Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Римсько-Католицькка Церква   Мокшицький   Теологічний інститут   теологія   церковне право

У Львові розпочалась ще одна історія порозуміння віри і інтелекту

Марія Лемак | 24.10.2009 21:39

-1
Рейтинг
-1


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
5

Теологічний інститут імені Св. Йосипа Більчевського урочисто розпочав перший академічний рік

У Львові розпочалась ще одна історія порозуміння віри і інтелекту
23 жовтня у Теологічному інституті Львівської Архідієцезії латинського обряду імені Св. Йосипа Більчевського, який знаходиться на території Вищої Духовної Семінарії в смт. Брюховичі, що неподалік Львова відбулись урочистості з нагоди інавгурації першого академічного 2009-2010 року.

24 абітурієнти новоствореного інституту отримали разом із посвідками благословення від Примаса Польщі Юзефа кардинала Глемпа та всіх єпископів Римо-католицької церкви в Україні, які якраз перебували у Львові на XXXIV Конференції Римо-Католицького Єпископату України

Інавгурація розпочалась урочистою Службою Божою під проводом Кардинала Йосипа Глемпа, який також виголосив проповідь, в якій наголосив на особливо важливій ролі нового інституту на шляху до пізнання людиною Господа.

Привітальне слово до студентів Теологічного Інституту та гостей урочистостей мали Архієпископ Мечислав Мокшицький Львівський Митрополит, Ректор Папського Університету Йоанна Павла ll О. Проф.д-р Ян Дидух, Апостольський Нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович, Глава Української Греко-Католицької Церкви Кардинал Любомир Гузар.

"Віра потребує інтелекту, тоді вона відповідає своїй ролі. Сподіваюсь, що новий інститут тільки поглиблюватиме діалог між церквою Христовою і суспільством. Бо ми потребуємо, аби теологія була ближчою до людей, служила щоденному життю", – звернувся до гостей і студентів Апостольський Нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович.

Архієпископ Мечислав Мокшицький Львівський Митрополит, своєю чергою, наголосив що має честь завершити справу, розпочату ще Кардиналом Мар'яном Яворським, адже саме Яворський розпочав роботу довкола створення цього інституту. "Ми пам'ятаємо про те, що теологічні традиції наукового Львова займають вагоме місце у багатовіковій та мультикультурній історії міста. Починаючи дидактичну та наукову співпрацю з Папським Університетом Йоанна Павла ll ми закладаємо основи осередку глибокого пізнання і популяризації пасторально-теологічної спадщини Св. Йосипа Більчевського і пропаганди його культу".

Кардинал Любомир Гузар привітав ініціативу створення Теологічного інституту, щоденна робота котрого – це служіння Господу. Привітальні слова до гостей мали також декан Українського католицького університету отець Ігор Бойко, який запевнив присутніх, що добра ініціатива Теологічного інституту буде всіляко підтримана викладацькими силами УКУ.

У Теологічному інституті Львівської Архідієцезії латинського обряду імені Св. Йосипа Більчевського лекції з богослов'я та філософії читають як для духовенства так і для мирян. Структура навчання містить біблійні та богословські предмети, церковне і цивільне право, та окремі предмети практичного богослов'я. Випускники після представлення праці, складання іспиту ex universa theologia та магістерського іспиту, отримують ступінь магістра богослов'я папського Університету Йоана Павла ІІ у Кракові.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua