Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Протест проти утисків української мови

jurko | 10.10.2010 00:44

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
6

Голосів "проти"
2

7 жовтня у Львові під стінами облдержадміністрації відбулася акція протесту проти утисків української мови та русифікації, які очікуються після впровадження законопроекту про мови в Україні.

Протест проти утисків української мови
Серед протестувальників – літні та молоді люди під оранжевими прапорами "Нашої України" та плакатами "Захистимо рідну мову", "Є мова – є майбутнє", "Разом зупинимо окупантів", "Владний закон про мову – війна проти українців".

Акція відбулася за ініціативи "Нашої України" та була підтримана громадськими і політичними організаціями, зокрема, такими як Конгрес української інтелігенції, Всеукраїнське об'єднання ветеранів, Спілка політичних в'язнів України, "Надсяння" та інші.

Як зазначив один з координаторів акції Юрій Антоняк, такі акції протесту відбуваються одночасно по всіх обласних центрах України. Акція спрямована проти проекту Закону про мови в Україні.

Як сказав на мітингу депутат від "Нашої України" у Львівській обласні раді Олесь Старовойт, уже сьогодні у стінах Львівської облдержадміністрації чути російську мову в коридорах, і не лише від приїжджих, а від чиновників, русифікація уже тут. За його словами, голова ЛОДА Василь Горбаль зобов'язаний бажання протестувальників, думки львів'ян щодо згаданого законопроекту донести у столицю.

"Ми собі навіть не уявляємо, яка загроза нависла над українством, адже втратити мову як мову офіційну, мову державну – це фактично втратити країну. Завтра тут буде "русский мур", російський інформаційний простір. І так українська мова є незахищеною в нашій державі, а якщо буде прийнятий ще й цей закон, тоді українська мова буде фактично витіснена з будь-якого офіційного спілкування в країні", – сказав депутат Львівської облради від "Нашої України" Олесь Старовойт.

Він висловив переконання, що дана акція не є передвиборчим піаром, а темою, яка усіх об'єднує.

"Всі, без винятку, українські політичні сили повинні об'єднатися і разом з нами стати за те, щоб не допустити прийняття цього закону" – сказав Старовойт.

За його словами, ця акція дає старт всеукраїнській кампанії непокори, яка має на меті захистити українську мову від утисків.

Свої вимоги ініціатори акції відправили президенту України Віктору Януковичу і голові Львівської ОДА Василю Горбалю.

Про ставлення влади до громадської думки красномовно свідчать дії голови ОДА Василя Горбаля. Під час пікету під стінами Львівської обласної державної адміністрації молодий чоловік, наїжджаючи автомобілем на протестувальників, намагався їх розігнати. Згодом ця особа представилась помічником голови ЛОДА Василя Горбаля.

Чоловік намагався "розіпхати" пікет капотом свого автомобіля. Після того як він наїхав на ногу одному із протестуючих, зав'язалась словесна перепалка, в якій помічник Горбаля нецензурною лайкою почав ображати пікетуючих.

Ситуація виправилась після втручання правоохоронців, які зупинили правопорушника і зафіксували даний інцидент. Олесь Старовойт наголосив, що звертатиметься до начальника ГУ МВС у Львівській області з вимогою провести розслідування цього інциденту.

Відео дивись тут:

http://www.vgolos.com.ua/videoday/171.html?page=1

http://www.youtube.com/watch?v=T0wVNm6p2Lo

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua