Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
мова   джерело нації   кора нації   українці   Україна

Наша мова жива, як яблуня зі шкарубкими мозолями старої кори...


8
Рейтинг
8


Голосів "за"
12

Голосів "проти"
4

Як захистити й зберегти нашу мову, нашу національну культуру? Важко знайти щось універсальне, але є і в цьому, здається, вихід...

Натрапив у журналі "Березіль" (N9-10, 2009) на чудову статтю Галини Опришко. Правда, дещо задовга назва – "Нація довірливих ідеалістів, або Деякі аспекти русифікації українців". Вона мене й наштовхнула написати сатиреску про підступного москаля або кацапа. Проте мені найбільше сподобалися думки автора не стільки про природу русифікації та її констатацію, як про шляхи подолання цієї надзвичайно болючої проблеми. Тож спробую лапідарно висвітлити їх на шпальтах НП.

Перше. Перестати себе соромитися, тобто ми, українці, не кращі і не гірші за інші народи. Тож сприймати себе треба з усіма вадами і чеснотами.

Друге. Перестати боротися з російським впливом, тобто перестати ловитися на шулерський прийом кацапів і кидатися доводити, що наша мова не гірша – завжди пам'ятати, що рідна мова – це чорний хліб: щодня вживаєш і ніколи не приїдається (вельми вдалий вислів Марії Регіни Раковської).

І останнє, найважливіше. Перестати боротися за чистоту мови, тобто не вбивати нашу багатющу мовно-діалектну розмаїтість. Навпаки, плекати, щоб вона не всохла.

Насамкінець наведу слова пані Галини: "Наш народ, його культура і мова наразі у зоні небезпеки. Ми всі – як в одному човні. Небезпечно лупцювати одне одного – човен перекинеться. Нам потрібно більше вірити собі – і менше іншим. Це особливо важливо для майбутнього"...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua