав скіфський парадний головний убор, викопаний під містом Сніжне. 600 грам золота найвищої проби, чеканка... Шедевр рівня пекторалі.

-Особлива увага до картин. Їх найскладніше переховувати у відповідних умовах! – розповів історик, член редколегії "Музеїв України" Сергій Пархоменко, – Хоча, якщо навіть їх викрадуть, продати полотна на легальних аукціонах буде неможливо. Відповідно, вартість суттєво знизиться. Те саме й з скіфським золотом, бронзою, зброєю. Засвічені експонати державних музеїв викрадені у такій ситуації, автоматично перетворюються на речові докази в прокуратурі.

Просимо Президента України, Уряд, Міністерство культури України, Донецьку ОДА, Луганську ОДА негайно проінспектувати державні музейні заклади в зоні АТО. Це можна зробити навіть у телефонному режимі. Достатньо зконтактуватися з директорами... "

http://museum-ukraine.org.ua/?p=1557

З ДОХМ все зрозуміло. Україні залишилася лише крихітна філія в селі Прелесне з вітряком і дитячими малюнками. Добре, що її відродили, зберегли бренд музею... Ми створили сайт...

А от з скарбами Донецького обласного краєзнавчого музею – туман. Колекція музею постійно поповнювалась знахідками археологічних експедицій, серед яких – пам'ятки епохи бронзи, скіфське та сарматське золото, козацькі скарби. Велику оціночну вартість мала також колекція зброї та ще ряд унікальних експонатів. Археологічні експедиції щороку доповнювали фонди. Для збереження подібних експонатів потрібен спеціальний режим – сейфи, сигналізація, тощо, що забезпечує збереження предметів у мирний час. Форс-мажорні обставини теж передбачені. Не передбачена ситуація, коли директор переходить на бік мародерів. Вже фактично починалася війна, і це було всім зрозуміло.

Складається враження, що інструкції директор Євген Іванович отримував з тих самих центрів, що й терористи. Жодних пересторог, жодної підготовки до надзвичайного стану. Що дивно, ніяких розпоряджень не надходило ні з управління культури ОДА, ні з Міністерства. З управлінням зрозуміло – воно при першій-ліпшій нагоді перейшло на бік ворога та стало Міністерством культури ДНР. Але ж київське міністерство щось думало?!! Працівники музею, серед яких, до речі, була достатня кількість патріотично налаштованих, навіть при бажанні не змогли б самотужки рятувати колекції, що стояли на охоронній сигналізації. Потрібна була команда зверху. А її не надійшло. Керівництво зрадило людей і музей.

16 серпня директор, з невідомих причин, наказав працівникам піти з роботи раніше – до 16-ї години. В цей день прилетіли перші "Гради". Жодних військових об'єктів поблизу не було, але реактивні снаряди акуратно лягли на музей!

В двадцятих числах настала кульмінація драми. За чіткої корекції в приміщення музею почали щоночі потрапляти залпи "Градів". 22 число було найбільш нещасливим для багатостраждального закладу. Було пошкоджено покрівлю, наскрізні пробоїни з'явились у стелі та перекритті підземного сховища, розбито центральний вхід. Деталі в наших попередніх публікаціях, які повністю ігнорує українська влада і чомусь бісять сепарську пресу – http://museum-ukraine.org.ua/?p=9225

Колекція коштовностей, що оцінюється в суму з вісьма нулями, "безслідно" зникла. Після 15 серпня ніхто про неї нічого не чув! За нашою версією, вона могла виїхати з одним з "гумконвоїв" разом з іншими, найбільш цінними предметами музейного зібрання. "Відмінник" культури ДНР Денисенко за допомогу в організації спецоперації отримав довгоочікувану посаду директора Театру опери та балету, його місце в музеї посів бувший вчений секретар Кузнєцов Денис Олександрович – типовий представник нової генерації донецької "бидлоеліти". Ядро колективу – "спар-патріоти" Кузнєцов, зав. фондами Койпаш Тетяна Павлівна та ще кілька "увєровавших" в "руський мир" зараз творять ДНР-культуру. Проводять з вцілілих експонатів виставки та співають осанну керівництву псевдореспублік.

Висновок журналістського розслідування "Музеїв України" простий. Директора двох найбільших музеїв Донеччини свідомо саботували евакуацію цінностей в мирні регіони, пішли на добровільну співпрацю з терористами, внаслідок чого втрачено велику частину державного Музейного фонду. За нашою версією, яка потребує фахового прокурорського розслідування, безпосереднім пограбуванням колекції Донецького краєзнавчого, керував ватажок терористів, громадянин РФ, полковник ФСБ Ігор Гіркін. Лише у нього, як "міністра оборони ДНР", була влада і можливості для цілеспрямованого ракетно-артилерійського обстрілу будівлі ДОКМ, аби замести сліди пограбування.

Відповідно, варто хоча б "пожурити" Мінкульт за бездіяльність і поцікавитися, що робити музейникам прифронтової зони, якщо путлеристи завтра підуть у наступ? Залишатися на місці і здати колекцію, чи швидко евакуювати її у безпечне місце? Де те місце, де транспорт, охорона? Хто за що відповідає? Де чіткі інструкції?

Отож, на нашу думку, два досвідчених слідчих закінчать цю справу десь за тиждень. Все на поверхні! І у нас передчуття, що частина скарбів ДОКМ захована ймовірно, на підконтрольній нам території Донеччини, буде знайдена і повернена відродженому Україною музею.

Нині все залежить від бажання і впливу очільника Донеччини Павла Жебрівського. І в обласній прокуратурі, і в МВС, і в СБУ чимало слідчих, які служили в Донецьку і знають, що то таке – Донецький краєзнавчий. Тут справа честі Донбасу!

Почнемо?

Голові Донецької обласної Військово-цивільної адміністрації П.І.Жебрівському

Шановний пане Голово!

Журнал "Музеї України" звертає Вашу увагу на пограбування і обстріли приміщень Донецького обласного краєзнавчого музею у 2014 році. Збитки держави оцінюються у кілька мільйонів доларів. Згідно нашого журналістського розслідування, до тих дій причетні громадяни України, які очолювали і нині очолюють ДОКМ в окупованому Донецьку. За нашою версією, організатором пограбування і обстрілів є відомий терорист І.Гіркін, якого після слідчих дій можна заарештувати і переправити до суду України за допомогою Інтерполу.

Чекає юридичної оцінки бездіяльність у 2014 році, керівництва Міністерства культури України, яке не здійснило енергійних дій для евакуації музеїв Донбасу.

Окрема тема – відмова від евакуації особливо цінної частини художньої колекції Донецького обласного художнього музею, тодішньої директорки закладу, яка добровільно передала музей терористам ДНР, розпочавши з ними активну співпрацю.

Уваги слідчих потребує державна зрада 2014 року, державних чиновників Управління культури і туризму Донецької ОДА, які у повному складі перейшли добровільно на службу терористам, залишаючись громадянами України, паплюжать свій народ і країну...

Просимо Вас дати доручення Донецькій обласній прокуратурі, Нацполіції, УСБУ дослідити події 2014 року, стосовно пограбування і обстрілу ДОКМ, саботаж евакуації колекції ДОХМ, державної зради колишніх співробітників Управління культури і туризму Донецької ОДА.

Ми не втрачаємо надії на те, що частина викрадених цінностей ДОКМ захована на підконтрольній Україні території і після слідчих дій може бути повернена музею.

Посилання на наші публікації додаються.

Просимо Вас особисто, як людину, що має досвід роботи у правоохоронних органах, взяти це розслідування під особливий контроль, оскільки пограбування і нищення музеїв не мають терміну давності і знаходяться в моніторингу міжнародних структур!

З повагою,

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", керівник Музейних експедицій в АТО


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua