Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Брехня на брехні або Про що замовчує Тетяна Сосновська.

Брехня на брехні або Про що замовчує Тетяна Сосновська.

Віктор Тригуб | 20.11.2016 01:32

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Невже за півтора року праці в провідному музеї України більше нема чим похвалитися перед "шквалом" відвідувачів і колегами з інших музеїв, щоби "утерти їм носа". Дійсно, вищевказане досягнення гідне креативного керівника. Тут важко щось сказати.

Брехня на брехні або Про що замовчує Тетяна Сосновська.
Інформація видана на загал, пройшла в рубриці "Культура", а потрібно було б назвати "Цинічна і неприкрита брехня". Хоча, варто зауважити, що директор вже це робить трохи розуміючи, що будь-які її публічні кроки піддаються критиці і викликають масу коментарів. Тому й цього разу не можна пропустити чергову брехню поза увагою і не дати оцінку реальній ситуації, яка є в Національному музеї історії України, на відміну від тої картинки, яку можливо й бачить Т.Сосновська в своїй хворобливій уяві і сильно в неї вірить.

2.11.2016 р. директор Національного музею історії України Т.Сосновська дала чергове інтерв'ю журналісту Українського національного інформаційного агентства (http://www.ukrinform.ru/rubric-culture/2114395-tatana-sosnovskaa-direktor-nacionalnogo-muzea-istorii-ukrainy.html).

Т.Сосновська знову і знову, вже більш ніж півтора року з моменту її призначення, офіційно бреше про свої так звані здобутки. Читати такі опуси інколи не можливо, інколи смішно. Дуже дивно, що інтерв'ю розпочалось з... туалетів і пеленального столика в ньому. Дійсно – пеленальний столик в жіночому туалеті є. Незабаром, а може і ні, чекаємо на такий саме в чоловічому. Так, це зручно, це практикує майже весь цивілізований світ. Але цим досягненням потрібно б було завершити діалог, тому що одразу виникає питання: а як же виставки, наукові видання, визнання українською і міжнародною музейною спільнотою? Невже за півтора року праці в провідному музеї України більше нема чим похвалитися перед "шквалом" відвідувачів і колегами з інших музеїв, щоби "утерти їм носа". Дійсно, вищевказане досягнення гідне креативного керівника. Тут важко щось сказати.

Далі про екскурсії – їх кількість і якість. Говорить про це Т.Сосновська дуже багато і охоче. Не знаємо, про які п'ятирічки декілька років тому було почуто в стінах нашого музею, але те, що нині відбувається в цій царині варто уваги. Директор вважає, що будь-хто без підготовки повинен уміти провести оглядову екскурсію по музею по всім чотирьом поверхам за 45 хвилин. Це фізично дуже важко – охопити період від палеоліту до сучасності. Раніше в музеї існував освітньо-масовий відділ і його співробітники здавали екскурсії спеціально створеній комісії. Екскурсія здається період за періодом, а оглядові по всім поверхам підготовували, коли знали всі етапи. Співробітники інших відділів проводили екскурсії тільки по тих періодах, на яких спеціалізувались. В цьому була логіка і така роками відпрацьована практика давала гідний результат. Т.Сосновська перетворила освітньо-масовий відділ в екскурсійний, але його співробітникам проводити екскурсії не дозволяє – намагається довести, що без них можна обійтись і погрожує їм скороченнями. Хоча саме вони є універсальними спеціалістами здатними провести в будь-якій частині експозиції будь-які заходи. Замість них екскурсії проводять всі співробітники музею – без здачі текстів на комісії, говорять хто, що хоче. І якщо стара команда, яка будувала ці експозиції знає про що говорити, то нова як завжди "креативить". Такі науковці дуже часто не знають експонатів, які представлені в залах. При Сосновській не головне, про що говорить екскурсовод, головне це кількість проведених екскурсій. А ще головне, як він вдягнений. Від недавна особливим розпорядженням директора заборонено виходити на екскурсії в брюках, особливо в джинсах. Цікаво, що на видання подібних розпоряджень у директора є час, а подбати про те, щоб вчасно були сплачені поточні рахунки і в музеї, час від часу, за несплату не відключали то світло то телефони – не вистачає.

Друга головна цифра в музеї, з приводу якої безкінечно брешуть – це кількість відвідувачів. Як би там Т.Сосновська не рахувала і не вигадувала "як-би так нарахувати і показати страшний потік" – їх кількість залишилася такою як і була. Основний потік – це шкільні канікули, а далі тиша. Кількість екскурсій і відвідувачів приписується за рахунок лекцій. Да і лекції вже проводяться у робочий час і на них насильно згоняють працівників музею. Коли до музею приходить сотня відвідувачів, директор радісно про це повідомляє на своїй сторінці у фейсбуці і складається враження, що це постійна тенденція. Ні. Бо коли вона мовчить – то до музею прийшли одиниці. Та й ті страшні цифри, якими так охоче ділиться Сосновська часто не відповідають реальності. Вона і математиком виявилась бездарним – часто цифри плутає і зайві нулі дописує.

Але в чому їй не відмовиш, так це у винахідливості. Так як вона вміє "збільшити" цифру відвідувачів нікому й в голову не прийде. Із останнього. В інтерв'ю вона так гордилась тим, що в музеї в тестовому режимі працює кафе. Забула тільки про одну дрібничку, що воно працювало тільки для співробітників – більшу кількість відвідувачів не могло охопити. І для того, щоб туди потрапити і довести, що ти співробітник... потрібно було взяти безкоштовний квиток в касі. І кожен такий квиток дорівнював одному відвідувачу. От вам проста арифметика! А в музеї працює десь більше ніж 150 чоловік і кожний за день приходить купити каву або бутерброд. От вам і потрібна для звітності кількість. Спитаєте, чому вжито слово "працювало"? Тому, що вже не працює і на момент виходу інтерв'ю не працювало. Але ж не псувати з-за такої прикрості таку гарну картину, яку намалювала пані директор?

Про науку в музеї і говорити не приходиться. Жодного наукового видання, каталогу за цей період не створено. Проте Т.Сосновська радо, потрібним їй поважним відвідувачам або гостям, не соромлячись дарує ті видання, які були надруковані при попередньому керівництві. Також, на жаль, не посоромилась сама себе призначити головою науково-методичної ради, відсторонивши від цього справді гідного науковця і людину, яка користується повагою в колективі. За ці якості, напевно, і відсторонила. Тому що хоче все і всіх контролювати. А ще науковою роботою в музеї керує найближча соратниця Сосновської, така собі Іванченко, яка є заступником директора по утриманню і розвитку музею, тобто повинна займатись господарчими справами. Але, на жаль, так само як і Сосновська вважає, що історичною наукою може керувати і математик і філолог (за освітою вона вчитель-філолог). Хоча саме вона вносить дуже "цікаві наукові пропозиції", від яких у одних починається істеричний регіт, у других волосся стає дибки. Пише https://linadov

Окремо потрібно сказати про експозицію, точніше про те, що від неї залишилось. Гобелени Народного художника України В. Прядки, які були на стінах при вході до музею, які вона зняла у 2015 р., так нічого замість них і не придумала. Тепер там обшарпані стіни, які теж не здогадалась привести до порядку. Апологет несмаку – не повний демонтаж мармурових ваз, біля сходів, тобто верхню частину здерли, а все інше – стоїть де було. Зараз на цих подіумах залишені фрагменти у вигляді приденних частин, на яких щоб хоч якось "закомпонувати цю красу" встановлені маленькі скляні вазочки з сезонними квітами. Оце смак! Але останні місяці певно грошей у директора не вистачає, так що квіти зникли, а дивні обрубані скульптурні конструкції стоять. Знищено ряд цікавих виставок – замість них пусті коридори та зали, перетворені в склади. В одному залі була виставка "Серж Лифар. Життя для танцю" в іншому "Нагороди країн світу".

Про це мовчить Т.Сосновська в своєму інтерв'ю. І не має кому робити нові експозиції, текучість кадрів страшна. Вже з команди, яку вона сама привела майже нікого не залишилось. Тільки за останній квартал з музею пішло 40 осіб. У фондах після реорганізації, яку провела директор, практично немає жодного професіонала, який би знав колекції. Керують у фондах поставлені Сосновською люди, які не відповідають ані науковим, ані моральним та професійним нормам фондових працівників. Деякі без фахової освіти, хоч останнім часом цей "незначний недолік" швидкими темпами виправляють, але дивним шляхом. Коли в музеї проходила так звана сумнозвісна зміна структури музею і штатного розпису, Сосновська на власний розсуд визначала місце в цій структурі працівникам НМІУ і якщо в людини не було профільної освіти, математик за фахом, не соромлячись, запитувала: "А чому ваш керівник вам не купив потрібного диплома?". Але коли призначала на нові посади завідувачів фондових секторів, до яких опустила відділи, Шевченко О. та Форманюк Т., то відсутність в них профільної освіти не зупинило її. Але то було взимку, а вже восени Сосновська як гарний керівник, наслідуючи свої поради, таки купляє цим особам по "дипломчику", хоч паршивенькому, проте з правильною спеціалізацією. А дивно в цьому те, що грошей вистачило на дуже сумнівний заклад "Приватний вищий навчальний заклад "Київський університет культури" – це той, який так хитро започаткував М.Поплавський на базі державного університету, який чомусь після скандалу, коли його викрили, не ліквідували. Але справа в тім, що деяким людям хоч двадцять дипломів купи, а розуму це не прибавить, до речі совісті теж. Про що вже здогадалась і сама Сосновська, коли спробувала з однією із своїх ставлениць створити виставку зброї і та подала таку концепцію, від якої даже математику стало погано.

Розповідати про дитячі кімнати у туалетах як супер досягнення, а при цьому практично знищити будь-яку наукову роботу в музеї, цинічно і майже безкарно нищити кадровий потенціал це злочин, за який Т.Сосновська обов'язково понесе відповідне покарання. Впевнені, що й вона це розуміє, звідси і намагання хоч якось виправдатись. Але свідома частина колективу не допустить цього. Про "діяльність" Сосновської в НМІУ широка громадськість знає все. В музейній сфері призвіще "Сосновська" це бренд і символ повного деструктивізму. Директор перетворила музей з поважної наукової інституції в розважальний заклад, цирк і сільський клуб. Вона відкинула його в своєму розвитку років на 50.

Зараз співробітники, яких незаконно звільнила Т.Соновська вже в цьому році, а це 7 осіб, проходять суди по відновленню на роботі. Профспілковий комітет музею вдруге подав до Міністерства культури України вимогу про розірвання з нею контракту. Чомусь в інтерв'ю про це не згадувалося. Також не було нічого сказано про те, що Сосновська створила не можливі умови роботи, про те що вона психічно неврівноважена істерична особа. Працівники, які їй не угодні постійно знаходяться під її адміністративним пресом, пишуть численні доповідні та службові з будь-яких приводів. Промовчала вона й про те, що в музеї немає інтернету, а до неї був і в кожній кімнаті. А на одній з оперативок вона заявила, що якщо хтось хоче мати доступ до інтернету, то треба подати список сайтів, які він буде відвідувати. Це офіційно, а не офіційно через своїх "швондерів" передала колективу: "Інтернету в музеї не буде до тих пір, поки про мене там погане пишуть". З цієї ж причини певно в музеї не вистачає техніки (не має комп'ютерів, принтерів, ксероксів), немає відповідного технічного супроводу, відсутнє програмне забезпечення. Хоча з приводу останнього Т.Сосновська з самого свого призначення розповідала, що спеціалісти "Майкрософта" з великою радістю допоможуть безкоштовно музею. Але чомусь передумали, мабуть і до Білла Гейтса дійшли чутки про неврівноваженість генерального директора і він не ризикнув з нею зв'язуватись.

А що казати про умови роботи, якщо навіть не всім вистачає робочих місць, тому що ситуація в робочих кімнатах нагадує казку "Рукавичка". Співробітники вимушені по черзі сидіти за одним столом. Директор мабуть чекає, коли репне або "рукавичка" або терпець співробітника і він звільниться за власним бажанням.

Далі в інтерв'ю вона говорить, що під час Революції Гідності Національний музей історії України не працював. Чергова неправда. Музей працював, приймав всіх, хто заходив. Багато працівників після роботи або вранці йшли на Майдан і як могли допомагали.

Досить часто в пресі директор хизується відреставрованою територією навколо музею. Але мовчить про зрубані заради гарного краєвиду дерева, які тримали схили Старокиївської гори від обвалів. Мовчить про Десятинну церкву, яку тут влаштував московський патріархат, і яка зовні виглядає як МАФ, з якими так активно бореться київська адміністрація, і яку вона так і не прибрала. Також не прибрала залізні вагончики, які понаставляли служителі церкви, зіпсувавши ті ж самі краєвиди.

Це вже не говорячі про такі "культові" споруди. Забуті біотуалети...

Як нам здається це не може бути пам'яткою архітектури. То чому воно тут?

А ще Т.Сосновська впевнена, що вона перша придумала створювати в музеї куточки відпочинку для відвідувачів, хоча і до неї на поверхах стояли дивани і стільці. Але те, на що вона замінила їх і що вона називає зоною "комфорту", все ж таки варте уваги.

Правда комфортно?

Ми не будемо брати приклад з Тетяни Сосновської, тому про туалет поговоримо в кінці.

Символічно, що за весь період, що вона працює тут виникло і це дивне явище.

Тільки не зрозуміло, чому саме туалетна кімната не працює. Очевидно тому, що використовується за непрямим призначенням, хоча і в цьому питанні творчий прорив креативної команди є, бо вибачення продубльовано англійською, хоча суті це не міняє. Дуже шкода, що в кінці немає улюбленої фрази: "Гарного дня!". І навздогін – відсутність туалетного паперу, хоча його рулонами заносять на склад, а також розбавлене дешеве мило. Шановні, таку неповагу до відвідувачів ви може і зустрінете в провінційних музеях, але такі ситуації там виправдані браком коштів. Але в столичному музеї, який пишається "шаленою" кількістю відвідувачів, відповідно і фінансовим ростом, такого не може бути.

Мовчить Тетяна Вікторівна і про перевірки КРУ, Міністерства культури, Головного управління Держпраці у Київській області, акти про які складені зовсім не на її користь. Мовчить вона і про численні порушення нею КЗпП України, доведені як перевірками, так і на судах по відновленню працівників на роботі.

Прикро, що спливло так багато часу, за який можна було зробити високоякісні виставки на матеріалах музею, міжнародні виставки та каталоги, якими раніше при попередньому керівництві можна було пишатися. Замість цього – численні лекції, які зараз рясніють в афішах на фейсбуці, завдяки яким "перекривається" кількість відвідувачів. Прикро, що директор, замість того, щоби скористатись на користь музею високою кваліфікацією співробітників, яких вона нещадно звільнила і звільняє, продовжує принижувати і пригнічувати тих, хто ще залишився. І "своїх", і "чужих". Прикро, що не хоче і не схотіла за час свого керівництва знайти порозуміння з колективом, вступити з ним в конструктивні діалоги, без емоцій, образ і викликання "швидкої допомоги". Ні, не для неї, для "неслухняного" співробітника. І таких прикладів багато. І ніякі психологічні або інші тренінги, які проводяться в стінах музею, не допоможуть знайти порозуміння між собою та іншими, доки тут працює такий генеральний директор, яка навмисно зіштовхує лобами і тих, хто прийшов нещодавно, і тих, хто працює вже багато років. Так що, шановна керівниця, нема чого замилювати очі гарними словами і не існуючими досягненнями. Ви себе порівнюєте з директором музею терору у Будапешті, та це цинізм вищої міри – бо ви самі як терорист, який намагається знищити все розумне, гарне й варте уваги.

Ваші "досягнення" – це дві вимоги по розірванню з вами контракту за беззаконість і знущання над людьми. А ще – 8 судових впроваджень, на які ви навіть і не ходите. Це – численні кримінальні справи проти вас. Також "гарний" результат – повністю зіпсований імідж Національного музею історії України і ваша особиста "слава реформатора". Оце ваш підсумок, шановна. Не забудьте про це похвалитись в наступному інтерв'ю для чергового порятунку вашої репутації.

Але все ж таки, як не дивно, є позитивний результат і у вашій діяльності. Завдяки вам найкраща частина музейних працівників згуртувалась і створила сильну профспілкову організацію, яку ви так нещадно клянете і саме вона на вас так тисне, але чомусь ви посоромились про це сказати. Саме вона приймає на себе численні удари, але гідно їх тримає. Саме вона бореться за відродження музею і за право мати АДЕКВАТНОГО, РОЗУМНОГО КЕРІВНИКА, який би разом з колективом виправив все, що ви тут "накреативили і нареформували". Саме ці люди – це останній шанс відновлення наукового потенціалу музею. І за це вам реально дякуємо!

Іванова О.В.

Каштанов В.В.

Міністру культури України

п. Ніщуку Є.М. 01601, м. Київ, вул. Івана Франка, 19

Копія: Генеральному директору Національного музею історії України Сосновській Т.В. 01001, м. Київ, вул. Володимирська, 2

Профспілкового комітету первинної профспілкової організації Національного музею історії України 01001, м. Київ, вул. Володимирська, 2

В И М О Г А про розірвання трудового договору (контракту) в порядку п. 9. ст. 38 ЗУ "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" та ст. 45 КЗпП України) (ПОВТОРНО)

Міністерством культури України укладений строковий трудовий договір (контракт) з Сосновською Тетяною Вікторівною на посаду генерального директора Національного музею історії України (Наказ від 17.03.2015 N200\1\17-15в).

09.02.2016 року профспілковим комітетом первинної профспілкової організації Національного музею історії України (далі – профком НМІУ), як стороною Колективного договору Національного музею історії України, укладеного на період 2013 -2015 рр., в зв'язку тим, що генеральним директором НМІУ Сосновською Тетяною Вікторівною під час перебування на посаді здійснюються численні та системі порушення норм Конституції України від 28.06.1996, КЗпП України від 10.12.1971 N322-VIII, Закону України від 01.07.1993 N3356-ХІІ "Про колективні договори і угоди", Закону України від 15.09.1999 N1045-ХІV "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", Закону України від 24.03.1995 N108/95-ВР "Про оплату праці", які регулюють питання трудових прав та соціального захисту працівників Музею, керуючись правом, наданим ст. 45 Кодексу законів про працю України та ст.ст. 33 та 38 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" прийнято рішення про направлення вимоги про розірвання трудового договору, укладеного з Сосновською Тетяною Вікторівною (повторно) до Міністерства культури України.

Вимога про розірвання трудового договору з Сосновською Т.В. в порядку ст. 45 КЗпП України Профспілковим комітетом первинної профспілкової організації Національного музею історії України (надалі – профком ППО НМІУ) вже направлялась раніше та була зареєстрована в Міністерстві культури України за вх. N1007/0/5-16 від 15.02.2016 року.

(Оприлюднено у ФБ https://www.facebook.com/NMHUProf/)

Наказом Міністра культури України Є. М. Ніщука від 10.06.2016 р. N427 "Про утворення комісії з перевірки Національного музею історії України" в період з 17.06.2016 року по 15.08.2016 року проведено комплексну перевірку Національного музею історії України (за участі представників профспілкових організації (первинної профспілкової організації Національного музею історії України та об'єднання первинних профспілкових організацій), в ході якої підтверджено викладені в вимозі від 15.02.2016 року факти щодо порушення генеральним директором НМІУ Сосновською Т.В. законодавства України, а саме:

Факт, викладений в Вимозі профкому ППО НМІУ від 15.02.2016

Порушення частини 3 статті 41 Закону ЗУ "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" (далі – Закон)... Незаконне звільнення голови профспілкового комітету НМІУ Каштанова В.В. наказом генерального директора НМІУ Сосновської Т.В. N287 від 07.08.2015 року

Висновки Довідки комісії про результати комплексної перевірки НМІУ в період з 17.06.2016 року по 15.08.2016 року

"Згідно з наданим для перевірки наказом від 07 серпня 2015 року N287 Каштанова В.В. звільнено з посади завідувача науково-технічного відділу впровадження аудіовізуальної техніки музею відповідно до пункту третього статті 40 КЗпП України 07 серпня 2015 року.

Згідно з наданим для перевірки наказом від 26 січня 2016 року N35/3-к Каштанова В.В. поновлено на посаді завідувача науково-технічного відділу впровадження аудіовізуальної техніки музею з 07 серпня 2016 року на підставі Рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 26 січня 2016 року.

Згідно з наданим для перевірки наказом від 22 березня 2016 року N63/1‑к, у зв'язку з технічною помилкою, внесено зміни в пункт 1 Наказу від 07 серпня 2015 року N287 "Про звільнення Каштанова В.В.", шляхом зміни дати звільнення з 07 серпня 2015 року на 21 серпня 2015 року.

З вищевказаними наказами Каштанов В.В. не ознайомлений під розписку в особовій картці, що є порушенням вимог пункту 2.5 глави 2 Інструкції. У табелі обліку використання робочого часу за серпень 2015 року навпроти прізвища Каштанова В.В. остання відмітка стоїть 07.08.2015, що є порушенням вимог частини другої статті 30 Закону України "Про оплату праці" в частині не забезпечення достовірного обліку виконуваної працівником роботи.

Наслідки незаконних дій роботодавця – поновлення працівника на роботі за рішенням суду, стягнення з Національного музею історії України на користь Каштанова В.В. середнього заробітку за час вимушеного прогулу у розмірі 50 677 грн. 38 коп.; стягнення з Національного музею історії України в рахунок держави судового збору в сумі 506,77 грн.

Факт, викладений в Вимозі профкому ППО НМІУ від 15.02.2016

Сосновською Тетяною Вікторівною за період перебування на посаді генерального директора Національного музею історії України систематично порушуються вимоги ст. 148-149 КЗпП про накладення дисциплінарних стягнень на працівників за відсутності події трудового правопорушення.

Висновки Довідки комісії про результати комплексної перевірки НМІУ в період з 17.06.2016 року по 15.08.2016 року

Згідно з наданим для перевірки наказом від 17.07.2015 N264 до завідувача філіалу Музею "Музей історичних коштовностей України" Строкової Л.В. застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 09.12.2015 наказ від 17.07.2015 N264 визнано незаконним.

Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 03.02.2016 рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 09.12.2015 залишено без змін.

Згідно з наказом від 29.05.2015 N178 до завідувача сектору медальєрики та фалеристики відділу нумізматики Музею Дубіцької В.В. застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 10.09.2015 скасовано наказ 29.05.2015 N178.

Ухвалою Апеляційного суду м. Києва від 19.11.2015 рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 10.09.2015 залишено без змін. Касаційну скаргу НМІУ на рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 10.09.2015 та ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 19.11.2015 Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України від 27.04.2016 відхилено.

Наслідки – неефективне використання бюджетних коштів Сосновською Т.В.:

1) Незаконним наказом про покладення на Дубіцьку В.В. дисциплінарного стягнення Сосновська Т.В. завдала шкоду Національному музею історії України в сумі 1 487, 20 грн., що сплачена на користь працівника та 243, 60 грн. до бюджету України;

2) Незаконним наказом про покладення на Строкову В.В. дисциплінарного стягнення Сосновська Т.В. завдала шкоду Національному музею історії України в сумі 3 369, 40 грн., що підлягають стягненню з бюджетної установи на користь працівника та 243, 60 грн. до бюджету України.

В зв'язку зі спливом строку притягнення Сосновської Т.В. до дисциплінарної відповідальності за вказані правопорушення, враховуючи системний та триваючий характер порушення законодавства та завдані очільником Музею державі матеріальні збитки, невідповідність Сосновської Т.В. займаній посаді за кваліфікаційними вимогами та особистими якостями, порушення норм людяності та моральності профспілковий комітет ППО НМІУ повторно звертається до Міністерства культури України з вимогою про розірвання трудового договору (контракту) з генеральним директором НМІУ з наступних підстав.

Порушення законодавства про працю

Порушення вимог ст. 32 КЗпП України. Частиною третьою статті 32 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) визначено, що у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. Так, згідно з наданим для перевірки наказом від 16 квітня 2015 року N116 встановлено з 18 квітня 2015 року графік роботи НМІУ в суботу та неділю з 11.00 до 20.00 з перервою на обідню перерву співробітників тривалістю одна година. З вищевказаним наказом працівників повідомлено пізніше ніж за два місяці, що є порушенням вимог частини третьої статті 32 КЗпП України.

Порушенням вимог статті 107 Кодексу законів про працю України щодо оплати праці в подвійному розмірі за роботу у святковий день. Згідно з наданим для перевірки табелем обліку використання робочого часу за червень 2015 року працівники відділу "Музей Української революції 1917-1921 роки" працювали у святковий день (01.06.2015). Оплата праці за роботу у святковий день не проведена у подвійному розмірі.

Незаконні звільнення працівників. За період призначення Сосновської Т.В. керівником Музею мало місце систематичне незаконне звільнення працівників музею з особистих мотивів та їх поновлення на роботі за рішенням суду.

3.1 Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 12.08.2016 року по справі N761/21796/15-ц поновлено на посаді головного інженера НМІУ Макаренка Олександра Вікторовича, звільненого наказом N255 від 13.07.2015 року. Звільнення працівника визнано судом незаконним. На користь працівника з Національного музею історії України стягнуто середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 106 912, 26 грн, 1000 грн. на відшкодування моральної шкоди; а також суму судового збору 1799, 92 грн. на користь держави.

3.2 Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 17.06.2016 року по справі N761/26770/15-ц поновлено на посаді завідувача сектором голографічних зйомок Блаженка Сергія Вікторовича, звільненого наказом генерального директора НМІУ Сосновської Т.В. N295 від 17.08.2015 року. Звільнення працівника визнано судом незаконним. На користь працівника з Національного музею історії України стягнуто середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 44 448, 75 грн., 1000 гривень на відшкодування моральної шкоди; а також суму судового збору 1653, 60 грн. на користь держави. Окрім того, в провадженні Шевченківського районного суду м. Києва по справі N761/29357/16-ц за позовом Блаженка Сергія Вікторовича до Національного музею історії України стягуються додатково кошти середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу, за період до дати поновлення на роботі.

3.3 Рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 08.07.2016 року по справі N761/26558/15-ц поновлено на посаді старшого наукового співробітника сектору голографічних виставок Шаповала Сергія Миколайовича, звільненого наказом генерального директора НМІУ Сосновської Т.В. N294 від 17.08.2015 року. Звільнення працівника визнано судом незаконним. На користь працівника з Національного музею історії України стягнуто середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 69234,75 грн,, 1000 гривень на відшкодування моральної шкоди; а також суму судового збору 1653, 60 грн. на користь держави. Поновлення на роботі працівників, незаконно звільнених з НМІУ в 2015 році за рішення суду та значні збитки, завдані Сосновською Т.В. Музею в частині відшкодування з бюджетної установи понад 300 000 грн. коштів середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу не сприяло виправленню Сосновської Т.В. та припиненню гонінь на членів профспілки та її виборного органу.

3.4 Наказом генерального директора НМІУ Сосновської Т.В. від 07.04.2016 року N71/1-к звільнено з посади заступника головного бухгалтера відділу бухгалтерського обліку, фінансування та статистичної звітності Мамедову Людмилу Василівну, з порушенням вимог п. 2 ст. 36 та п. 3 ст. 184 КЗпП України). Незаконне звільнення є предметом судового розгляду в справі Шевченківського районного суду м. Києва N761/16009/16-ц за позовом Мамедової Л.В. до НМІУ, треті особи: Міністерство культури України, первинна профспілкова організація НМІУ.

3.5 Наказом генерального директора НМІУ Сосновської Т.В. від 25.07.2015 року N131/4-к 07.04.2016 року повторно звільнено з посади голову профспілкового комітету ППО НМІУ Каштанова Володимира Васильовича на підставі п.1 ст 40 КЗпП України при тому, що працівник погодився на переведення на запропоновану роботодавцем посаду, з переліку вакантних станом на 22.07.2016 року. Незаконне звільнення є предметом судового розгляду в справі Шевченківського районного суду м. Києва N761/30583/16-ц за позовом Каштанова В.В. до НМІУ про поновлення на роботі, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.

3.6 Наказом генерального директора НМІУ Сосновської Т.В. від 29.07.2015 року N136/1-к року звільнено з посади старшого наукового співробітника відділу впровадження аудіовізуальної техніки члена профспілкового комітету ППО НМІУ Шовкун Олену Анатоліївну на підставі п.1 ст 40 КЗпП України при тому, що працівник погодився на переведення на запропоновану роботодавцем посаду, з переліку вакантних станом на 22.07.2016 року. Незаконне звільнення є предметом судового розгляду в справі Шевченківського районного суду м. Києва N761/30584/16-ц за позовом Каштанова В.В. до НМІУ про поновлення на роботі, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.

3.7 Наказом генерального директора НМІУ Сосновської Т.В. від 29.07.2015 року N136-к року звільнено з посади завідувача відділу "Декоративно-ужиткове мистецтво" Національного музею історії України члена профспілкового комітету ППО НМІУ Іванову Ольгу Валеріївну на підставі п.1 ст 40 КЗпП України при тому, що працівник погодився на переведення на запропоновану роботодавцем посаду, з переліку вакантних станом на 22.07.2016 року. Незаконне звільнення є предметом судового розгляду в справі Шевченківського районного суду м. Києва N761/31128/16-ц за позовом Іванової О.В. до НМІУ про поновлення на роботі, стягнення середньомісячного заробітку за час вимушеного прогулу.

Порушення ЗУ "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" (далі – Закон)

1. Порушення статті 5 та частини 2 статті 41 Закону: зміни умов трудового договору членів виборного органу профспілки НМІУ не узгоджені попередньо з профкомом. Статтею 5 Закону визначено, що належність або неналежність до профспілок не тягне за собою будь-яких обмежень трудових, соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод громадян, гарантованих Конституцією України, іншими законами України. Забороняється будь-яке обмеження прав чи встановлення переваг при укладанні, зміні або припиненні трудового договору у зв'язку з належністю або неналежністю до профспілок чи певної профспілки, вступом до неї або виходом із неї. Частиною другою ст. 41 Закону передбачено, що зміна умов трудового договору, оплати праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами виборних профспілкових органів, допускається лише за попередньою згодою виборного органу, членами якого вони є. Зміни структури та штатного розпису Музею, затверджені наказами Мінкультури від 27.10.2015 N844 (зі змінами, внесеними Наказом від 29.12.2015 року N1118) та наказом від 29.12.2015 року N1124, якими скорочено посади 8 членів профспілкового комітету НМІУ (Каштанова В.В., Супрунюк І.О., Зразюк З.О., Красовського О.К., Шовкун О.А., Іванової О.В., Іванової О.П., Дубіцької В.В.) роботодавцем попередньо не узгоджені з профспілковою організацією. Внаслідок чого порушено трудові та соціальні права працівників: 1. Звільнено на підставі ч.1 ст. 40 КзпП України членів профспілкового комітету Каштанова В.В. (голова профкому на дату звільнення, 34 роки бездоганної роботи в музеї), Іванову О.В. (21 рік безперервного стажу роботи в фондових підрозділах НМІУ, заслужений працівник культури, фахівець експертного рівня, відмовлено в занятті посад на користь працівника нижчої кваліфікації Походящої О.Б. та працівника пенсійного віку рівної кваліфікації Хардаєва В.М., який не є заслуженим працівником культури та за новим штатним розписом працював на посаді, що не скорочена) Шовкун О.А. (фахівець в вищою технічною освітою КПІ, безперервним стажем роботи на підприємстві 24 роки,відмовлено в занятті посади завідувача відділу інформаційно-технічного супроводу на користь працівника, що не має фахової технічної освіти Каменевої О.). з порушенням переважного права на залишення на роботі, неефективне використання коштів державного бюджету на оплату праці. 2. Погіршено оплату праці та понижено за посадою, без зміни трудової функції членів профкому Зразюк Зінаїду Олексіївну та Дубіцьку Валентину Вікторівну. Зазначеним працівникам з боку Сосновської Т.В. створюються постійні перешкоди у виконанні трудової функції за умовами трудового договору, що також відображено в Довідці за результатами перевірки Міністерства культури України: виконану Дубіцькою В.В. на високому професійному рівну експертизу культурних цінностей не підписано генеральним директором Сосновською Т.В. з мотивів особистої неприязні до принципового та кваліфікованого працівника, чим також завдано шкоду громадянам України, які звернулись до Музею про проведення мистецтвознавчої експертизи.

Порушення ст.ст. 32, 42,49-4 КЗпП щодо недотримання порядку проведення скорочення штату при зміні в організації виробництва та праці. Організаційні заходи з зміни структури Національного музею історії України (далі – НМІУ) розпочато роботодавцем з вересня 2015 року: листом НМІУ N606 від 14.09.2015 року в адресу Міністерства культури України направлено 3 примірники проекту Структури НМІУ. 27.10.2015 року Наказом Міністерства культури України N844 від "Про затвердження структури Національного музею історії України" затверджено та введено в дію з 26.10.2016 року структуру НМІУ (далі – Структура НМІУ), зобов'язано генерального директора НМІУ Сосновську Т.В, забезпечити підготовку штатного розпису відповідно до затвердженої цим наказом структури. 28.10.2015 року генеральним директором НМІУ Сосновською Т.В. виданий наказ N330 "Про Структуру Національного музею історії України", яким оголошено структуру НМІУ, затверджену та введену в дію з 26.10.2015 року наказом Міністерства культури N844 від 27.10.2015 року, а також покладено на в.о. начальника відділу кадрів Свиридюк С.В. обов'язок повідомити про введення структури, "що в подальшому обумовить зміни істотних умов праці" профспілкові організації. Цим письмовим доказом підтверджується порушення роботодавцем вимог частини другої ст. 49-2 КЗпП України відповідно до якої ліквідація, реорганізація підприємства, зміна форм власності або часткове зупинення виробництва, що тягнуть за собою скорочення чисельності або штату працівників, погіршення умов праці, можуть здійснюватись тільки після завчасного надання професійним спілкам інформації з цього питання, включаючи інформацію про причини наступних звільнень. Кількості і категорії працівників, яких це може стосуватися, про строки проведення звільнення. Власним або уповноважений ним орган не пізніше трьох місяців з часу прийняття рішення проводить консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненню чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом'якшення несприятливих наслідків будь-якого звільнення. Як вбачається з тексту наказу НМІУ N330 від 28.10.2015 Відповідач у визначений законом строк не звернувся до профспілкового комітету первинної профспілкової організації працівників Національного музею історії України з питання запланованого звільнення працівників у зв'язку із скороченням штату, не надав інформації про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про строки проведення звільнення. Наказом Міністерства культури України N1124 від 29.12.2015 року "Про затвердження штатного розпису Національного музею історії України з 26 жовтня 2015 року" затверджений штатний розпис НМІУ з 26.10.2015р. та доручено генеральному директору НМІУ (Сосновській Т.В.) ввести в дію штатний розпис з дотриманням норм кодексу законів про працю України, ЗУ "Про зайнятість населення" та іншого трудового та соціального законодавства. 29.12.2015 року наказом Міністерства культури України від 29 грудня 2015 року N1124 "Про затвердження штатного розпису Національного музею історії України з 26 жовтня 2015 року затверджений штатний розпис, в якому скорочено посади та введено аналогічні за трудовою функцією посади. Затвердження штатного розпису в новій редакції не змінило основних завдань і функцій структурних підрозділів, в тому числі і відділу, в якому я працювали незаконно звільнені члені профспілки та виборного органу. Виконуючи наказ N1118 від 29.12.15 р. Міністерства культури України, про внесення змін до структури Національного музею історії України щодо забезпечення підготовки штатного розпису відповідно до затверджених змін, Сосновська Тетяна Вікторівна з особистої ініціативи, почала приймати на роботу до Національного музею історії України сторонніх осіб без відповідної освіти та без досвіду роботи й призначати їх на керівні посади та переводити останніх на відповідні керівні посади після затвердження нового штатного розпису, чим грубо порушила норми Кодексу законів про працю України, Закону України "Про зайнятість населення", кваліфікаційні вимоги, затверджені Міністерством культури України та інші норми трудового, соціального, профспілкового законодавства. Досвідчених фахівців – службовців, членів профспілки музею вона цинічно, без поради та без погодження з профспілковим комітетом Первинної Профспілкової організації НМІУ звільняла. Звертаю увагу суду, що організаційні заходи зі зміни структури НМІУ, затверджені Міністерством культури, не передбачають скорочення чисельності і штату, що прямо вказано в листі першого заступника Міністра культури України І.Д. Ліхового N191/10-3/13-16 від 21.01.2016 року. Згідно з попереднім штатним розписом (що діяв до 25.10.2015 року) чисельність працівників Національного музею історії України становила 325 осіб, так само й штатним розписом, затвердженим Наказом Міністерства культури N1124 від 29.12.2015 року передбачений штат працівників НМІУ в кількості 325 осіб, при цьому щомісячний фонд оплати праці скоротився майже на півмільйона гривень, що свідчить про погіршення умов праці в частині оплати праці співробітників НМІУ, що заздалегідь не було погоджено з профспілками. Скорочення штату та погіршення умов праці здійснені без проведення консультацій з профспілковими організаціями Музею в строки, передбачені КЗпП та ЗУ "Про профспілкові організації, їх права та гарантії діяльності". Первинним організаціям адміністрацією НМІУ був наданий лише варіант структури, відмінний від затвердженої, а штатний розпис, що вводиться, не наданий взагалі. Адміністрація приховувала від профспілкової організації НМІУ факт скорочення посад, залишивши без розгляду вимогу профспілкового комітету про надання нового штатного розпису з посиланням на захист персональних даних (лист Сосновської Т.В. від 01.02.2015 за вих... N865 на запит профкому від 09.11.2015 року), списків осіб, посади яких скорочуються та списку працівників, умови оплати праці яких погіршуються (подання профкому від 14.01.2016 р. за вх... NВК18). Факт відсутності наказу про скорочення посад визнається Генеральним директором НМІУ Сосновською Т.В. листом N330 від 13 квітня 2016 року та підтверджується текстами попереджень від 06.01.2016 року, в якому організаційні заходи щодо введення в дію нової структури НМІУ та штатного розпису з 26.10.2016 року роботодавець визначає як зміну істотних умов праці. В процедурі попередження працівників про майбутнє переведення працівникам пропонувалась лише одна посада замість повного переліку посад, що відповідають кваліфікації працівника, а також не зазначався розмір посадових окладів.

Порушення умов Колективного договору.

Порушення Положення про преміювання. Додатком 1 до Колективного договору "Положення про преміювання" встановлено, що преміювання в НМІУ здійснюється працівникам щомісячно, за наявності фонду економії заробітної плати в розмірі не більше 30% ставки заробітної плати за поточний період. В порушення умов Колективного договору преміювання працівників здійснюється наказами генерального директора Сосновської НМІУ лише частині працівників в більшому розмірі ніж, передбачено Колективним договором: в розмірі 100% посадового окладу, 50% посадового окладу (замість 30%, встановлених Колективним договором), а також без зазначення підстав позбавлення премій інших працівників.

Порушення режиму робочого часу та часу відпочинку працівників, встановлених Колективним договором. За результатами перевірки Міністерства культури встановлено, що пунктом 4.1 Колективного договору на 2013-2015 роки НМІУ для працівників НМІУ встановлюється 5-ти денний, 40‑годинний робочий тиждень, вісім годин на день – з понеділка по п'ятницю з двома вихідними днями – субота, неділя, за виключенням працівників, зайнятих по прийому відвідувачів, для яких встановлено 5-ти денний, 40‑годинний робочий тиждень, вісім годин на день – з двома вихідними днями – середа, а другий вихідний день визначається графіком змінності таких працівників. Відповідно до пункту 5.3 розділу 5 Правил внутрішнього трудового розпорядку, що є додатком N6 до Колективного договору визначено, що адміністрація розробляє і впроваджує графіки змінності робіт, а також організовує облік присутності та відсутності на роботі працівників протягом робочого дня. Згідно з пунктом 2.1 наданої для перевірки адміністрацією НМІУ Посадової інструкції екскурсовода І категорії відділу екскурсійного обслуговування філіалу НМІУ – Музей історичних коштовностей України екскурсовод І категорії відповідно до встановлених норм проводить екскурсії і читає лекції на експозиціях, виставках, відкритому зберіганні фондів і музейних об'єктів. Згідно з наданим для перевірки табелем обліку використання робочого часу відділу екскурсійного обслуговування за червень 2016 року екскурсоводи І категорії Рябінчук О.В. та Сластеннікова С.О. працювати у середу, що є порушенням вимог пункту 4.1 Колективного договору. Графіком вихідних днів співробітників відділу екскурсійного обслуговування на червень 2016 року екскурсоводам І категорії середа також встановлена, як робочий день.

Сосновська Тетяна Вікторівна ухиляється від участі у переговорах щодо укладення колективного договору, що є самостійною підставою для прийняття рішення про розірвання трудового договору з керівником за рішення виборного органу профспілки.

Колективний договір Національного музею історії України, укладений на період 2013 – 2015 рр. Профспілковим комітетом первинної профспілкової організації НМІУ двічі, 17.09.2015 року та 06.10.2015 року, направлено подання адміністрації про створення робочої комісії (групи) для підготовки колдоговору, які Сосновською Т.В. проігноровані. Лише після звернення профкому до Київської профспілки працівників культури, Сосновською Т.В. було видано наказ про створення групи для підготовки колективного договору з порушення законодавства про працю та профспілки, оскільки від трудового колективу в робочу групу були призначені члени діючої адміністрації, замість делегування представників колективом.

Протягом діяльності на посаді керівника НМІУ Сосновська Т.В. демонструє схильність до протиправної поведінки.

Зловживання службовими обов'язками. Наказом N36-к від 04.03.2015 генеральним директором Сосновською Т.В. встановлено собі без погодження з органом управління, Міністерством культури України, доплату за науковий стаж 30%. Науковий стаж документально не підтверджений.

Умисне невиконання судових рішень, відповідальність за яке передачено ст. 382 КК України. Листом N1676 від 16.08.2016 року генеральний директор НМІУ Сосновська Т.В. відмовилась виконати рішення Шевченківського районного суду м. Києва від 12.08.2016 року N761/21796/15-ц щодо поновлення на роботі головного інженера НМІУ Макаренка О.В. та виплати середнього заробітку за один місяць в розмірі 7 440, 85 копійок, яке в цій частині підлягало негайному виконанню. З приводу чого працівник змушений був звертатись до органів ДВС, поліції та суду. Ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 30.08.2016 року задоволено скаргу Макаренка О.В. на бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей до ЄРДР та зобов'язано внести такі відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати досудове розслідування.

Грубе порушення законодавства про працю, що включає як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. Сосновською Т.В. як генеральним директором постійно порушені строки розрахунку звільнених працівників та строки видачи звільненим працівникам трудових книжок, що було підставами звернення працівників до органів Національної поліції та Інспекції праці, зокрема, Бойко О.С., Іванової О.В.

Порушення законодавства України про боротьбу з корупцією Сосновською Т.В. на посаді генерального директора Музею Національний музей історії України (м. Київ, вул. Володимирська,2) (далі – НМІУ), в особі генерального директора Сосновської Тетяни Вікторівни, є розпорядником коштів державного бюджету України третього ступеня у визначенні ст. 22 Бюджетного Кодексу України. 01 липня 2015 року наказом генерального директора Сосновської Т.В. N234-к НМІУ укладений безстроковий трудовий договір з Карнаух Людмилою Володимирівною за основною роботою на посаді завідувача сектору відділу маркетингу (сектор юридичного забезпечення платних послуг) НМІУ, тривалість робочого тижня 40 год. 00 хв. Вказано, що на конкурсній основі. 15 липня 2015 року наказом генерального директора Сосновської Т.В. N235-к НМІУ укладений безстроковий трудовий договір з Овсієнко Юрієм Володимировичем за основною роботою на посаді юрисконсульта 1 категорії НМІУ, тривалість робочого тижня 40 год. 00 хв. Також, зазначено, що відбір працівника здійснено на конкурсній основі. Проте, послуги юристів НМІУ, що находяться у прямому підпорядкуванні Сосновської Т.В. остання використовує в особистих інтересах, а саме: 02 листопада 2015 року Сосновською Тетяною Вікторівною (реєстраційний номер облікової картки платника податків 2267307768, паспорт СН 324658, виданий Ленінградським РУ ГУ МВС України в м. Києві 23 жовтня 1996 року, зареєстрована за адресою: м. Київ, вул. Лумумби, буд. 3-б, кв. 101) надано довіреність Овсієнко Юрію Володимировичу, який зареєстрований за адресою: м. Київ, вул. Фрунзе, буд. 15, кв. 30 та Карнаух Людмилі Володимирівні, яка зареєстрована за адресою: м. Вінниця, вул. Червоних курсантів, буд. 8, кв. 15, посвідчену державним нотаріусом 6 Київської державної нотаріальної контори Прудь Н.В.,зареєстрованою в реєстрі за N6.1108 (далі – Довіреність). Довіреністю Сосновська Т.В. уповноважує осіб, що находяться у її прямому підпорядкуванні в НМІУ, представляти її інтереси як фізичної особи. Представництво інтересів Сосновської Т.В. на підставі довіреності від 02.11.2015 року Карнаух Л.В. та Овсієнко Ю.В. здійснювали в робочий час та отримували за це оплату за рахунок коштів державного бюджету: 17 листопада 2015 року в судовому засіданні Шевченківського районного суду м. Києва N761/30453/15-п (тривалістю близько 2 годин) представництво інтересів правопорушника Сосновської Тетяни Вікторівни здійснювали обидва представники, Карнаух Л.В. та Овсієнко Ю.В. Також Сосновська Т.В. використовувала для захисту власних інтересів послуги юристів НМІУ Карнаух Л.В. та Овсієнка Ю.В. 31 серпня 2015 року в Раді адвокатів міста Києва (м. Київ, вул. Білоруська, 30) під час оформлення членами Ради адвокатів протоколу про адмінправопорушення (а.с. 50). Відповідно до норм Закону України "Про засади запобігання корупції" генеральний директор Національного музею історії України Сосновська Тетяна Вікторівна є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, оскільки є посадовою особою юридичної особи публічного права, яка одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету. Враховуючи викладено вище Сосновською Т.В. допущено реальний конфлікт інтересів, про який не повідомлено орган управління, що утворює склад корупційного правопорушення у визначенні ч.1 ст. 28 Закону "Про запобігання корупції" (п.2 ч.1 ст. 14 Закону), відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-7 КУПАП (в редакції Закону N1700 від 14.10.2014 року).

Всі порушення чинного законодавства, яких припускається Сосновська Т.В. на посаді генерального директора Національного музею історії України свідчать про невідповідність її зазначеній посаді, призначення на яку відбулось з порушенням вимог законодавства (відсутність вищої освіти відповідного напрямку, що прямо передбачено для посади генерального директора національного музею Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 81. Культура та мистецтво) та всупереч вимог Майдану про призначення на керівні посади в державних установах фахівців, обраних на конкурсних засадах. Сосновська Т.В. за особистими характеристиками не вміє працювати та керувати людьми, приймати зважені рішення в інтересах справи, постійно припускається порушень норм моральності та професійної етики, дотримання якої як мінімальної вимоги ставиться перед фахівцями музейної справи Кодексом ділової етики ІСОМ, п. 5.1 якого у будь-якому виді діяльності від співробітників музею вимагаються абсолютна чесність, принциповість і максимальна об'єктивність та вказується на необхідність для працівника Музею дотримуватись двох керівних принципів: "по-перше, того, що музеї є суспільним надбанням і їх надійність для суспільства прямо пропорційна якості послуг, що їх вони надають; по-друге, що замало мати професійні знання та інтелектуальні здібності, треба ще й надихатись високими етичним принципами". Стандартам етичних принципів ІСОМ та загальним нормам людяності не відповідає поведінка генерального директора Сосновської Т.В. відносно поновленого на роботі за рішенням суду працівника музею Шаповала Сергія Миколайовича, що мала місце 18.07.2016 року. В цей день Шаповал С.Г. звернувся до генерального директора Сосновської Т.В. з заявою про надання відпустки з власний рахунок для догляду за смертельно хворим батьком (онкологія в останній стадії). Роботодавцю були надані копії медичних документів про діагноз та стадію хвороби батька. Сосновська Т.В. змусила працівника чекати на прийом 3 годин в приймальній, після чого відправила Шаповала С.М. складати план роботи на тиждень, ставлячи такий план умовою надання відпустки по догляду за батьком. Шаповал С.М. весь цей час не міг зв'язатися з батьком за телефоном та змарнувавши пів дня в приймальній поїхав додому, де знайшов батька у непритомному стані на підлозі. Після приїзду швидкої, не приходячи до тями батько помер, позбавлений можливості побачити сина в останні хвилини життя. Свідками цього інциденту були співробітники музею, які були вражені мстивістю, упередженістю та жорстокістю свого керівника, безглуздістю таких дій. Згідно з пп. 10, 10 п. 4 Положення Міністерство культури, затвердженого Постановою Кабінету Міністрі України від від 3 вересня 2014 р. N495 Мінкультури відповідно до покладених на нього завдань вживає заходів до забезпечення соціального захисту професійних творчих працівників, здійснює розгляд звернень громадян з питань, пов'язаних з діяльністю Мінкультури, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління. Підпунктом 3 пункту10 Положення до компетенції Міністра віднесено ініціювання питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників структурних підрозділів апарату центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовує і координує Міністр, а також керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління відповідного органу; ініціює питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників структурних підрозділів апарату центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовує і координує Міністр, а також керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління відповідного органу.

Враховуючи викладене вище, керуючись ст. 33, п. 9. Ст. 38 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", ст. 45 Кодексу законів про працю України

ВИМАГАЄМО:

Притягнути до відповідальності за вчинені порушення та розірвати трудовий договір (контракт) з генеральним директором Національного музею історії України Сосновською Тетяною Вікторівною.

Призначення нового керівника здійснити на конкурсній основі.

Розгляд вимоги здійснити за участі представника профспілкового комітету.

Додатки:___на ___арк.__

Голова профспілкового комітету А.Г. Богдалов

Члени профспілкового комітету І.О. Супрунюк З.О. Зразюк О.П. Іванова В.В. Дубіцька О.К. Красовський

Необхідний коментар спеціально для керівництва Міністерства культури України

Журнал "Музеї України" висловлює слова підтримки чесним музейникам Національного історичного, Лаври, Нацмузею у Пирогові, які протягом багатьох років мужньо відстоюють честь професії!

Дивує аморфно-перелякана позиція керівництва Мінкульту! Адже, саме Ви є органом управління цих музеїв, що мають статус Національний. І лише Ви можете реально відреагувати на всю ту ганьбу, що там відбувається, спираючись на заяви членів трудових колективів, незалежних профспілок. Фактів вже більше ніж достатньо. Додайте гострі публікації в пресі... То чому не реагуєте, допускаєте той безлад, що відбувається у головних музеях держави?

Невже хаос "мракобісів", що з корупційної руки Славіка Кириленка очолили НМІУ буде паплюжити українську культуру вічно? Мовчати вже просто незручно! Схема проста – перевірки, пару доган і розірвати контракт! Відповідно, добір адекватного керівника через прозорий конкурс. Якщо все зрозуміло – дійте! Як не доходить, перечитайте ще раз!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua