Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
1 вересня Микола Сядристий святкує своє 75-річчя!

1 вересня Микола Сядристий святкує своє 75-річчя!

Віктор Тригуб | 1.09.2012 04:35

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
1

протягом багатьох років Микола Сергійович досліджує історію тоталітарних режимів: фашизму, комунізму, нацизму. Документально підтверджена виставка про комуністичний терор в двадцятому столітті, підготовлена Сядристим на базі зібраних документів, демонструвалася в 20 обласних центрах України, а також в Угорщині та Греції.

1 вересня Микола Сядристий святкує своє 75-річчя!
1 вересня 2012 року відомий в усьому світі майстер мікромініатюр народний художник України Микола Сергійович Сядристий відсвяткує свій 75-й День народження.

Микола Сядристий народився 1937 року в селі Колісниківка на Харківщині. Вчився в Харківському художньому училищі. Закінчив Харківський сільськогосподарський інститут імені В.В.Докучаєва. З 1960 по 1967 рік працював агрономом на Закарпатті, а з 1967 по 1974 рік – інженером в інституті системи Академії Наук України. Майстер спорту СРСР, абсолютний чемпіон України з підводного спорту.

Людина різнобічних інтересів, Микола Сядристий створенням мікромініатюр займається понад 40 років. Всі свої шедеври виконує тільки вручну, за своєю неповторною для кожної роботи технологією. Однак зізнається: створення мікромініатюр – то швидше хобі. Основною ж своєю працею вважає вивчення історії, зокрема Голодомору 1932-33 років, а також політтехнологій та прийомів маніпулювання масами.

Також протягом багатьох років Микола Сергійович досліджує історію тоталітарних режимів: фашизму, комунізму, нацизму. Документально підтверджена виставка про комуністичний терор в двадцятому столітті, підготовлена Сядристим на базі зібраних документів, демонструвалася в 20 обласних центрах України, а також в Угорщині та Греції.

Автор книг: "Чи важко підкувати блоху?" і "Таємниці мікротехніки". Остання книга витримала декілька видань і як бестселер на Всесоюзному конкурсі (1970 р.) на кращу науково-популярну книгу одержала Першу премію. Художник удостоєний звання "Заслужений майстер народної творчості України".

Нам Микола Сергійович розповів: наразі готує до друку третю книгу – збірку власних поезій.

Про Сядристого кажуть, що він – справжній символ епохи. Мовляв, особисто зустрічався і пив чарку чи не з усіма радянськими вождями, космонавтами, президентами багатьох країн світу.

І дійсно – мистецтво Миколи Сядристого обійшло всі континенти, залишаючи незабутнє враження серед глядачів. Найбільш повно його твори представлені в Московському політехнічному музеї, на постійній виставці мікромініатюр в Києво-Печерському заповіднику і в Музеї мікромініатюр в Князівстві Андорра. А ще частина експонатів, не представлених широкому загалу, знаходиться вдома у митця.

Художні і технічні мікромініатюри Миколи Сядристого розширюють уявлення про людські можливості, співзвучні нашому часові, коли людина в багатьох галузях науки і техніки заглиблюється в мікрокосмос.

"У мене часто запитують: "Що потрібно знати, щоб виконувати надтонкі роботи?". І я майже стандартно відповідаю: "Треба мати певні пізнання і досвід у малюнку, композиції і пластиці. Необхідно знати бездоганно властивості всіх матеріалів, які доводиться використовувати в роботі, а також добре володіти своім тілом, щоб виконувати між ударами серця особливо тонкі рухи руки, в якій знаходиться той чи інший інструмент", – розповідає Микола Сергійович. – Але якщо говорити коротко і більш глибоко, то, звичайно, творча і психологічна основа будь-якого художника знаходиться в глибинах його дитинства".

Невичерпна енергія Миколи Сядристого, його багатий життєвий досвід та беззаперечний талант викликають захоплення і глибоку повагу у людей з різних куточків світу, свідченням чого є натовпи поціновувачів, які кожного дня приїжджають у Заповідник, аби подивитись на його експозицію та поговорити з ним за філіжанкою кави.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua