Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Міна на ймення "Адмірал"

FidelKaryj | 17.11.2008 12:22

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
8

Голосів "проти"
7

Нова російська стрічка "Адмірал" – це 2 роки кропіткої праці, зйомки в найрізноманітніших місцях РФ, сучасні спецефекти і зірки російського кіно. Але під цієї блискучою поверхнею криється дещо небезпечне, а ім'я цій небезпеці – пропаганда.

Міна на ймення ''Адмірал''
Нова російська стрічка "Адмірал" – це 2 роки кропіткої праці, зйомки в найрізноманітніших місцях РФ, сучасні спецефекти і зірки російського кіно. Але під цієї блискучою поверхнею криється дещо небезпечне, а ім'я цій небезпеці – пропаганда.

Все почалося у далекому 99-му, стрічка Міхалкова "Сибірський цирульник" розпочала серію фільмів які разом мали один підтекст, це реанімація Імперії. Згадаємо також "Статського радника" Янковського (на роботу якого я впевнений вплинув Міхалков) знову ж спонсорований урядом, в якому Фандорін з Пожарським так гаряче дискутують і переживають за долю Росіїї, а чого варта остання сцена фільму – ось іде по Червоній площі справжній патріот отєчества! У наступному своєму фільмі "12" Міхалков знову ж підтримує політику свого керманича – тут є і кляті олігархи які псують життя, і благородні російські офіцери які зовсім не вбивають мирне населення у Чечні, а навпаки рятують бідних чеченських підлітків, і вороги нації також присутні.

Ворогам нації варто присвятити більше часу і в російському кіно це часто – українці. Згадаємо ті ж самі "12" – пенсіонер українець який має явно ідіотичний вигляд і манеру розмови відкриває свій портфель у якому знаходиться кришка від унітазу (що це?). У морському фільмі "7 метрів" російські офіцери демонстративно виходять з прийняття присяги народу України (а український генерал зображений там теж не з кращого боку) і виходять собі у море. "9 рота" Бондарчука нічим не краща, хоч герой якого грає режисер називається Хохол і нібито є позитивним персонажем, проте солдат який має пі*арастично – придуркуватий вигляд говорить українсько- російським суржиком. Можна згадувати теж численні російські серіали, які транслюються і в Україні, де українці зображаються, м'яко кажучи, не дуже доброзичливо.

І нарешті ми дійшли до "Адмірала" у якому присутня ціла обойма зрадників нації – це і французький генерал (Саркозі?), і чехословацькі загони (ракетні установки ПРО у Чехії?) і звичайно ж український батальйон (тут все зрозуміло). Отож російський уряд з паном Путіним на чолі, пам'ятаючи що кіно найважливіше з усіх мистецтв, ведуть війну, ціллю якої є відновлення великої імперії. А початок імперії сьогодні не у її кордонах, але у головах людей, і чим більше народу буде навернено до "вєлікой руской ідеі" тим краще.

Читаючи цей текст можна задати натуральне запитання – "що ж поганого у націоналістичних фільмах? Американці щорічно штампують десятки таких шедеврів." Тут я погоджуся, але в США я можу зняти фільм і в ньому розкритикувати президента країни і весь уряд, як це зробив Мур у "911", або Клуні у "Сиріані". А в Росії до сьогоднішнього дня заборонена книжка Анни Політковської "Друга чеченська" вилучені з прокату фільми "Система Путина" і "Бунт. Дело Литвиненко". Відчуваєте різницю?

Отож наш корабель натикається на міну "Адмірал" і... нічого не стається. Чому? Хоч і спец ефекти, і батальні сцени виглядають шикарно, проте любовні історії генерала Колчака навіть банальщиною важко назвати і це звичайно псує загальне враження про фільм. Так і хочеться перемотати нудні сцени побачень з Тімірєвою і вирізати фрази типу "Я вас полюбил с первой минуты". Можливо режисер Андрєй Кравчук і сценаристи занадто перестарались у наслідуванні "Війни і миру"і "Титаніка" з "Перл Харбором" (з цим фільмом я знайшов найбільше подібностей в "Адміралі").

А що робиться у нас? Хоча Україна і спромоглася народити цього року два "шедеври" – "Богдан Зиновій Хмельницький" та "Митрополит Андрей", проте дивитися їх не хочуть навіть найсвідоміші українці. Звичайно в нас немає свого "Газпрому" щоб фінансувати хороші історичні постановки, але я думаю що краще мовчати і чекати кращих часів ніж показувати погані фільми. На мою думку вже нове покоління режисерів вже не за горами, і нас чекають справді хороші картини.

Сумно що мистецтво використовує політика, і також сумно що такі майстри як Міхалков втягнуті у цей процес. Будемо сподіватися що глядачі зможуть відрізнити пропаганду від твору мистецтва. А поки що наш корабель пливе далі і хоч детонатор "Адміралу" не спрацював, попереду нас чекають нові міни, тому будьте пильні!

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua