Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
Культура   мистецтво   Пінчук Арт Центр   Pinchuk Art Centre   Damien Hirst   Є!

Депресія та смерть у Пінчук Арт Центрі

Ekain | 11.05.2009 19:49

11
Рейтинг
11


Голосів "за"
16

Голосів "проти"
5

Чи існує в суспільстві замовлення на таке "мистецтво"?
Відповіді не буде, просто особисті враження


Чергова зустріч Громади "Є!" відбулася у кав'ярні, що знаходиться у Пінчук Арт Центрі, отже ми майже повним складом мали можливість потрапити і на виставку "Реквієм" Деміена Хьорста. Виставка аж ніяк не змінила моїх переконань, що будь-яке мистецтво має право на існування, і що нічого мистецького не потрібно забороняти. Але, як усі члени вільного суспільства, я маю вибір і маю право висловити свої думки. Отже...

Може якогось, як раніше казали, "інтелігента ср@ного", і варто час від часу брати за барки та пикою тицьнути у вивернуті кишки корови, щоб інколи життя бачив, а не тільки толстовщіно-достоєвщину, але я явно не той випадок. Я таких "хьорстівських" композицій у вигляді розчавлених тварин на дорогах кожного дня кілька бачу. І мені не так легко вдається підтримувати в себе позитивний погляд на життя. На жаль, подібні "композиції" більшість з нас за свого життя і з людським матеріалом достатньо доводиться бачити навіть попри те, що ми вже більш як 60 років не воюємо. Отже, чи шокують когось "хьорсти" у нашому суспільстві? Мене скоріше дратують.

Ці коров'ячі нутрощі можна б було інтерпретувати, як протест проти жорстокого утримування та вбивства свійських тварин, як спробу привернути увагу людей до цього, але аж ніяк тим не можна пояснити тварин, занурених у розчин, тварин без жодних ознак конвеєрної загибелі на скотобійні. Здається, це вже "митець" смакує смерть як таку. Далебі, що занадто, то не здорово.

І навіщо ж дику природу нищити? "Митець" склав десятки композиції на полотнах не менще, як 1,5 на 3 метри з тисяч метеликів. Вони для нього декоративний матеріал. Взагалі, жива природа не безмежна. Який-небудь такий "митець" останнього метелика зафарбує.

Не дивує, що такі "митці" існують. Те, що людина перетворила свої фобії на творчість, навіть таку, це заслуговує на повагу. Гірше було б, якби він з хірургічного інструменту не композиції складав, а на маніакальне полювання вечорами виходив.

Дивно, що в культурно зголоднілу Україну філантропічний олігарх приводить саме ТАКЕ.

Взагалі, тому філантропові варто було б зазирнути до словника іншомовних слів та дізнатись, як перекладаються словотворчі елементи слова "філантроп".

Мій соратник по Громаді "Є!" висловився взагалі радикальніше, що це "мурня, замаскована під мистецтво".

Ну і звісно не зрозуміло, де ж борці за збереження дикої природи та інша політкоректна публіка поділися. Ось де їм є можливість пабліситі собі зробити. Зробимо собі нотатку на пам'ять, що має місце насправді в Європі, і коли почуємо чергові повчання від яйце голових зі всіляких там "єврокомісій" про те, які ми дикуни, то звернемо їхню увагу на "творчість" під самісіньким їхнім носом.

Суспільство має право вибору. Навряд суспільство замовляє саме таке мистецтво. Чому ж тоді "хьорстів" сюди запрошують? Кажуть, що один такий опус вже продали, а кошти спрямували на придбання медичного обладнання. Добре, але я абсолютно впевнений, що не менших грошей зібрали б і витвори гуманістичного мистецтва, бо щиро сподіваюсь, що серед тих, хто може собі дозволити купівлю витворів мистецтва, достатньо нормальних людей зі здоровим смаком.

Ekain, 2009

Pinchuk Art Centre

http://pinchukartcentre.org/ua/

Інтелектуальний націоналізм

http://ekainua.wordpress.com/

Громада "Є!"

http://yesukraine.freeoda.com/

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua