Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Музика Шопена допомогла волонтерам АТО

Музика Шопена допомогла волонтерам АТО

Віктор Тригуб | 10.06.2016 20:24

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Маленький епізод з історії культурологічного волонтерського руху часів війни на Сході України. І кілька слів подяки народному депутату України, громадській активістці і просто патріоту Ользі Богомолець.

Музика Шопена допомогла волонтерам АТО
Маленький епізод з історії культурологічного волонтерського руху часів війни на Сході України. І кілька слів подяки народному депутату України, громадській активістці і просто патріоту Ользі Богомолець.

Був 2015 рік. Ситуація тривожна і невизначена. Арт-директор журналу "Музеї України" Юрій Нерослік воював на передовій у районі відомого міста Щастя у складі 92 бригади ЗСУ. Приїхав до Києва у відпустку – ми намагалися виготовити хоч якийсь масовий наклад виставкових комплектів патріотичного плакату для прифронтової зони.

Команда Ольги Богомолець запросила нас до Радомишля на міжнародний фест "Музика Шопена просто неба". Ми поїхали. Вирішили вручити відзнаку колективу замку-музею "Радомисль" за резонансну виставкову політику.

Несподівано, Ольга Богомолець запросила нас до слова просто під час урочистого відкриття, разом з дипломатами, депутатами, чиновниками...

Сержант-фронтовик Юрій Нерослік, що ще позавчора сидів в окопах під обстрілами, був шокований. Але, все пройшло добре, емоційна промова Юрія кілька разів переривалася оваціями. Подарували музею комплект плакатів...

Вже на фуршеті, пані Оля, попередньо поцікавившись проблемами, підводила до нас відомих бізнесменів і дуже наполегливо рекомендувала підтримати виготовлення комплектів патріотичного плакату Неросліка. Після нетривалих перемовин, Музей плакату при журналі "Музеї України" отримав вже легендарну серію, яка відразу пішла у бойові частини Першої лінії оборони.

Потім ми вже разом з Управлінням культури Донецької ОДА, волонтерами, розвозили і відкривали виставки у найвідоміших містах і селах прифронтової зони. Щастя, Новоайдар, Северодонецьк, Торецьк, Костянтинівка, Краматорськ, Слов'янськ, Мар'їнка, Сартана, Маріуполь, Широкіно...

Особливо вразив рейд на колись мирне, а нині фронтове село Новомихайлівка. Музей працює, хоча поцілило два снаряди. Сепари за три кілометри. Дорога йде просто у Першій лінії, де за кілька сот метрів, на териконах сидять "курсанти школи снайперів днр" і вчаться вцілювати у рухомі мішені – тобто автівки мирних жителів, у тому числі... На щастя, все обійшлося, виставки плакатів відкриті і працюють! Навіть там!

І кілька слів про фест:

"Історико-культурний комплекс Замок-музей Радомисль прийматиме вже третій Міжнародний фестиваль "Музика Шопена просто неба".

Традиційно на захід, що проходить під патронатом Посольства Республіки Польща в Україні з'їзджаються представники дипломатичних місій, що акредитовані в Україні, щоб послухати твори геніального композитора, не в задушливих концертних чи оперних залах, а просто неба – посеред казкової природи Полісся. Проте насолодитися казковим дійством є можливість у кожного хто придбає квиток на фестиваль, адже ціни дуже демократичні. До речі, всі кошти виручені за продаж квитків організатори передають на благодійність, а саме через громадську платформу "Люди допомагають людям" вони будуть розподілені серед членів сімей, загиблих під час Революції Гідності та бойових дій на Сході країни."

...Восени 2015 року, Юрій Нерослік демобілізувався. Повернувся до рідного Харкова. Поки безробітний. Творить плакати, які здобули міжнародну популярність. Несподівано для себе, почав малювати картини. Першу художню виставку ми відкрили у Костянтинівці... Захопився класичною музикою...

Вже разом, ми регулярно буваємо в зоні АТО в рамках Музейних експедицій. І знову заїдемо на фест до замку "Радомисль", дорогу до якого, теж свого часу інформаційно допомагали будувати...

-Вважаю Ольгу Богомолець уособленням образу справжньої української еліти, наукової інтелігенції! – сказав художник Юрій Нерослік, – Жінки-матері. Патріотки, що дбайливо підтримує всі культурологічні паростки! Передаю вітання від багатьох моїх фронтових побратимів, суворе життя яких хоч трохи скрасили яскраві, сонячні українські плакати! Кожен українець повинен побувати у Радомишлі!

Юрій створив плакат на честь Ольги Богомолець.

Міжнародний фестиваль "Музика Шопена просто неба" – стартує! Успіхів!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua