Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Чому зростає кількість "язичніков"


15
Рейтинг
15


Голосів "за"
16

Голосів "проти"
1

Що робитиме той же (непоганий, в принципі, футболіст) Мілевський, коли його закупить, наприклад, якийсь французький клуб і, щоб спілкуватися, йому конче потрібно буде вивчити французьку? Кричатиме, що йому заважає "французація"? Як миленький вивчить французьку.

Немає в мене під руками свіжих даних про ситуацію в Україні щодо мігрантів, але відомо, що у 2006 році їх у нас було більше 149 тисяч. Кажуть, що Україна зараз займає четверте місце у світі за кількістю прийнятих мігрантів.

Це щодо "свіжих". А якщо підрахувати, скільки їх приїхало на нашу землю (добровільно чи примусово) за 300 років "спільно-братнього" існування...

Відомо, що різні там петьки, катьки цілими російськими селами заселяли загарбані у українців-запорожців землі. Це ж робили й генсеки. Відомо, що тільки за один місяць (грудень) 1933 року з Росії в Дніпропетровську, Донецьку, Одеську та Харківську області переселили 21 736 сімей. Звичайно ж, примусово. Звичайно ж, у ті села, де Голодомором було винищене все корінне населення.

Відомо також, що в Україну посилали російських відставників армії, флоту, КГБ, НКВД.

Зараз це найдієвіша частина п"ятої колони.

Щоб корінним чином змінити етнічну ситуацію в Україні (Голодомор нас не винищив, розстріли, катування не дали "бажаного результату", акція під номером 0078 від 22.06.44 року, згідно якої всіх українців потрібно було вислати з України "в отдаленные края СССР", також не вдався, але є дані, що з 1917 по 1946 рік. було знищено 29 мільйонів українців), й надалі під різними приводами висилали корінних жителів в "самиє отдальонниє", але вже не так явно, а досить "делікатно" – до двох мільйонів молодих людей щорічно виселяли тільки за так званим розподілом спеціалістів після закінчення вузів.

А згадаймо новобудови – гігантські заводи та фабрики. Замість того, щоб кадри готувати з місцевого населення, їх завозили з Росії. В багатьох містах зводили цілі мікрорайони для їх поселення. Більшість з переселених, їхні нащадки так і не вивчили мови корінного населення. Тому маємо такі невтішні дані: ще у 1959 році 95 процентів населення України рідною визнавали українську, а зараз тільки 67 процентів.

Цікаве й тривожне таке спостереження: серед сучасних мігрантів найбільш поширеною є російська мова. А маємо іммігрантів з Азії, Африки, Латинської Америки – практично зі всіх континентів. Багато хто з них непогано влаштувався – отримали громадянство, мають свій процвітаючий бізнес, дехто вже й політичною діяльністю займається, в політичних телешоу активно бере участь, але... не володіють державною мовою.

Звичайно, звинувачувати їх ніяк не можна: потрапляють вони в чисто російськомовне середовище. Адже ж весь практично бізнес маємо російськомовним (подивіться різні бізнес-тусовки), таким же є й спорт. Потрапить, наприклад, бразилець у якусь нашу футбольну команду, навіть якщо й натуралізується – вчиться розмовляти російською.

Чи можливе таке в тих же Штатах, чи Ізраїлі чи Франції? Що робитиме той же (непоганий, в принципі, футболіст) Мілевський, коли його закупить, наприклад, якийсь французький клуб? Кричатиме, що йому заважає "французація"? Як миленький вивчить французьку.

А якщо захоче стати громадянином Франції чи Греції, або якоїсь іншої країни Європи, то повинен біде пройти спеціальне тестування, у тому числі й мовне. В Голландії йому організують платні курси з мови, у тій же Франції – сам буде платити за вивчення французької. Хай тільки пікне про "французацію"! А якщо стане громадянином Франції й порушить закон про державну французьку мову, заплатить штраф в еквіваленті до 9 тисяч доларів, або буде ув'язненим до 6 місяців.

В Україні мігранти (різних часів) становлять до 25 процентів всього населення. Останній наплив – більше 140 тисяч – на думку аналітиків, загрози не становить, навпаки, вони заповнюють дефіцит робочих рук. Це коли наші "робочі руки" виїжджали за границю, але зараз же масово повертаються... Як би там не було, мігрантам подякувати треба за те, що свою працю вкладають в розбудову різних галузей нашої економіки. Але біда, що саме за рахунок мігрантів росте кількість "русскоязичників"... Отут непочатий край роботи. Та робити щось треба. Хоча б подивитись, як це робиться у постсовкових карїнах. У тій же Латвії, наприклад. Там прийняті поправки до закону про державну мову, які передбачають штрафи (від 100 до 400 доларів) за недостатнє її використання на робочих місцях, розширено список професій (більше ніж 1000), представники котрих повинні володіти державною мовою. Спортсмени теж у цей список входять.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua