Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Чи причетний Гіркін до пограбування Донецького музею?

Чи причетний Гіркін до пограбування Донецького музею?

Віктор Тригуб | 5.11.2015 21:52

0
Рейтинг
0


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
0

Перше в історії пограбування музею з використанням важкої реактивної артилерії! Лише в ДНР! Мабуть в Росії почнуть знімати фільми про золото Данецкай народнай республікі! Сюжет ще той!

Чи причетний Гіркін до пограбування Донецького музею?
Перше в історії пограбування музею з використанням важкої реактивної артилерії! Лише в ДНР! Мабуть в Росії почнуть знімати фільми про золото Данецкай народнай республікі! Сюжет ще той!

14 августа Стрелков подал в отставку с поста министра обороны ДНР. (Вікіпедія). А 16 серпня 2014 року, в Донецькому обласному краєзнавчому музеї почалися дуже дивні події, що закінчилися артилерійськими обстрілами та зникненням коштовностей з фондів, які оцінюються в астрономічну суму.

Знаючи про захоплення вбивці Гіркіна історією і колекціонуванням, можна висунути обережну версію про його причетність до пограбування однієї з найцінніших археологічних колекцій в окупованому Донецьку.

Враховуючи неймовірний резонанс нашого журналістського розслідування в пресі України та аж занадто нервову реакцію сепарських сайтів ДНР, вирішили нагадати хронологію цієї гучної справи.

Все почалося з матеріалу члена редколегії журналу "Музеї України, заступника директора Національного музею народної архітектури і побуту України Вадима Логвінова, який він написав, спираючись на свідчення співробітників Донецького краєзнавчого, прізвища яких поки що не можна оприлюднювати з питань безпеки. Дехто на окупованій території... Вдячні за підтримку співробітникам Донецької ОДА...

Цитата:

"Слов'янськ було захоплено терористичним угрупуванням Гіркіна-Стрєлкова. В Донецьку теж з'явились озброєні люди. В подібних ситуаціях в інших містах, як, наприклад, в Маріуполі, керівництво в першу чергу дбало про збереження колекцій. Експонати упаковувались та вивозились у безпечне місце. Нічого подібного в Донецькому краєзнавчому не відбувалось. Директор робив вигляд, що нічого надзвичайного не сталося. Складається враження, що інструкції Євген Іванович отримував з тих самих центрів, що й терористи. Жодних пересторог, жодної підготовки до надзвичайного стану. Що дивно, ніяких розпоряджень не надходило ні з управління культури ОДА, ні з Міністерства. З управлінням зрозуміло – воно при першій-ліпшій нагоді перейшло на бік ворога та стало Міністерством культури ДНР. Але ж київське міністерство щось думало?!! Працівники музею, серед яких, до речі, була достатня кількість патріотично налаштованих, навіть при бажанні не змогли б самотужки рятувати колекції, що стояли на охоронній сигналізації. Потрібна була команда зверху. А її не надійшло. Керівництво зрадило людей і музей.

Далі події почали розвиватись, як в поганому детективі. 16 серпня директор, з невідомих причин, наказав працівникам піти з роботи раніше – до 16-ї години. В цей день прилетіли перші "Гради". Жодних військових об'єктів поблизу не було, але реактивні снаряди акуратно лягли на музей, ліцей "Ерудит" та Палац молоді "Юність". В музеї було вибито біля 70% склопакетів, нещодавно дбайливо встановлених адміністрацією. Як з'ясувалось, розбиті вакуумні вікна – неабияка морока, особливо вітрини у виставкових залах. Та й кабінети працівників були посічені гострими уламками скла. Частина експонатів була пошкоджена приміщеннями гуляв вітер. Прийшли якісь люди з автоматами, цікавились колекціями (з якою метою?). Далі – знову жодних дій по порятунку експонатів. Працівники продовжували ходити на роботу, ховались від обстрілів у підвалах. З якою метою дирекція ризикувала життям колег – нам поки що невідомо.

В двадцятих числах настала кульмінація драми. За чіткої корекції в приміщення музею почали щоночі потрапляти залпи "Градів". 22 число було найбільш нещасливим для багатостраждального закладу. Було пошкоджено покрівлю, наскрізні пробоїни з'явились у стелі та перекритті підземного сховища, розбито центральний вхід. Кому і навіщо було нищити нестратегічний об'єкт – про це – згодом. А поки що співробітники намагаються врятувати вцілілі предмети, розбирають завали, намагаються з ризиком для життя дістати з підвалу фондову колекцію. На фоні цього директор веде перемовини з керівництвом ДНР, які обіцяють надати техніку для розбирання завалів та нове приміщення юзівського періоду. Жодна з цих обіцянок не була виконана – багато експонатів залишилась просто неба під завалами в зиму.

Але, вочевидь, метою даної спецоперації було аж ніяк не переселення музею в інше приміщення. Залишки колекцій було самотужки перенесено до іншого напіврозграбованого музейного корпусу – Музею війни. Значну частину співробітників, які ходили на роботу під обстрілами, скоротили. А тепер переходимо до найцікавішої частини донецької музейної драми – колекція коштовностей, що оцінюється в суму з вісьма нулями, "безслідно" зникла. Після 15 серпня ніхто про неї нічого не чув! За нашою версією, вона могла виїхати з одним з "гумконвоїв" разом з іншими, найбільш цінними предметами музейного зібрання.

"Відмінник" культури ДНР Денисенко за допомогу в організації спецоперації отримав довгоочікувану посаду директора Театру опери та балету, його місце в музеї посів бувший вчений секретар Кузнєцов Денис Олександрович – типовий представник нової генерації донецької "бидлоеліти". Ядро колективу – "спар-патріоти" Кузнєцов, зав. фондами Койпаш Тетяна Павлівна та ще кілька "увєровавших" в "руський мир" зараз творять ДНР-культуру. Проводять з вцілілих експонатів виставки та співають осанну керівництву псевдореспублік. А в цей час безцінні колекції коштовностей, можливо, розходяться по приватним колекціям. Або дбайливо інвентаризуються у схронах ФСБ".

http://museum-ukraine.org.ua/?p=5385

Стрелков-Гиркин создал общественное движение "Новороссия", через которое налажен сбор средств в рамках, как заявлялось, оказания гуманитарной помощи Донбассу и другим областям юго-востока Украины. Привлекая жертвователей, экс-главком отправился в турне по городам России, в котором его сопровождали единомышленники и пиар-консультанты. В частности, в Перми фотографы обнаружили Гиркина передвигающимся в кортеже из двух Mercedes S500.

"Он сорвал куш на этой войне, и движение "Новороссия" его главный проект", – рассказала Вера Гиркина. "Плюс за кампанию в Славянске Игоря вознаградили очень щедро. Не знаю, принял он их или не принял, но речь могла идти о 15 миллионах рублей. В целом фонд, насколько мне известно, работает успешно, но средства уходят и налево", – подчеркнула она. По словам Гиркиной, часть гуманитарной помощи оседает на границе России и Донецкой области и дальше идет уже товаром: "Люди выворачивают карманы, чтобы помочь Донбассу. А в итоге на гуманитарке делают коммерцию".

Больше читайте здесь: http://zn.ua/UKRAINE/eks-supruga-girkina-rasskazala-kak-on-sorval-kush-vo-vremya-voyny-v-donbasse-186487_.html

Ситуація в населених пунктах зони конфлікту

Протягом доби терористи не припиняють обстрілювали житлові масиви Ленінського, Київського, Ворошилівського та Куйбишевського районів Донецька.

Також продовжується грабування представників бізнесу та пересічних громадян. Окрім цього, терористи вимагають від працівників Художнього музею Донецька віддати їм усі художні цінності, погрожуючи розстрілом. Водночас бойовики розбомбили будівлю Донецького обласного краєзнавчого музею. З 29 залів вціліли лише 3. Найбільше постраждала археологічна колекція.

22.08.2014

http://www.rnbo.gov.ua/news/1787.html

Співставивши факти, але не маючи можливості відвідати окуповану Донеччину, ми вдалися до перевіреного прийому – відкритого листа Путіну. Рашен-спецслужби завжди ковтають цю наживку, залучаючи різноманітну агентуру для реагування.

Президенту России Путину В.В.

Редакция журнала "Музеи Украины" сообщает, что украинский город Донецк ныне полностью контролируется представителями спецслужб и армии РФ. Соответственно, именно на них лежит ответственность за разграбление коллекций Донецкого областного краеведческого музея. Исчезла особо ценная часть Музейного фонда Украины, хорошо известная специалистам, изученная и описанная.

Есть единственный путь вывоза и продажи украденного – Россия.

Во избежание грандиозного международного скандала, который еще больше повредит имиджу Вашей страны, просим поручить руководству ФСБ РФ, возможно с участием представителей международных организаций, провести расследование разграбления известного в мире музейного учреждения Донецка, установить виновных и вернуть ценности. Желательно, официальным властям Украины...

Виктор Тригуб, редактор журнала "Музеи Украины"

За кілька днів ми "розігріли" тему на прес-конференції в Музеї гетьманства через короткий комент УНІАН, що миттєво став сенсацією спровокувави шавок і паханів ДНР.

Після численних обстрілів зі знищеного Донецького обласного краєзнавчого музею зникли унікальні експонати зброї та скіфського золота.

Про це заявив редактор журналу "Музеї України" Віктор Тригуб – передає УНІАН.

"Там стався, ми вважаємо, величезний злочин, і ми зараз проводимо журналістське розслідування. Виявилося, що були замовлені обстріли Донецького обласного краєзнавчого музею, після чого його приміщення були розбиті, і після цього зникли унікальні колекції – скіфське золото, археологія, ювелірка, зброя. Вартість – це мільйони, десятки мільйонів доларів. Де воно поділося, ніхто не знає, ніхто не бачив", – розповів Тригуб.

За словами експерта, до зникнення причетні співробітники музею.

Миттєво, зрозуміло не без підказки масковскіх "таваріщей в штатском", реагує трагікомічний А.Шарій, який чомусь все про всіх знає, перебуваючи у статусі біженця не то в Литві, не то в Європі, не то в Росії... Оприлюднює цікаве відео, що за добу набирає 200 тисяч переглядів і розповзається підконтрольними ФСБ ресурсами. https://www.youtube.com/watch?v=gzNxJeqqgnM

Хлопці забувають, що у веселі міжнародні ігри, але на території США, ми гралися ще у ті далекі часи, коли Путін лише починав, Ющенко вчився, а у Білому домі був рішучий Джордж Буш з розумною Кондолізою Райс. Операція "Козацькі регалії". Теж пограбування ГРУ РФ козацького музею у Ховеллі і таємна переправка краденого в Рашку. Потім була Канада, Європа, Південна Америка...

Темою краєзнавчого музею раптово захопився і пахан ДНР Захарченко. http://mincult.govdnr.ru/news/aleksandr-zaharchenko-my-vosstanovim-doneckiy-kraevedcheskiy-muzey-stanet-eshche-luchshe-chem

Цей злочинець або "в долі", і все знає, або зрозумів, що його трохи кинули "братья весенние". Значить теж почне шукати...

Ну, і врахуємо інтереси справжніх господарів ДНР – кремлядь та ФСБ. Їм ще один такий репутаційний скандал взагалі ні до чого. Через пресу і міжнародні організації на Росію легко навісять ще один злочин – розкрадачі музеїв. Це на додачу до окупантів та терористів...

Мабуть почнуть з ревізії. Чекісти це люблять. Сподіватися, що холодні голови і гарячі серця випустять щось цінне з своїх чесних рук не варто. Не на те їх вчили. Не дивуйтеся масовій появі експонатів з фондів Донецького музею на російських аукціонах... Щось зберігати на тимчасовано окупованій території вони не будуть. Мародери-загарбники.

Коло організаторів цього нахабного музейного пограбування із залученням важкої АРТИЛЕРІЇ (!!!) занадто вузьке. Тут всім все зрозуміло. Крім занадто заслуженого у вбивстві українців Гіркіна... З цікавістю прослідкуємо за їх долею...

Продовження реаліті-шоу буде. Занадто багато інтересів переплелося. Наша улюблена сіра зони історії та геополітики.

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua