Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Співпраця Угриновів продовжується

Бунтар | 1.07.2009 23:10

3
Рейтинг
3


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
2

Ще в 2002р. завдяки ініціативі громадської організації "Бандерівське земляцтво" (Старий і Середній Угринови), було започатковано співпрацю кількох одноіменних сільських громад Західної України.

Як було встановлено дослідниками Угринови Тисменицького району Івано-Франківщини, Підгаєцького Тернопільщини, Сокальського Львівської та Горохівського Волинської мають із малою батьківщиною Степана Бандери не тільки спільну назву, але й пов"язані спільними історичними подіями та сучасними паралелями.

Тоді ж уперше на території Меморіального комплексу Степана Бандери в Старому Угринові пройшли "Угринівські фестини" за участю представників кількох сіл-побратимів, присвячені 555-річчю першої письмової згадки про населений пункт. Відрадно те, що добра традиція не була занехаяна й надалі: й надалі майже щороку відбувались великі спільні культурно-масові заходи, обміни делегаціями церковних громад, спортивні змагання, продовжується вивчення історичного минулого (зокрема, все більше підтверджень знаходить гіпотеза про заснування всіх Угриновів представниками одного роду – князів Угринівських, що були вихідцями з подільської української шляхти і відомі з ХУ ст.).

Насиченою обіцяє бути програма співпраця Угриновів і у цьому році. У квітні угринівці сільські голови Угриновів Калущини та Тисменниччини (відповідно Тарас Федорів та Роман Терешкун) були запрошені на представницький дитячий турнір з тенісу, що відбувся в Угринові на Підгаєччині.

12 липня урочистості з нагоди традиційного Свята села відбудуться в Старому і Середньому Угриновах. Передбачаються святкові літургії у місцевих храмах, спільний молебень та панахида (на згадку про о. Андрія Бандеру, який трагічно загинув 10 липня 1941р.) у капличці Святих Петра і Павла за участю місцевого пароха та священиків громад – сусідів: Бережниці, Завою, Грабівки, Петранки. Цими ж селами пройде презентаційна акція "Бандерія" – кінний перехід маршрутом, розробленим Туристичним інформаційно-консультаційним центром "Батьківщина Бандери" місцями бойової слави ОУН-УПА на околицях "Чорного Лісу". Будуть, як завжди, і спортивні змагання (футбольний матч: "Тризуб" (С.Угринів) - "Юність" (Верхня), і розважальні конкурси та лотерея, святковий концерт за участю місцевих митців та гостей. "Родзинкою" свята має стали легкоатлетичний пробіг від Угринова на Тернопільщині через Тисмениччину до Старого Угринова ініціатором і організатором якого виступив вчитель Угринівської школи (Підгаєцького р-ну) Роман Кендра. Готується інформаційний довідник про село Бандери, а також презентація нещодавно виданої книжки "Наш Бандера".

Надалі співпраця матиме продовження: є домовленість війтів про спільні концерти протягом літа у Петранці Рожнятівського району (село було засноване як Угринів-Слобода) та перед угринівцями Волині (до Дня незалежності). Восени відбудеться також уже традиційний футбольний турнір "Кубок Бандери" (15 жовтня виповняться 50-ті роковини смерті Провідника). Не припиняється робота над підготовкою спільної історичної монографії про "Угриновію" – унікальне явище нашої історії.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua