Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Коли арештують Міністра культури і директора Лаври?

Коли арештують Міністра культури і директора Лаври?

Віктор Тригуб | 2.08.2012 00:18

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

Рівень драматургії і статусу учасників заслуговує на серіал! Міністр культури (колишній музикант ресторанів), директор планетарного рівня заповідника у Лаврі (правда без досвіду роботи в культурі, профільної освіти) і модель, про життя якої можна написати кримінальний роман, що теж до культури має такий самий стосунок, як конкурс стриптизу до

Коли арештують Міністра культури і директора Лаври?
Безглузда базарна перебранка двох дивних неурівноважених жіночок, які якимось дивом захопили владу у Нацзаповіднику в Лаврі, стала хітом інтернету. Народ щиро обговорює момент зізнання на камеру каналу 1+1 заступниці Гендиректора заповідника, колишньої стриптизерші і моделі "Плейбою" (!) про надання нею хабара у 50 тисяч доларів (!) за призначення на посаду заступника, які вона передала чинному Гендиректору для передачі Міністру культури України. Прикметно, що заступницею стриптизерша все ж стала...

Гендиректорша, яка має не менш дивну і заплутану біографію ніж стриптизерша, категорично заперечила факт отримання хабаря, нагадавши, що екс-модель не мала грошей навіть на перукарню.

Міністр культури дуже здивувався, заявивши, що гроші ні від свого екс-заступника, нині директора, ні тим більше від екс-стриптизерші не брав, але звільняти нікого не збирається. Що дивно...

Рівень драматургії і статусу учасників заслуговує на серіал! Міністр культури (колишній музикант ресторанів), директор планетарного рівня заповідника у Лаврі (правда без досвіду роботи в культурі, профільної освіти) і екс-модель, про життя якої можна написати кримінальний роман, що теж до культури має такий самий стосунок, як конкурс стриптизу до Фестивалю музеїв.

Є ще колектив заповідника, який тихо почав бунтувати з моменту дивного призначення лікаря-кардіолога директором. Протест посилився після сходження зірки стриптизу у ранзі заступника директора з міжнародних питань (!), яка пересувалася святими місцями виключно у супроводі двох (!) озброєних охоронців.

Протестанти написали лист Міністру. Попросили звільнити неадекватного директора. Прикольна блондинка-гендиректор відразу брутально звільнила ініціатора-юриста, жінку, матір-одиначку.

За кілька днів оприлюднюється ще один лист співробітників вже проти заступниці-стриптизерші. Теж Міністру.

Під Мінкультом організовується пікет. Міністр прибуває до Лаври. Фінал.

Звільняються кілька заступників Гендиректора, призначених нею особисто. Гендиректорші дають два тижні на роботу над помилками.

Але, залишається заява про хабар в особливо великих розмірах для вищих посадових осіб. Здійснений теж відповідальною посадовою особою! Зафіксований на відео і показаний на мільйонну аудиторію!

За коментарем ми звернулися до відомого правозахисника, що здійснює і юридичний супровід журналу "Музеї України" Івана Макара.

-Тут все дуже просто! – сказав Іван Макар, -З точки зору ч.4 ст.268 Кримінального кодексу України діяння Міністра Кулиняка оцінюються як Одержання хабара в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Зазначене діяння карається позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

З точки зору ч.5 ст.269 Кримінального кодексу України діяння Прокаєвої оцінюються як Давання хабара службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище. Зазначене діяння карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Гендиректор Нацзаповідника Ліснича є співучасником злочину і теж має відповідати. За Законом, всіх трьох повинні негайно взяти під варту з санкції прокурора, відсторонивши від роботи.

Ось тут починається кумедне очікування реакції Генпрокуратури... Далі цирк...

І трохи заяв від музейників.

Сьогодні, 31 липня 2012 року, відразу після зустрічі колективу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з Вами стосовно ситуації, що склалася в Заповіднику, генеральний директор – Ліснича Вікторія Миколаївна почала ще більше своїми діями вносити смуток у колектив. У ситуації, що склалася, вона звинуватила своїх заступників, хоча сама їх на ці посади призначала. Генеральний директор хоче перекласти відповідальність за безлад, що діється у Заповіднику, на своїх підлеглих. Проте, відповідно до Статуту Заповідника, генеральний директор особисто здійснює керівництво діяльністю Заповідника, несе повну відповідальність за фінансовий стан, господарську та виробничу діяльність, виконання покладених на Заповідник завдань.

За останні десять років у Заповіднику вперше склалася така вкрай напружена ситуація – колектив Заповідника поділився на дві частини: "своїх" та "чужих". Все це – справа рук генерального директора.

Окрім того, на теперішній час у Заповіднику діє два штатних розписи, з одного працівників ще не перевели, а в інший вже набрали близько 11 нових співробітників, що є порушенням чинного законодавства України.

Раніше Генеральний директор пояснювала свої вчинки тим, що це – позиція Міністерства культури України, а тепер переклала відповідальність на окремих працівників Заповідника, зокрема першого заступника генерального директора Панченка В.В., заступника генерального директора з фінансово-економічної роботи Стиренко Л.М. Всі винні, окрім неї.

Проте, колектив Заповідника з повагою та надією на покращення ситуації у Заповіднику сприйняв призначення першого заступника генерального директора Панченка В.В., як висококваліфікованого спеціаліста, розумну та щиру людину. Це перша людина з новопризначених працівників, яка є фахівцем у своїй справі, вміє вислухати кожного і дійсно зацікавлена у тому, щоб у нашому закладі вгамувалися емоції і виконувалась робота.

Сподіваємося, що Ви зможете владнати ситуацію, що склалася у Заповіднику, не допустити нових звільнень працівників та зробити висновки щодо відповідності генерального директора Лісничої В. М., своїй посаді, бо така складна та напружена атмосфера ні в якій мірі не сприяє виконанню статутних завдань та нівелює імідж Заповідника у тому числі і на міжнародному рівні.

З повагою,

колектив Заповідника

Цей лист підписало більше ніж 50 працівників Заповідника

Ще один протест:

Шановний Михайле Андрійовичу!

До Вас звертається колектив Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника щодо ситуації, що склалася на цій Святій Землі.

Просимо Вас зупинити свавілля, що відбувається по відношенню до колективу. Досить терпіти знущання з боку заступника генерального директора з екскурсійної роботи Зорінець С.Ю. та заступника генерального директора з міжнародного співробітництва Прокаєвої В.В., які цинічно поводяться зі своїми підлеглими. Через чужих озброєних людей, які нібито охороняють останню, співробітники та гості Заповідника бояться ходити по території. А начальник наукового відділу міжнародних відносин та співпраці з ЮНЕСКО – керівник служби науково-методичного забезпечення міжнародного співробітництва Єгорова К.В. погрожує співробітникам фізичною розправою.

Все це відбувається за спиною Генерального директора.

Негативні процеси збільшились у той час, коли генеральний директор за станом здоров'я був вимушений піти на лікарняний.

Поряд з цим, за ініціативи Міністерства культури України на підставі сфальсифікованого листа, який навіть не був зареєстрований у Міністерстві, було створено робочу групу для врегулювання внутрішніх проблем у Заповіднику. Хоча ці питання можна було вирішити своїми силами. В свою чергу, зі сторони Заповідника, за ініціативою генерального директора, нова структура та штатний розпис вже опрацьовані в повному обсязі спільно з керівниками структурних підрозділів.

Надаємо коментар Міністра культури Михайла Кулиняка:

"Ситуація наступна. У колективу Заповідника виникли питання з приводу організації роботи, тому я сьогодні провів зустріч з генеральним директором Вікторією Лісничою, її заступниками, колективом, членами профспілки і так званою ініціативною групою по захисту генерального директора. Насамперед хочу зауважити, що мені не зовсім зрозуміло, від кого ця група захищає гендиректора.

Протягом двох годин ми обговорювали стан справ у Заповіднику. Я побачив, що у конфлікт втягнуто невеличкі групи співробітників, які самі себе поділяють на дві команди – "нову" та "стару". Але для мене найголовнішим було почути, що ці конфлікти жодним чином не впливають на результати роботи Заповідника.

За підсумками нашої зустрічі я дав доручення дирекції Заповідника: протягом двох тижнів привести у порядок весь документообіг, оскільки за останні півроку було змінено чотири начальники відділу кадрів. Через два тижні ми разом із Наглядовою радою Києво-Печерського Заповідника заслухаємо звіт Вікторії Лісничої – з метою з'ясувати, як вона справляється з обов'язками генерального директора такої визначної пам'ятки культури.

З приводу інформації про те, що Міністерство культури начебто звільнило деяких заступників Вікторії Лісничої, повідомляю, що будь які кадрові питання Заповідника є виключною компетенцією генерального директора і Міністерство в ці питання жодним чином не втручається.

Питання залишається одне: чи заарештують Міністра культури, Гендиректора Нацзаповідника Лаври та її екс-заступницю? І коли? Чи просто тихо знімуть з роботи...

Що теж результат... Керівників державних закладів культури слід відбирати більш відповідально...

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"

Журнал "Музеї України" звертається до Президента України з вимогою терміново відсторонити нинішнього Міністра культури від займаної посади, доручивши Генеральній прокуратурі розслідувати факт отримання ним хабара від Гендиректора і екс-заступника директора Національного заповідника у Лаврі.

Звертаємо увагу на провальну кадрову політику нинішнього Міністра у надскладній культурній сфері. Сподіваємося, на осмислене призначення нового адміністратора української культури!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua