Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
4
Рейтинг
4


Голосів "за"
7

Голосів "проти"
3

Інтерактив про Гоголя з Олексою Семенченком

Ще один погляд на Миколу Гоголя як людину і письменника виклав для слухачів у студії радіо Бі-Бі-Сі Олекса Семенченко – головний редактор газети "Українська думка" (Велика Британія, Лондон) і дослідник творчості Гоголя...
Коментарі
Ekain   | 23.03.2009 08:10
Я слухав цю передачу. Приємно було знайти підтвердження моєму власному ставленню до Гоголя, як до безпринципного кон"юнктурника, которий легко торгував своїми переконаннями. А його ще й в українську літературу тягніть! Чи варто?
Хай москалі всю собі подібну шелупонь до себе збирають.
  | 23.03.2009 08:16
Что взять с алкоголика?
Улас Золотоноша   | 23.03.2009 08:23
І все ж якщо не зважати на його очевидну кон'юктуру, Гоголь вніс у світову літературу величезний внесок. Це те, що називають критичним реалізмом. Ніхто так не висміяв мерзенні виразки того часного суспільства царської Росії. Згадайте "Ревізора", "Мертві душі", "Шинель"... Визнайте це і погодьтеся зі мною, що його ставити поряд з безбородьками чи кочубеями не варто. Так ми поневолі скотимемось і до бачення Мазепи як людини і діяча... Гоголь – величина недосяжна!
Ви читали мій нарис про Гоголя?
  | 23.03.2009 08:50
Передрать чужой текст, ума много не надо.
Ekain   | 23.03.2009 10:50
Уласе!
Я не сперечаюся з тим, що Гоголь – величина, його внесок, тощо.
Але, погодьтеся, розвиток української свідомості пробуксовує через те, що до України натягали всього, що можна, нерідко взаємновиключного. На початку шляху ми маємо вибір, що зарахувати собі, а що залишити зовні, при тому визнаваючи цінність. Якщо Гоголь – це український письменник, то потребує пояснень, чому у "Тарасі Бульбі" усі русскіє і русскій дух. І пояснення ці занадто складні як для школяра, який вивчатиме Гоголя у школі.
  | 23.03.2009 11:10
Поспорь с пьяницей.
Улас Золотоноша   | 23.03.2009 11:22
Екайне, Ви пропонєте, якщо це російський письменник, то не вивчати? Так тоді давайте відмовимось і від Маркеса, і від Карпент'єра, І від Бернарда Шоу, і від багатьох класиків світового письменства, бо вони, бачте, обожествляли Гоголя...
  | 23.03.2009 12:01
Убедился, Екайне, что с тобой алкаш спорит.
Ekain   | 23.03.2009 12:07
Екайне, Ви пропонєте, якщо це російський письменник, то не вивчати?
Я пропоную лише не тягти його в українську літературу. Хай залишається російським письменником українського походження, що став явищем світової літератури. А якщо його називати УКРАЇНСЬКИМ письменником, то це, на мою думку. завдасть більши шкоди, ніж користі формуванню цілісної української свідомості.
  | 23.03.2009 12:10
Та ти невіглас.
Laslo   | 23.03.2009 12:30
Ekain:
Екайне, Ви пропонєте, якщо це російський письменник, то не вивчати?
Я Хай залишається російським письменником українського походження, що став явищем світової літератури...
Не хвилюйтеся, ніхто його в нас українським письменником не вважає. Навпаки, фахівці вважають його планетарним письменником, який проклав тоді шлях українцям у Європу і цілий світ, щоб там нам не казали росіяни чи хтось із наших "доброзичливців"...
Щодо викладання в школі. Слід нарешті казати голу правду про Гоголя -ненавидів жидів і поляків в угоду москалів...
  | 23.03.2009 12:59
Laslo тоже ник. Золотоноши. Дедушко буйный уже.
  | 29.03.2009 13:58
Дедушко в презыденты!!!!!!!!!!!!!!