Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Грані-Т   література   видавництво   культура   книги   дитяча література. українське

Грані-Т

Потоцька Надія | 21.07.2009 15:09

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
2

інформація про видавництво

Видавництво "Грані-Т" – це своєрідна експериментальна лабораторія з чітко визначеною соціальною місією: понад три роки створює новий образ сучасної української книги. Видавництво, у самій назві якого закодовані різні "Т" – творчість, талант, толерантність, терпіння, товариськість, – заради появи такої нової книжки відкриває все нові грані цих понять у житті сучасних письменників, перекладачів, художників, дизайнерів, редакторів. Колектив, що складається переважно з молоді, працює за принципами проектного менеджменту, адже аби створити нове в книговиданні, потрібно бачити потреби і сьогоднішніх, і майбутніх читачів.

Саме тому кожна книга видавництва – це не текст із картинками, а серйозний видавничий проект.

За три роки вже утвердилась і розвивається ідея декількох потужних видавничих серій, в котрих зручно почуваються всі учасники процесу – й ті, хто вже попрацював, і ті, хто втілює зараз, і ті, хто тільки планує наступні видання як цілісні й значущі проекти.

"Грані-Т" створює новий образ книжки у двох її видах, що з часів Незалежності в нашій країні не набули достатньої якості та різноманітності, а саме – дитячої і культурологічної.

Нестандартні формати, нові види паперу і палітурки, серійний і експериментальний дизайн, поліграфічні новації, а головне – концептуальні рішення привертають увагу до наших книжок. А через їх посередництво – привчають українців до думки, що інтелектуальний і художній потенціал тих, хто створює нашу книжку, потрібен суспільству.

До того, що дитяча книжка може бути гарною, українців уже привчили, а от що видавнича культура може бути цікаво поєднана з сучасним текстом – привчає саме "Грані-Т" Сучасні діти пропускають кожне слово крізь фільтр новітнього візуального досвіду, і вони віддали перевагу нестандартному паперу, зручному формату, ілюстраціям, які доповнюють текст (а не навпаки). Книжки такого типу шукають, купують, читають, запитують. Найвідоміші серії – "Сучасна дитяча проза" і "Життя видатних дітей" – демонструють, що сучасні діти прагнуть фантазувати разом з авторами, і тим самим відстоюють власне бачення.

Книжки декількох видавничих серій залишають по собі "довге відлуння", яке дозволяє повертатися до прочитаного, розмірковувати, приміряти досвід прочитаного до власної особи. Деякі з дитячих видань – свідомо експериментальні, зокрема й ті, котрі ми називаємо "дитячою культурологією", оскільки представляють нову культуру книжки, коментування зображень і візуальну мову.

Співпрацюючи з найвідомішими книжковими графіками країни, видавництво активно залучає до експериментів й талановиту молодь: оформлюючи наші книжки, художники-початківці не лише шукають новий образ книжки, а й знаходять власний стиль, їхнє "творче обличчя" поступово стає пізнаваним.

Книги "Грані-Т" – це справді сучасні українські книги, оскільки вони створюються українськими письменниками, ілюструються українськими художниками, готуються до друку українськими дизайнерами, літературними редакторами... і друкуються українськими друкарнями.

Культурологічні книжки видавництва стають фактом і свідченням гідного ставлення до української спадщини. Десятки отриманих на різноманітних національних та міжнародних конкурсах нагород свідчать: наші проекти, присвячені маловідомим явищам вітчизняної культури, стають успішними саме тому, що форма їх подачі відповідає духу сучасності, а партнерські стосунки є взаємовигідними. І до кожного з цих видань додається ще декілька, які підсилюють увагу до осмислюваного явища в іншому ракурсі: роман, путівник, збірка поезій. Так перетлумачення і новітнє коментування явищ культури минулих століть стає актуальним у сучасному контексті. Поступово виростають нові культурологічні серії: сучасної есеїстики, авторських путівників Україною, книг "для сімейного читання" – вони звертають увагу гуманітаріїв країни саме на активне коментування й переосмислення історії, мистецтва, культури, суспільних явищ. Видавництво стало своєрідним "законодавцем моди" на впровадження польської і японської тем, які розгортаються в пошуках та віднайденні вражаючих "точок дотику" в нібито різних культурах і одночасно – далекі від політичного тла нинішньої епохи.

Дбаймо про інтелект України разом!!!


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua