Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Церква-корабель і Слово Боже

Ігор Бурдяк | 9.09.2013 15:41

-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
0

Голосів "проти"
2

Освяти Ти їх правдою! Твоє слово то правда
(Євангелія від св. Івана 17:17)


Церква-корабель і Слово Боже
Тут Господь говорить не тільки про оборону апостолів від порочних мирських впливів: про це Він просив Отця вже раніше, а й про "постачання" їх святістю в позитивному сенсі цього слова, яка їм необхідна для здійснення майбутнього служіння. Освяти Ти їх правдою – Христос пояснює, що ця правда є "слово Отця", яке передав апостолам Христос (8:14). Коли апостоли за допомогою благодаті Отця, Який викладе їм цю благодать у Святому Дусі, засвоять це "слово", то вони виявляться цілком готовими (освяченими) для поширення цього слова у світі.

Кому ми присвятили своє життя, чи віддані Господу, живемо згідно з Його Словом? Хочемо у Нього "закутатися", утихомирить Він нашу тугу, є нашим пристановищем, захистком?

Нехай Він протягом усього мого життя буде Твердинею і Правителем моїм!

.........

Ісус перед розп"яттям на Голгофі і аж до смерті на Хресті молився за своїх учнів. Просив, щоб Бог освятив їх своїм Словом. Може, і ми змінимо себе і свою долю через читання Біблії?

Пропозиція:

Щоб Бог зміг діяти в нас, треба мати щодо Нього чесне і слухняне серце. У смиренні і покорі прийдімо до Нього! Визнаймо перед Богом нашу вину і попросимо Ісуса Христа пробачити нам! Тоді увіруємо в Ісуса як у нашого Спасителя. З вдячністю слідуємо за Ним у майбутньому. Кожен день читаємо Біблію (Слово Боже), пізнаємо, яка Воля Божа щодо нас, і одержуємо здатність змінитися і слідувати за Ісусом у повсякденному житті.


На фронтиспісі (титульному рисунку) у символічний спосіб зображена Церква (як корабель, на якому спасаються християни). У цьому смислі прообразом Церкви є Ноїв ковчег. У християнській традиції Ной розглядається, насамперед, як прообраз людини, спасенної у Христі. Відповідно, оскільки сам потоп розглядається як прообраз хрещення, то ковчег стає прообразом Церкви, що пливе через бурхливі безодні гріха і рятує потребуючих спасіння.

Фоном уявлення Церкви як корабля є дві біблійні історії:

- по перше розповідь про дивовижний вилов риби Петром (Єв. від Луки, розд. 5);

- по друге історія про ходіння Ісуса по воді і потопання Петра у воді (Єв. від Матвія, розд. 14 починаючи з вірша 22).

Ці дві біблійні історії були уже Тертуліаном [Квінт Септимій Флоренс Тертуліан (лат. Quintus Septimius Florens Tertullianus, 155/165, Карфаген – 220/240, Карфаген) – один з найбільш видатних ранньохристиянських письменників і теологів, автор 40 трактатів, з яких зберігся 31] підхоплені і з поняттям "Церква" пов"язані у трактаті "Про хрещення" (De baptismo).

У натяку на порятунок ап. Петра після невдалого ходіння по воді в алегоричній формі Тертуліан бачить кораблик, в якому Ісус із своїми учнями плаває по озері-морю Генезарет, як символ Церкви. Як кораблю загрожує негода, водні хвилі, буря, так було і в перші століття після народження Христа (і не лише) і з Церквою (переслідування державою, внутрішні роздори). Та в Тертуліанівському тлумаченні історії бринить надія: як буря на озері скоряється Слову Ісуса, так мине і переслідування Церкви державою.

Нині християни вважають, що Церква – містичне тіло самого Господа Ісуса Христа. Християни як члени Церкви є люди з індивідуальними своєрідностями. Вертаючись до поради регулярно читати Святе Письмо слід мати на увазі таке: Ніхто не має права тлумачити Святе Письмо у справах віри і моралі, які стосуються побудови християнського вчення, так, щоб при тому перекручувати їх на власний розсуд, всупереч тому значенню, якого дотримувалася і дотримується св. Церква, – вона бо єдина має владу судити щодо правильного глузду та тлумачення св. Письма, – або всупереч однозгідній думці Отців.Петров-Кирилов Володимир. Ходіння по водах.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua