Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Ю.Нерослік: Акція "Постери для України" буде в АТО!

Ю.Нерослік: Акція "Постери для України" буде в АТО!

Віктор Тригуб | 3.01.2016 20:40

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Українські агітаційні матеріали – прифронтовому Донбасу! Це головне гасло масштабної міжнародної Патріотичної акції "Постери для України", що стартує в зоні АТО.

Її координатор, учасник АТО, арт-директор Музею плакату України при журналі "Музеї України" Юрій Нерослік став ініціатором майже сотні плакатних виставок безпосередньо у військах


Ю.Нерослік: Акція ''Постери для України'' буде в АТО!
Українські агітаційні матеріали – прифронтовому Донбасу! Це головне гасло масштабної міжнародної Патріотичної акції "Постери для України", що стартує в зоні АТО.

Її координатор, учасник АТО, арт-директор Музею плакату України при журналі "Музеї України" Юрій Нерослік став ініціатором майже сотні плакатних виставок безпосередньо у військах на передовій, так і у багатьох містах Донецької, Луганської, Харківської, Київської та інших областей.

Влітку страшного 2014 року, Юрій Нерослік став добровольцем 92 бригади ЗСУ і одразу потрапив під Іловайськ. Їх колона повинна була прорвати блокаду. Вже чекали елітні російські частини, влаштувавши артилерійську засідку в Старобешівському районі. Втратили практично всю техніку. Юрій травмувався – вибуховою хвилею скинуло з броні. Два тижні, пішки, з боями, пробивалися до своїх, не покинувши поранених. Вийшли. Навіть не думали здатися в полон...

Потім госпіталь. І нове бойове завдання – найвіддаленіший і найнебезпечніший Сектор А зони АТО. Луганщина. Місто Щастя. Відрядження під Маріуполь, в різні частини прифронтової зони. Саперам завжди знаходиться робота...

Більше року Юрій був на війні. Після демобілізації повернувся у рідний Харків. Безробітний. Продовжує, на громадських засадах, підтримувати Музей плакату, організовує виставки. Щодня малює неймовірні українські патріотичні плакати! Робив те і на фронті, поки дозволяла обстановка!

Його роботи стали широко відомі завдяки соціальним мережам, зокрема Фейсбуку. Українська діаспора активно поширює їх музеями, виставковими залами, використовує на акціях підтримки України, зокрема, біля будівлі ООН в Нью-Йорку...

-Часто буваючи в Донбасі, звернув увагу на практично повну відсутність української пропаганди і агітації! – зауважив арт-директор Музею плакату Юрій Нерослік, – Багато прапорів, пофарбованих у синьо-жовте будівель, стовпи, огорожі... Іноді трапляються українські біг-борди. Плакатів практично нема! Те саме у музеях, бібліотеках, кінотеатрах, школах, адмінбудівлях... І не тому, що не хочуть щось розміщувати, просто НІЧОГО! Чиновники у Києві і досі не вирішили, хто буде займатися пропагандою. Хоча час у них був. Отож, ми не стали чекати і розпочали власну Міжнародну патріотичну акцію "Постери для України". Вже є результати!

Виставку плакату Юрія Неросліка в одному з музеїв Северодонецька особисто відвідав Голова Луганської ОВЦА Г.Тука. Плакатні зібрання є у 92 бригаді, батах "Айдар", "Київщина", імені генерала Кульчицького НГУ...

Але, особливу підтримку творчість Юрія отримала на рівні керівництва Донецької ОДА. Комплект плакатів подаровано заступнику Голови ОДА В.Андрусіву. Виставка Неросліка розгорнута в залі Управління культури і туризму ОДА. Плакати виставлено у Краматорському історичному музеї. Персональна виставка Юрія розгорнута в Краматорському художньому музеї, чим він дуже пишається, обіцяючи особисто поповнювати.

Патріотичний плакат є в Маріуполі, Сартані, Прелесном, бібліотеках, школах мистецтв...

-Ми раді, що художник такого рівня і міжнародного визнання, яким є Юрій Нерослік, вирішив поширити свої чудові патріотичні роботи у закладах культури Донеччини! – сказала начальник Управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, – Його комплекти вже виставлені в кількох музеях області, користуються увагою відвідувачів. Сподіваємося на відкриття нових виставок! Нагадую, наша основна увага прикута до закладів культури, які опинилися практично у першій лінії оборони. І їх немало. Працюють. Це реальна зона бойових дій. Там живуть люди, навчаються дітлахи і ми повинні забезпечити їх всім необхідним!

-Нині ми готуємо кілька виставок на підтримку України художників з Європи, – повідомив Юрій Нерослік, – Що надасть акції "Постери для України" міжнародне звучання. Команда Музею плакату здійснить культурологічні рейди у кілька музеїв на лінії вогню, подаруємо їм плакати, якщо дозволить обстановка, проведемо творчі вечори. Відповідно, через ЗМІ проінформуємо громадськість про їх потреби, спробуємо організувати якусь допомогу. Ті люди повинні знати, що Україна з ними! Хоч їм нині найважче!

Заходи в рамках Міжнародної патріотичної акції "Постери для України" почнуться вже у перші тижні Нового року.

Плануються відвідини і бойових частин ЗСУ, НГУ, МВС...

Промерзлий прифронтовий Донбас залишається у центрі уваги України!

Кожен повинен робити все для Перемоги!

Віктор Тригуб, директор Музею плакату при журналі "Музеї України"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua