Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

ЮВІЛЕЙНА "КОРОНАЦІЯ СЛОВА" ОГОЛОСИЛА НАЙТАЛАНОВИТІШИХ ЛІТЕРАТОРІВ УКРАЇНИ


4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

10 червня 2010 року у Києві відбулася 10-та ювілейна церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв, п'єс та пісенної лірики про кохання "Коронація слова".

ЮВІЛЕЙНА ''КОРОНАЦІЯ СЛОВА'' ОГОЛОСИЛА НАЙТАЛАНОВИТІШИХ ЛІТЕРАТОРІВ УКРАЇНИ
Започаткований у 1999 році компанією ЗАТ "Крафт Фудз Україна" (ТМ "КОРОНА"), конкурс "Коронація слова" став одним із найбільш впливових у країні літературним змаганням серед літераторів-початківців і відомих письменників та здобув статус всеукраїнського. "10 років тому така наша ініціатива видавалася надзвичайно авантюрною, – розповідає Юрій Логуш, Віце-президент Kraft Foods, Генеральний Директор по Україні, Східній Європі і Центральній Азії, та ініціатор проекту. – Ситуація на книжковому ринку була дуже і дуже складна. А сьогодні "Коронація Слова" створює для нас нову хвилю української літератури – яскраву, різножанрову, яка є дзеркалом сьогодення і скарбом для майбутніх поколінь".

Десятий рік поспіль конкурс сприяє відкриттю нових імен в українській культурі, наповнюючи український ринок конкурентоспроможною літературою, а театр і кіно – якісними українськими п'єсами і сценаріями. "Коронація слова" відкриває зірок. Ірен Роздобудько, Лариса Денисенко, Василь Шкляр і багато-багато інших стали улюбленцями українських читачів саме завдяки конкурсу. Ті зусилля, яких докладає конкурс для просування лауреатів, стають підґрунтям для створення потужного бренду під назвою "Сучасна українська література", – вважає директор видавництва "Нора-Друк" Cімонова Елеонора.

Всього за 10 років існування конкурсу нагородами було відзначено понад 150 письменників. Для них на честь ювілею було влаштовано окремий конкурс під назвою "Гранд Коронація". У рамках урочистої церемонії журі обере та оголосить кращих із найкращих серед лауреатів минулорічних конкурсів. На переможців "Гранд Коронації" надягнули справжню золоту корону. Спеціальним гостем ювілейної церемонії став всесвітньовідомий польський режисер Кшиштоф Зануссі, який завітав до Київ, аби вручити нагороду за кращий кіносценарій.

Також під час церемонії оголосили лауреатів у традиційних номінаціях "Романи", "Кіносценарії", "П'єси" та "Пісенна лірика про кохання", між якими буде розподілено цьогорічний преміальний фонд у 120 тисяч гривень. Як розповідає куратор номінації "Пісенна лірика про кохання", Народний артист України Анатолій Матвійчук: "У цьому році ми обрали найкращі твори, що уособлюють, можливо, і дух часу, і рівень емоційності, і стилістики, і лексики, і світосприйняття. Сподіваюсь, що ці твори будуть невдовзі надруковані і знайдуть своїх виконавців. Країна як Україна, яка має населення 50 мільйонів, заслуговує на те, щоб її пісня була на сучасному рівні з її повсякденним життям".

Привітати номінатів та гостей свята завітали: Оксана Забужко, українська письменниця, Віталій Козловський, український співак, Заслужений артист України, Олександр Тищенко, композитор, співак, поет, Ольга Крюкова, джазова співачка, Влада Литовченко, засновник і президент Благодійного фонду "Обдаровані діти – майбутнє України", Злата Огнєвич, українська співачка, виконала саундтрек до реклами "Корона", Василь Лазарович, український співак, Лариса Івшина, головний редактор газети "День", Ольга Богомолець, доктор медичних наук та виконавиця пісень на слова Ліни Костенко, брати Капранови, українські видавці, письменники, публіцисти, громадські діячі та інші.

"Ми можемо пишатись, до першого ювілею маємо численні здобутки – переможці "Коронації слова" продовжують писати і сколихувати Україну майстерними творами, їх романи екранізовуються, п'єси отримують своє продовження на сцені, а навесні цього року світ побачила вже 100-та книгу конкурсу – роман Маріанни Малини "Випалений шлях". Тішимося, що Україна дуже талановита", – коментує Тетяна Логуш, керівник благодійного фонду "Мистецька скарбниця", натхненниця та засновник конкурсу.

Поява нових книг яскраво підтверджує, що за десятиліття свого існування конкурс зумів створити місток між авторами та українськими видавництвами. Олександр Красовицький, директор видавництва "Фоліо" розповідає: "Ми співпрацюємо з "Коронацією слова" вже вісім років і переважну частину цього часу я перебуваю в журі конкурсу. Я особисто дуже уважно читаю рукописи, що надходять на конкурс і розумію, чому конкурс відграє важливу роль для журналістів, видавців – їм не потрібно створювати власні конкурси, щоб відшуковувати найкращі твори. Все це робить конкурс "Коронація слова" і кожен серед рукописів знаходить свою книгу".

"Підтримка розвитку української культури у нашій країні – це наш щирий обов'язок. Свого часу ми підтримали балетний фестиваль Сергія Лифаря, фестиваль "Червона Рута", оперний фестиваль "Золота корона", Державну заслужену капелу бандуристів, фестиваль народної творчості "Боромля", Фестиваль органної музики ім. Й.С. Баха та інші проекти. У 1997 році ми були першими, хто почав під торговою маркою "КОРОНА" дублювати художні фільми українською мовою. За допомогою "Коронації слова" ми прагнемо надати можливість багатьом талановитим письменникам України творити, спільно відроджуючи українську літературу. Ми хочемо побачити українську книжку в кожній домашній бібліотеці в Україні. Цікавою, улюбленою, яскравою", – сподівається Юрій Логуш, Віце-президент Kraft Foods, Генеральний Директор по Україні, Східній Європі і Центральній Азії, та засновник проекту.

Щодо безпосередньо переможців, то ними стали:

В "Гранд коронації" в номінації "Романи": "СТОЛІТТЯ ЯКОВА", Володимир Лис, Луцьк;

в номінації "Кіносценарії": "АТЕСТАЦІЯ", Юлія Боднарюк, Чернівці;

в номінації "П'єси": "КАР'ЄРА", Валентин Тарасов, Київ.

Інші лауреати:

Номінація "РОМАНИ"

1 Премія – "Із сьомого дна", Ярослава Бакалець, село Ралівка, Самбірського р-ну, Львівської обл.

2 Премія – "Орлик, син Орлика", Тимур Литовченко, Київ

3 Премія – "Гонихмарник", Мирослава Замойська, Львів

Дипломант – "По дорозі на Фреюнг", Наталія Кудря, місто Локмарія, острів Бель-іль-ан-мер, Франція

Дипломант – "Арахнофобія", Юрій Сорока, Хмельницький

Дипломант – "У пошуках Оґопоґо", Леся Воронина, Київ

Дипломант – "Тринадцята жінка Фрейда", Лілія Бондаренко, Миколаїв

Дипломант – "Розвідбат", Олександр Лопатенко, м. Дубно, Рівненської обл.

Дипломант – "Кінець гламуру або Dolce Vita", Вероніка Хідченко, Львів

Дипломант – "1 000 000 $", Артем Антонюк, Суми

Номінація "ПІСЕННА ЛІРИКА ПРО КОХАННЯ"

1 Премія – "Стояли поруч", Володимир Шинкарук. Житомир

2 Премія – "Лист", Ігор Жук, Київ

3 Премія – "Гравітація", Тала Пруткова, Київ

Дипломант – "Коломия-Чернівці-Станіслав-Тернопіль", Володимир Кузь, Чернівці

Дипломант – "Золоте весілля", Георгій Даценко, Київ

Дипломант – "Столик на двох", Анатолій Кичинський, Херсон

Дипломант – "Абетка", Людмила Савчук, Хмельницький

Дипломант – "День, поки ти...", Тала Пруткова, Київ

Дипломант – "Я випала з життя", Тетяна Винник, м. Ніжин, Чернігівської обл.

Дипломант – "Наївна пісня", Ігор Жук, Київ

Дипломант – "Привітаноньки", Іляна Корнєєва, Київ

Номінація "КІНОСЦЕНАРІЇ"

1 Премія – "Креденс", Ія Мислицька, Валентин Васянович, Київ

2 Премія – "Ляхова криниця", Едуард Богуш, Київ

3 Премія – "Московський Клондайк", Володимир Ткаченко м. Сміла, Черкаської обл.

Дипломант – "Псих з "Аляски"", Сергій Бутинець, м. Червоноград, Львівської обл.

Дипломант – "Президент", Ігор Козир, м. Запоріжжя

Дипломант – "Апостольські відвідини", Олексій Тімофеєв, Київ

Дипломант – "Гайя", Олена Макаренко, Київ

Дипломант – "Як заволодіти чарівною білявкою", Наталія та Олександр Астремські, Київ

Номінація "П'ЄСИ"

1 Премія – "На прізвисько Цинцінат", Едуард Богуш Київ

2 Премія – "Реквієм для кларнета без оркестру", Богдан Мельничук, Олег Мосійчук Тернопіль

3 Премія – "Віщий сон, або Мудрий Іванко", Богдан Мельничук, Володимир Фроленков Тернопіль

Дипломант – "Амбасада" Людмила Богата, село Ручки, Гадяцького р-ну, Полтавської обл.

Дипломант – "Перверсія", Катерина Аксьонова, Львів

Дипломант – "Фігура a-la Синді Кроуфорд, або Таємниця нев'янучої вроди", Вікторія Мельник Краматорськ, Донецької обл.

Дипломант – "Майстер", Анастасія Шевердіна, Луганськ

Дипломант – "Соло з полонини", Тетяна Гаркуша, Київ.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua