Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Боротьба за мову

Ігор Бурдяк | 18.10.2010 12:05

7
Рейтинг
7


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
0

Протест проти посилення російської мови в Україні.

УП повідомляє, що під стінами Верховної Ради проходить акція протесту проти запровадження другої державної мови.

На тротуарі по вулиці Грушевського у Києві зібралися кількасот протестувальників – в основному студенти й пенсіонери, які тримають плакати, що висловлюють протест проти закону про запровадження другої державної мови.

Один з учасників акції у гучномовець постійно озвучує вимогу до Верховної Ради не просто перенести розгляд закону, а взагалі зняти його з порядку денного.

Щоб підсилити звуковий ефект від акції, її учасники стукають у цинкові відра та барабани.

А в цей час в ВР засідає погоджувальна рада.

Закон про мови навряд чи потрапить до порядку денного парламенту на цей тиждень, вважає нардеп-регіонал Вадим Колесніченко.

На погоджувальній раді ВР у понеділок представниками більшості будуть названі декілька причин цього:

Перша – негативний висновок про законопроект Інституту мовознавства, друга – відсутність висновку комітету Верховної Ради з культури.

Ще одну причину в Партії регіонів називають неофіційно: перед виборами не варто розбурхувати ситуацію, тому що опозиція на темі мови консолідує свій електорат.

Але не всі у ПР вважають ці причини серйозними.

"Висновок Інституту мовознавства годиться лише для того, щоб викинути у кошик. Його ніхто не уповноважував робити експертизу законопроекту, який уже пройшов експертизу Венеціанської комісії і був нею схвалений", – заявив Колесніченко.

ПР стверджує, що ніби-то європейські інституції саме в такій редакції вимагають від України імплементувати "мовну хартію". Цікаво, а як це зробили європейські країни, в т. ч. члени ЄС?

Непростим та тривалим за часом був і процес розробки хартії, який тривав понад 35 років (з 1957 по 1992 рік).

На сьогоднішній день Хартію ратифікували лише 17 з 44 країн Ради Європи. Французи вже постановили, що хартія суперечить їхній конституції.

Найбільш показовим є і той факт, що Росія, яка зараз підбурює російськомовне населення в Україні, сама не ратифікувала цей акт. Тоді як ця багатонаціональна країна дуже потребує захисту зникаючих мов.

Хартію відмовились підписати Ірландія та Бельгія (приклади яких не раз згадують прихильники двомовності в Україні), а також Португалія, країни Балтії, Албанія, Греція, Туреччина, Болгарія та Грузія.

Серед учасників Хартії Україна лишається однією з небагатьох держав, що, ухвалюючи документ, не внесла до його тексту поправки, співвідносні з національною специфікою.

Та ж Словаччина, повноправна учасниця Хартії, піднесла відсоток національної меншини з 10% (як у тексті) до 20%, для можливості протидії мадяризації своїх південних районів. Європейський Союз поставився до цього, як до цілком логічного кроку, що ніяк не стримує розвитку угорської меншини у цій країні. Схожі рішення прийняли Румунія та Іспанія.

Закони приймає парламент, а не Венеціанська комісія, пане Колєсниченко.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua