Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Скільки мов повинні знати держслужбовці й депутати?

Білка | 1.10.2009 10:01

13
Рейтинг
13


Голосів "за"
13

Голосів "проти"
0

Сучасна мовна ситуація в Республіці Саха (Якутія), що перебуває у складі Російської Федерації, має такі особливості: там функціонують дві державні (російська та якутська), п'ять офіційних (евенська, евенкійська, юкагірська, чукотська, долганська) і одна робоча (англійська) мови.

В зв'язку з цим у школах Якутії вивчають від чотирьох до шести мов та проходить дискусія скільки і які мови повинні знати державні службовці і посадові особи.

Як у героїв фільму "Ирония судьбы или с легким паром" є традиція ходити в баню, у Партії регіонів стало традицією саме перед виборами згадувати про укріплення офіційного статусу російської мови. На сайті партії регіонів мені не вдалось знайти обґрунтування чому насправді це важливо з переконливою аналітикою. Логіка регіоналів полягає в тому, що:

Цифры последней переписи населения говорят о том, что девять с половиной миллионов граждан, проживающих на территории нашего государства, – русские. Четырнадцать миллионов считают русский родным языком. Это численность населения Голландии, Бельгии и некоторых других европейских стран.

Кроме того, народный депутат Ярослав Сухой отметил, что именно он выступил инициатором спросить у всех украиноязычных граждан, не возражают ли они против того, чтобы российский человек на территории Украины мог на русском языке обращаться в суд о защите своих прав, мог на официальном уровне писать письма в государственные органы на русском. Мог, в конце концов, получать аннотации на лекарства, которые произведены на территории Украины, на русском.

http://www.partyofregions.org.ua/pr-east-west/46dfe11a76ff2/

Найвеселіше – це турбота про анотації на ліки. А хто-небудь бачив анотацію тільки на українській? У нас же всі ліки і всі зубні пасти з Бразилії і шампуні з Франції інформують споживачів на російській це сто відсотків, а потім і на українській, якщо місце залишається.

Хартію регіональних мов, до якої так часто апелюють регіонами не читала. Для мене більш авторитетний інший документ. У доповіді, написаній для Уряду Франції в 1999 році було перераховано 75 мов, які можуть розраховувати на офіційне визнання у випадку ратифікації Європейської хартії регіональних мов і мов меншин. З них 24 – мови корінного населення європейської частини Франції, а решта 51 – мови імігрантів. Хоча ратифікація Хартії була заблокована Конституційним судом Франції, як така, що протирічить конституційно закріпленому статусу французької мови як офіційної, Уряд визнає регіональні мови і мови меншин, але без надання їм офіційного статусу.

У північно-африканській країні Туніс мовні стандарти освіченої людини передбачають володіння чотирма мовами: арабською, французькою далі на вибір англійською, німецькою, італійською чи російською. Офіційними є арабська як мова парламенту та інших офіційних осіб та французька, але її можна назвати офіційно-неофіційною, бо вона має значно вужче коло застосування.

З чого почати Україні вирішення мовної проблеми? На мою думку – з прокурорської перевірки чи знають українську мову ті, хто її повинен знати відповідно до вимог чинного законодавства: народні депутати, державні службовці...

До речі про Канаду. Канада двомовна, бо так склались історичні обставини формування канадської спільноти. Перебуваючи на стажуванні з державного управління я була дуже здивована, що для того щоб отримати роботу у культурному центрі (їхньому будинку культури) від претендента вимагається досконале володіння англійською і французькою мовами, а також італійською на початковому рівні, бо в тому районі живе італійська діаспора.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua