Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
цензура   Закон України   поетичні змагання   Запоріжжя   Донецьк

"Заборона на заборони!" Літературні змагання на захист свободи слова та мислення


-2
Рейтинг
-2


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
3

До дня космонавтики в Україні пройдуть літературні змагання на захист свободи слова та мислення

12-13 квітня, на честь 50-річчя польоту першої людини у відкритий космос, в Донецьку та Запоріжжі пройде відкритий слем-турнір на захист свободи слова та мислення.


''Заборона на заборони!'' Літературні змагання на захист свободи слова та мислення
До дня космонавтики в Україні пройдуть літературні змагання на захист свободи слова та мислення

12-13 квітня, на честь 50-річчя польоту першої людини у відкритий космос, в Донецьку та Запоріжжі пройде відкритий слем-турнір на захист свободи слова та мислення.

Занепокоєні загрозою встановлення цензури в Україні, поети із Києва, Харкова, Львова, Донецька. Запоріжжя, Одеси, Луганська, Дніпропетровська та Чернівців змагатимуться, щоб відгранити свою майстерність і закликати всіх гурманів сучасного мистецтва до рішучоо протесту проти Закону на захист громадської моралі. Спеціальний гість турніру – поет, публіцист та музикант Павло Коробчук, переможець десятка літературних слемів.

Космічний селем-турнір ініційований Правозахисним центром "Поступ" в рамках Громадської компанії проти встановлення цензури ЗМІ і здобутків мистецтва в Україні і проводиться за підтримкою Інституту Відкритого Суспіфльства (OpenSocietyInstitute).

Під час турніру глядачів очікує шквал якісної поезії, забійний музичний супровід, презентації книг, Літературні перфоманси і містифікації. Окрім того, активістами Компанії буде ініційовано суспільні дискусії, стосовні небезпеки встановлення цензури в Україні.

Організатори також збиратимуть підписи під вимогою правозахисників прискорити розгляд проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту суспільної моралі) " (N6532 від 16.06.2010), який передбачає скасування Закону України "Про захист суспільної моралі".

Слем-турнір "Запрет на запреты" відбудеться:

у Донецьку- 12 квітня, 19: 00 DETROIT MUSIC CITY (проспект Ілліча, 21в);

Організатори – Єлизавета Несова, Ярослав Мінкін, Володимир Вакуленко-К.

У Запоріжжі – 13 квітня, 14. 30, 2-й корпус ЗНУ (вул... Жуковського, 66);

Організатори – Олесь Барліг, Віра Шварц, Ярослав Мінкін, Володимир Вакуленко-К.

Координатор турніру – Ярослав Мінкін, Куратор – Володимир Вакуленко-К.

"Ми знову і знову закликаємо суспільство звернути увагу на проблематику "Закону про захист суспільної моралі". Повірте, варто владі забажати, і любий сучасний письменник, художник, журналіст опиниться за ґратами. Нажаль, це не метаморфози – це наша об'єктивна реальність! Прийшов час розставити всі крапки над "ї" й виступити єдиним фронтом проти встановлення цензури і політичних репресій", – каже координатор турніру, прес-офіцер Компанії проти встановлення цензури в Україні Ярослав Мінкін.

"Влада не розуміє, що слово давно стало зброєю, а поезія в цілому – тероризмом. Влада не розуміє. Що література стала захалявною, кожна заборона додає автору піару, і збільшує тиражі самвидаву. Їх српава відбудовувати сільське господарство, забезпечувати країну провізією, прибирати гівно. А наша справа – розвивати літературу, мистецтво, мову. Пора показати владі де її місце", – коментує один із організаторів слем-турніру, куратор акцій, поет Володимир Вакуленко-К.

"Запоріжжя довгий час було інертним містом і віддалене від сучасного літературного процесу, все ж таки останні роки говорять про динаміку як читачів так і письменницької активності місцевих авторів. Це і слес-змагання, і авторські вечори, і презентації книг. Література сучасного Запоріжжя тільки починає розвиватися. Саме тому ми жахаємося державної цензури, котра хоче каструвати молоду українську літературу, позбавити її актуальних тем і унікального авторського виконання", – пояснює причини своєї участі в Громадській компанії проти встановлення цензури президент літературного клубу " ((", поет і журналіст Олесь Барліг.

Прес-службаПравозахисногоцентру "Поступ"


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua