Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Кілька порад щодо Етнопарку на Троєщині

Кілька порад щодо Етнопарку на Троєщині

Віктор Тригуб | 17.06.2012 12:01

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Вибори минуть. Що залишиться?
Сподіваємося на оперативну розширену відповідь пана Борисова найближчим часом.
Ще раз підкреслимо, ми радо підтримаємо концепцію створення саме повноцінного етнопарку, який стане справжньою окрасою Троєщини, а не замаскованого базару з черговими кабаками...


Кілька порад щодо Етнопарку на Троєщині
Після кількох масових заходів, чисельної реклами, у свідомості мешканців найбільшого столичного масиву на Троєщині здається назавжди прописалася думка, що поруч з ними діє унікальний етнопарк. Занадто мало закладів культури є у Деснянському районі Києва. Натомість торгові центри, супермаркети, гігантські бетонні житлові корпуси, базарі, ресторани ростуть як гриби...

Кілька разів безуспішно спробувавши зконтактуватися з народним депутатом України Валерієм Борисовим, що є головним натхненником будівництва, ми вирішили відвідати розрекламований об'єкт особисто. До того ж, запросили.

Які перші враження?

Дітлахам і молодим мамам у радість. Є де побігати, побачити кінне шоу, лицарів-реконструкторів, самодіяльних артистів, послухати музику... Якщо вдасться розумно реалізувати проект, Україна отримає великий плюс.

Що нині на лузі поблизу озера Гнилуша?

Ми побачили стандартну розбірну концертну сцену, пересувну звукову апаратуру.

В центрі швидкоруч споруджене "ристалище", біля якого насипали тимчасовий вал-"трибуну". Встигли зробити пару дитячих атракціонів з колод "під сиву старовину". На сьогодні все.

Довкола цього і розгорнули театралізовано-концертне дійство.

Скажу зразу, як піар-хід для передвиборчої кампанії В.Борисова, колишнього нашоукраїнця, а нині завзятого регіонала, це вдала ідея. Але, чи постане етнопарк до виборів чи після? Яким він буде?

Ми запросили на Троєщину заступника Генерального директора Національного музею народної архітектури і побуту України, шеф-редактора сайту "Скансени України" Вадима Логвінова. Місце йому дуже сподобалося. На початку масиву. Гарна транспортна інфраструктура. Значна потенційна аудиторія Лівобережжя, Оболоні, яка буде відвідувати заклад у вихідні. Власне озеро. Поруч Десенка, Десна, недалеко Дніпро. Мальовничі заплави. Стартові умови практично ідеальні!

Цікавить концепція, яку як ми підозрюємо, ще не розробили. Проект, якого, видно, теж нема.

-Тут можна реалізувати таку собі історичну ретроспективу, – поділився Вадим Логвінов, – Реконструювати певні укріплення часів Київської Русі, представити славну епоху козаччини і спорудити базове, патріархальне українське село з всіма елементами саме цього регіону. Відповідно, сюди потягнуться лицарі-реконструктори, козацькі фестивалі, народні майстри, гончарі, ковалі, зброярі... Основний наголос робити на гучні, яскраві масові заходи, не забуваючи про представлення народної архітектури і побуту традиційного поселення цього регіону. Можливо, я викладу свої думки на папері, передавши організаторам.

Вдалося поспілкуватися з археологом Михайлом Сагайдаком, який є ідейним натхненником етнопарку. Відчувається, що Михайло Андрійович залюблений і заглиблений у часи Київської Русі, багато знає про історію Вигурівщини-Троєщини, де свого часу проводив археологічні розкопки. На жаль, нічого конкретного ні про концепцію, ні про проект спорудження етнопарку, я особисто нічого не почув.

Домовилися організувати щось на кшалт круглого столу-конференції, де поговоримо про все детально. Хоча, підозрюємо, у цей час будівництво чогось буде тривати...

Поки що, вже споруджені елементи дуже нагадують Парк "Київська Русь" у Копачиві в Обухівському районі. Чесно кажучи, не краща ідея і концепція. Адже там, нічого крім примітивних шоу, дешевої попси і торгівлі всім і вся не сягнули. Плюс, якісь сумнівні путінсько-євразійські геополітичні концепції, придумані у Москві, якої, нагадаємо, у часи Київської Русі ще й не було... Не треба повторювати примітивні помилки!

Чому б у майбутньому етнопарку не розгорнути кілька музеїв? Скажімо ковальства, зброї, гончарства, археології? На тій же Троєщині живе наш гарний друг, директор Музею булатної зброї Володимир Остапович, який має унікальну колекцію. Може виготовити щось цілеспрямовано... Чому не запросили?

А у мене особисто є кілька питань, на які я не можу отримати нормальної відповіді.

Кому належить земля, запланована під етнопарк? Скільки гектарів? Чи є офіційно оформлені і затверджені органами державної влади дозвільні документи на спорудження такого важливого і складного об'єкта як етнопарк? Хто розробляв концепцію, проект? Хто здійснював експертизу, робив наукові висновки? Чи знає про такі масштабні плани Міністерство культури, відповідні памяткоохоронні органи? Чи в курсі всіх цих грандіозних планів керівництво КМДА, Управління культури, Київрада? За рахунок чиїх коштів почнеться будівництво? Яка офіційна позиція стосовно етнопарку керівників Деснянської РДА?

Іншими словами, що це буде: розважально-торгівельна зона з ресторанами, базарчиком, концертною площадкою, магазинами сувенірів чи щось справді продумане, що можна назвати етнопарком?

Вибори минуть. Що залишиться?

Сподіваємося на оперативну розширену відповідь пана Борисова найближчим часом.

Ще раз підкреслимо, ми радо підтримаємо концепцію створення саме повноцінного етнопарку, який стане справжньою окрасою Троєщини, а не замаскованого базару з черговими кабаками...

Підтримаємо добре і вічне, будемо боротися проти попси і торгашні!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", Почесний працівник туризму України, житель Троєщини


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua