Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Знову пролунали "Сурми Звитяги"

jurko | 9.11.2011 08:45

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
0

4-6 листопада у Львові відбувся фінальний етап XІI дитячо-юнацького фестивалю мистецтв "Сурми Звитяги". Фестиваль є унікальний тим, що заохочує молодь до плекання мистецької спадщини січових стрільців, вояків УГА, бійців ОУН-УПА, а також до творення сучасного українського патріотичного мистецтва.

Знову пролунали ''Сурми Звитяги''
4-6 листопада у Львові відбувся фінальний етап XІI дитячо-юнацького фестивалю мистецтв "Сурми Звитяги". Фестиваль є унікальний тим, що заохочує молодь до плекання мистецької спадщини січових стрільців, вояків УГА, бійців ОУН-УПА, а також до творення сучасного українського патріотичного мистецтва.

Фестиваль "Сурми звитяги" народився 13 років тому. Народився через усвідомлення того, що пісенна, мистецька спадщина національно-визвольних змагань ХХ століття не вивчена і не популяризується, практично не розвивається сучасна патріотична пісня. Ідея створення такого фестивалю отримала підтримку Організації Українських Націоналістів. Організаторами "Сурм звитяги" стали Центр національного відродження ім. С. Бандери, всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Т. Шевченка та громадська організація "Сурми звитяги".

Праця розпочалася. Витворилася постійна команда: голова журі – Герой України, композитор Мирослав Скорик, режисер Мирослав Лукавецький, художник Львівської опери Тадей Риндзак, директор фестивалю Володимир Степанишин та багато інших.

За час існування "Сурм звитяги" низка його вихованців реалізувалася в різних сферах діяльності: Петро Радейко – соліст Львівської опери; Сергій Котовський – композитор, співак, художній керівник дитячо-юнацького театру "Острів дитинства"; журналістка Олеся Хромейчук захистила докторську дисертацію в Оксфорді, нині професор Лондонського університету; композитор, співачка, громадський діяч Софія Федина захистила кандидатську дисертацію в ЛНУ ім. І. Франка; Леся Вакулюк – провідний журналіст телеканалу "Інтер".

Тепер у відбіркових турах фестивалю на Львівщині щороку бере участь приблизно 10-15 тисяч осіб. Обласні фестивалі проводять Тернопіль, Вінниця, Івано-Франківськ, Луцьк, Хмельницький. Переможцями чи лауреатами були представники фактично всіх куточків України – Кривого Рогу, Дніпропетровська, Сєверодонецька, Хмельницького, Черкас, Чернівців, Полтави... Приїжджали вихованці українського ліцею з Польщі, зі Словаччини, з Канади.

Цього року свій мистецький доробок продемонстрували юні таланти Тернопільщини та Волині, Вінниччини і Хмельниччини. Хори і солісти, вокально-інструментальні ансамблі, капели бандуристів, духові оркестри, читці та майстри образотворчого мистецтва... Відчутно зріс фаховий рівень колективів. Приємно вразило збільшення духових оркестрів, серед яких дивовижно вирізнялися "Львівські фанфари". Івано-Франківське тріо школярок просто зачаровувало дзвінким вокалом. Свого часу містечко Красне на Львівщині привело в життя останнього головного командира УПА Василя Кука. Тепер – подарувало справжню знахідку фестивалю, дівочий рок-гурт "Цвіт життя", який цілковито захопив журі своїми голосами та майстерністю. Зберігаючи традиційні вимого фестивалю стосовно патріотичного змісту, молодь продовжує пошуки нових, сучасних форм його вираження. І, окрім рок-музики, здійснила успішні експерименти в стилі реп-музики, а також джазового виконання."Сурми Звитяги" – це сотні юних облич, натхненних почуттям любові до свого краю. До міського палацу культури ім. Г. Хоткевича йшли і йшли львів'яни, щоб підтримати цю молодь, всупереч табачникам та всім іншим державним діячам, яким байдужі українська історична пам'ять, національна культурна спадщина, а переважно – і майбутнє нашої країни та українців. Але патріотичне мистецтво, подане талановитою молоддю, не залишило жодного сумніву ні в кого – Україна була, є і буде Українською.Під час фестивалю в палаці ім. Г. Хоткевича відбулася також презентація виставки "УПА. Історія нескорених", яку з нагоди свята подарував громадський рух "Зарваницька громадська ініціатива" спільно із Центром дослідження визвольного руху в рамках акції "Слава героям".Виставку представили член журі Юрко Антоняк та директор фестивалю Володимир Степанишин, які розповіли присутнім про славний бойовий шлях УПА, її визначних діячів, відповіли на питання присутніх. Молодь з великим зацікавленням сприйняла розповідь і матеріали виставки, а директор палацу Ігор Мартиненко подякував за надані матеріали і запевнив, що працівники палацу обов'язково активно використовуватимуть їх у навчально-виховному процесі.

Фестиваль закінчився, журі підводить останні підсумки, обираючи найкращих серед кращих. А оргкомітет продовжує свою роботу, оскільки, незважаючи на сучасний склад місцевих рад Західної України, фестиваль, котрий плекає мистецьку спадщину ОУН-УПА, не знайшов цього року належної підтримки. І питання, чи вдасться віднайти кошти для проведення звичного гала-концерту у приміщенні Львівського оперного театру залишається поки що не вирішеним.

Юлій Хвещук


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua