Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
БК   Бійцівський клуб

Бійцівський клуб

Орест Форко | 6.11.2007 17:29

2
Рейтинг
2


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
3

Якщо ти прийшов – ти вже переміг! (правило Бійцівського клубу)

Перший роман Чака Паланіка "Невидимі монстри" був відхилений видавництвом. у відповідь розлючений Паланік написав "Бійцівський клуб" як великий "Fuck You" видавцям, але замість того, щоб образитися, ті надрукували роман, що приніс автору світову популярність. Роман, що став маніфестом силового спротиву сучасній цивілізації та кишеньковим посібником по організації бойових груп і веденню терористичної діяльності, багатьма критиками був визнаний кращим літературним досягненням епохи постмодерну і глобалізації.

В 1999 році Девід Фінчер зняв однойменний фільм, який став феноменом поп-культури. Джек, страждає хронічним безсонням і відчайдушно намагається вирватися з нудного життя. Саме тоді він зустрічає Тайлера Дердена, торговця із збоченою філософією... Бійка щоб випустити пар перетворюється у засіб самовдосконалення

Кров, що дзюрчить як джерело, з розбитого чиєюсь ногою носа, символізує вихід за рамки усталених суспільних меж, в середині котрих рухаються схожі на роботів живі люди, зараз втративші ознаки, властиві психологічно адекватному сприйняттю реальності. Т.з. суспільна мораль,мас-медіа,піар зомбує людейроблячи з них безликих споживачів та тупий електорат.

Персонажі БК поволі випускають на волю свої інстинкти починаючи цікаву та небезпечну гру з своєю підсвідомістю.Криза середнього віку переплетина з загальною кризою капіталістичного суспільства, де масса людей-гвинтиків страждає постійною депресією та комплексом неповноцінності

Бійцівський клуб – це відчайдушна спроба відчуженої особи втекти від шаблонності, від задушливих обіймів урбаністично структурованого суспільства.

Т епер він балансує на межі, і він усвідомлює, що його товариші в своєму блаженному сні ніколи не зрозуміють, що: "ви – це не ви, тільки ваша власність, ваші ліжка, офіси, шикарні машини; речі, що ви ними володієте, насправді володіють вами".

Герой "БК" іде далі. Йому замало вбити власний страх: бути звільненим з роботи, незрозумілим або непотрібним в успільстві, він прагне більшого, а саме – поховати причини, котрі спонукають його і ще, як виявилось, величезну кількість у більшості найманих працівників, які: "Ходять на непотрібну роботу, аби потім купувати непотрібні речі". Звільнившись, він сам того не усвідомлюючи стає кумиром для інших,затіяна ним гра поглинає його і він сам уже не в змозі змінити придумані раніше правила.

В романі письменник ставить фатальний діагноз сучасній цивілізації експлуатації і визиску, підкреслюючи, що змінити її на краще вже неможливо – тільки знищити: "Мы разрушимо цивілізацію, щоб зробити шось краще з нашого світу" [7, с. 198].

Зараз БК справді поширюється по всьому світі. Механізм гри запущено і вона вже живе окремо від автора.

"У Росії входить в моду шокова психотерапія. Менеджери і банкіри б'ють один одного до нестями.У Москві є декілька місць, де успішні чоловіки практикують жорсткі методи розслаблення. Бійцівський клуб – це група людей, які збираються після роботи і влаштовують кулачні бої. Це спосіб скидання своєї агресії, негативної енергії, спроба вирватися з пут суспільства, його ідеалів у повсякденному житті. У них б'ються не професійні спортсмени, а звичайні менеджери, лікарі і вчителі. Близько двадцяти бійцівських клубів діють у Москві, трохи менше – в Пітері. Є вони в Єкатеринбурзі, Челябінську, Ульяновську і Новосибірську. Скільки їх насправді, підрахувати неможливо, тому що велика їхня частина законспірована." (sim.si.ru)

Дійшов БК і до України.Ось правила знайдені на одному із форумів:

ПРАВИЛА:

1. В бійцівському клубі всі рівні.

2. Жінки не мають права брати участь у боях.

3. Бій зупиняється одним з бійців.

4. Бій є цільним, без раундів та пауз. Якщо один із супротивників просить перерви – бій закінчено.

5. Якщо один із супротивників пропонує бій у рукавичках, то бій проводиться у рукавичках.

6. Кожен має право відмовитись від бою і не втратити при цьому честі.

7. Новачок має прийняти бій.

При собі бажано мати капу.

Якщо ти прийшов – ти вже переміг!

Твір насправді дуже багатогранний і кожен знаходить в ньому шось своє. Сприймати його просто як посібник для заснування клубу єдиноборств однозначно не рекомендується.

До речі як повідомляло sumno.com: "Бійцівський клуб" видавництво "Фоліо" переклало українською мовою. Перекладом займався молодий житомирський поет Ілля Стронґовський. Отож хто ще не читав, рекомендую.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua