Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Барвистий світ художниці Майдану Асі Колос

Барвистий світ художниці Майдану Асі Колос

Віктор Тригуб | 17.04.2014 06:22

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

Можна сказати, що саме Майдан повністю змінив стиль А.Колос. Її творчість набула зовсім іншого наповнення, забуяла яскравими патріотичними кольорами, сягнувши через інтернет у десятки країн світу.

Ми вважаємо її роботу Небесна сотня однією з кращих...


Барвистий світ художниці Майдану Асі Колос
З перших днів вона на Майдані. Свою громадянську позицію не приховувала, відкрито публікуючи свою майданну серію навіть у дні, коли діяли тоталітарні закони, за якими пропаганда "тероризму" каралася великим тюремним строком. Команда Музею плакату України постійно публікувала роботи мисткині у ті важкі дні.

Офіційна презентація революційних робіт Асі Колос у журналі "Музеї України" відбулася 17 лютого 2014 року...

Можна сказати, що саме Майдан повністю змінив стиль А.Колос. Її творчість набула зовсім іншого наповнення, забуяла яскравими патріотичними кольорами, сягнувши через інтернет у десятки країн світу.

Ми вважаємо її роботу Небесна сотня однією з кращих...

Ася Колос дієво підтримала створення першої виставки "Плакати Майдану" Музею плакату у Нацмузеї в Пирогові. Передала кілька своїх робіт. Приїхала на відкриття. У ті дні околицями Києва ще блукали здичавілі залишки банд тітушок, виставку посиленно охороняла Самооборона.

Час був страшний і прекрасний.

Нині Майдан відійшов з головних подій стрічок новин. Йде битва за Донбас, болить Крим...

Ті бурхливі події стали історією, яка, у тому числі складається і з картин талановитої художниці...

Ася Колос народилась у м. Києві в сім'ї архітекторів.

Батько, Бавіловський Валентин Костянтинович, член Національної спілки архітекторів України, Заслужений архітектор України.

Мати, Колос Ганна Сергіївна, член Національної спілки архітекторів України.

Ася Колос продовжує традиції свого дідуся, всесвітньо відомого художника-бойчукіста Сергія Григоровича Колоса. Сергій Колос з 1925 по 1930рр. – професор художнього інституту. За монографією Сергія Колоса "Українське народне мистецтво" і нині навчаються студенти творчих вузів України.

З 2006р. заснована премія імені С.Колоса, за досягнення в галузі декоративно-прикладного мистецтва, яка вручається кращим митцям м.Києва.

Ася Колос 1996р. Закінчила Українську академію мистецтв. З 1999р. член Національної спілки художників України.

З1989р. А.Колос приймає участь у Всеукраїнських, Міжнародних та міських виставках. Має багато персональних виставок: "Весняні враження" – галерея "Золоті ворота", "Калейдоскоп" – Український дім, "Барвистий спалах" – галерея "Акварель", "Квітневі роздуми" – Національна медична бібліотека, "Весняні враження" – Російський центр науки та культури, тощо.

А.Колос працює у багатьох техніках, як то: живопис, графіка, гобелен. Виконаний за ескізом Асі Колос гобелен "Нагороді верба рясна" у 1989р. був придбаний Міністерством культури України і згодом презентувався на багатьох виставках, як на Україні, так і за кордоном.

Робота А.Колос "Осінні квіти! Знаходиться у фонді Російського музею м.Києва.

Велика кількість робіт А.Колос зберігаються в галереях та приватних колекціях України, Європи та Америки.

Нині кілька робіт А.Колос доступні до вільного доступу лише в Музеї плакату України у Тернопільській садибі Сучасного села Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові. МПУ при журналі "Музеї України", члени легендарної плакатної сотні, наші інтернет-ресурси всіляко підтримують А.Колос.

Хоча, ми не розуміємо, чому на рівні Мінкульту ще не ініційована потужна виставка художників Майдану у музеї Національного рівня десь в центрі столиці? Адже, ці творці стали передовим загоном суспільства, які зробили все для перемоги Майдану, графічно донесли його ідеї до світової спільноти. Таке враження, що у кадрових інтригах, революційних художників барикад просто забули...

Нагадуємо!

Журнал "Музеї України" просить Голос Майдану, який став Міністром культури України, хоча б просто зібрати тих художників, поговорити, порадитися, дійсно організувати виставку... Хоча б почути одне одного. І побачити.

А творами Асі Колос поки що можна насолоджуватися лише в інтернеті. Що теж добре.

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", директор Музею плакату України


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua