Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
укрсучліт   викладання укр.літератури   класики   совок
3
Рейтинг
3


Голосів "за"
3

Голосів "проти"
0

Камінці 2, avtura.com.ua

Beware | 27.10.2010 00:04
Ох як швидко зникають посилання з стрічки! Спробуємо ще раз.
Для мене курс шкільної україністики дуже вдало уособлювала вчителька Ніла Вікторівна. Уся, до останнього кучерика на пергідрольній перуці, – символ поневоленої музи на два центнери живої ваги.
Коментарі
а фото Нілочки у статті нічогеньке...
Вчителька, мені б таку.
Beware   | 27.10.2010 00:59
:-) На дошку дивитися треба!
Никита   | 27.10.2010 19:21
А замість рідної літератури – оті народівці та колгоспні підлітки, "рученьки терпнуть, злипаються віченьки", "партія веде, дир-дир-дир, ми за мир", що ще могло краще, на контрасті, виховати зневагу до рідного слова?
От мені насправді пощастило. Українську літературу викладав вчитель – худорлявий чоловік років 30-35. Говорив він тихо, голосу не підвищував ніколи. Те, що він був українським націоналістом, я зрозумів вже тільки наприкінці навчання...
Поетичні вечори в нас проходили так: потрібно було самому вибрати якийсь вірш певного поета, вивчити напам"ять і прочитати на вечорі. Для вечора Лесі Українки я вибрав вірш "На столітній ювілей української літератури"
Никита   | 27.10.2010 19:33
("У кожного люду, у кожній країні..."). На репетицію вечора І.Д. (так звали вчителя) привів актрису театра Франка (імені не пам"ятаю), щоб вона з кожним порепетирувала виразне читання обраного вірша. Тільки під час цієї репетиції я зрозумів деякі рядки вірша, зрозумів їхнє справжнє значення...
Переконаний, що І.Д. теж має в Ирії свій заслужений келих амброзії...
Ніло Вікторівно, хай вам там наллють зайвий келих амброзії, чи що там в Ирії для українських вчителів вживають. Бо українських вчителів за часів совка пускали до Ирію без перепусток, як вікінга, що помер з мечем у руці, безперешкодно пускали до Валгалли.
Никита   | 27.10.2010 20:15
Хочу додати, – глянувши на теги і побачивши тег "совок".
От де не було совку, зовсім не було – це на уроках української мови і літератури. Це була територія, вільна від совку.
А образ Ніли Вікторівни мені скоріше нагадує вчительку російської мови і літератури. "Тема, ідея, проблематика, виражальні засоби (епітети, метафори, порівняння) тощо." Задаючи тему твору, вона завжди казала: "Не переписуйте, пишіть своє! Свої думки!" Свої-то свої, але після того, як буде розкрито тему, ідею, проблематику, виражальні засоби (епітети, метафори, порівняння) тощо.
Beware   | 2.11.2010 17:02
Никита:
Вибачаюсь, Никита. Тільки зараз побачила твої дописи і дякую за них.

А мені з укр.мовою та літературою у моїй Шостці Сумської обл.у моїй школі N1 (вже смішно), страшенно не повезло. Пам"ятаю, прийшла нова молода вчителька заміняти і вжахнулася. Нас не вчили НІЧОМУ на тих уроках. Двом паралельним класам повезло, у них була викладачка непогана (але нічого особливого). Але рос.літ-ру та мову нам читала видатна вчителька, росіянка за походженням, яка і в Україні не жила всю молодість, залишила слід. Отака та справедливість. У мене величезний пробіл у вихованні. Хай їм грець тим москалям та манкуртам. Добре, що хоч батьки добрі попалися, але занадто технічні.)
Beware:
:-) На дошку дивитися треба!
Винуватий,:)
Намагатимусь виправитися. (?)

А я досі пам*ятаю, як наша вчителька гарно з виразом нам читала "Марусю Чурай"...
Найбільше коментарів
"Проблема" языка: наживка для электората  908
Русскоговорящие украинские националисты...  905
Государство Украина не состоялось...  773
Вопрос русского языка в Украине – тест на демократию?  740
Русский язык получил государственный статус второго языка в Украине  690
Андрій Іллєнко: Нотатки про соціал-національну революцію  672
Дмитро Чобіт: Макуха або Штрихи до політичного портрета "Блоку Юлії Тимошенко"  668

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua