Пошук на сайті:
Знайти



Народні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
7
Рейтинг
7


Голосів "за"
11

Голосів "проти"
4

Коментарі
ama1eur.blogspot.com   | 14.10.2007 00:27
Шановний, соромно не знати, що нема письменника-філософа Сартре,
а є лише Сартр
Олена Олійник   | 14.10.2007 00:28
Дякую. Якщо правильно зрозуміла, до Вас ніхто не робив прекладів цих творів?
Навіть якщо так, я б зробила вивіску "попростіше".
Олена Олійник   | 14.10.2007 00:34
ama1eur.blogspot.com:
Французькі написання та вимова – складна річ, шановний. Радянські перекладачі були щодо цього одностайними, але інші можуть мати свою думку.
А автор є жінкою.
ama1eur.blogspot.com   | 14.10.2007 00:47
Олена Олійник:
дякую, але ж є установлені традиційні назви;)
до речі у вас нове приватне повідомлення;)
Олена Олійник   | 14.10.2007 00:54
ama1eur.blogspot.com:
Дякую, вже бачила. Не полишаю надії, що до кінця року таки ще встигну. Хоча не факт.
:-)
А завтра сподіваюсь встигнути хоча б на Софійську.
Ekain   | 14.10.2007 01:02
Комусь мабуть червонуватий екзістенціаліст ще цікавий. Релігійні екзістенціалісти цікавіші. Але це моя власна думка. Я не філософ.Тим більш не екзистенціаліст. Читав щось, коли почали друкувати у перебудову.
Але все одно дякую за статтю. Багатьом людям корисно знати навіть не дуже модні концепції. Не пригадаю вже, хто казав цю фразу: якщо хтось каже. що не наслідує жодної філософії, насправді наслідує якоїсь, але найчастіше не найкращої.
Олена Олійник   | 14.10.2007 01:40
Ekain:
Привіт, Ви знову не спите?
Особисто я рідко обтяжую себе знаннями щодо класифікації, навіть за філософською течією. Мене більше цікавить сама література. Сартра читала небагато, але прочитане мені подобається, особливо "Слова".
  | 14.10.2007 01:57
а "тошнота", это типичная бредятина, которой сартр пытался шокировать буржуазию сороковых годов, сейчас этим даже петеушников не шокируешь...
Beware   | 14.10.2007 06:00
Шановний Ekain: коли я пишу про когось, чи перекладаю когось, не означає, що я є безумовним послідовником когось чи підтримую ВСІ їхні концепції. Я знаю, що Сартр (чи Сартре, хто його знає, я про нього, поки була на Україні, не чула, дуже ще зелена була, а іспанці читають, як написано, тому я так і переклала, чужі звички наростають на людину), якийсь час підтримував сталінізм, як придурок. Але це не означає, що не міг зробити внесок у філософію. Я також слухаю недрузів, не тільки однодумців, деколи навіть уважніше. Мені не важливе джерело, але зміст. Багато хто з найталантовитіших у чомусь у іншому були ущербними, навіть недорозвиненими. Рада буду, якщо вирішите поділитися знаннями.
Beware   | 14.10.2007 06:05
Олено, дякую за те, що ви мене весь час захищаєте. Хоча, чесно кажучи, поки отримана критика мене у серце не вражає зовсім. Я вважаю її нормальною, навіть закономірною. Так і має бути. Людина не золота монетка, всім подобатися не може. Але ціню порив.
ama1eur.blogspot.com: уявіть, що ні краплі мені не соромно чомусь. Я не дуже сором*язлива взагалі, якщо вже переходити на особистості.
Ekain   | 14.10.2007 10:25
Олено, Beware,
я читав у радянських книжках, що є такий буржуазний напрямок філософії екзистенціалізм. Що він буває більш світський (Сартр, Камю), або більш релігійний (Бердяєв). Звісно ж, коли стали друкувати їх, я їх почав читати. Це не моє. І більшість екзістенціалістів закінчили свою карє"єру у лагері червоних. А Сартр навіть віправдовував відомий теракт – знищення ізраільскої команди на олімпіаді у Мюнхені. Я зараз зайшов на російську Вікіпедію і був здивований тим, що до екз-тів там відносять Хайдеггера і навіть Ортегу-і-Гассета. Про останнього пишуть – близький до екз-му. Для мене це дуже дивно. Мабуть, щось перечитаю у чергах та в метро. О-і-Г, я вважаю, треба вивчати в школі.
  | 14.10.2007 15:32
Проше вас оцінити статтю про ідеологію комуністів.
Beware   | 14.10.2007 16:40
Дякую, Ekain. Я маю уяву про екзистенціализм, і це теж не моє, по правді кажучи. Але вважаю, що знати треба всього по трошку, якщо не можеш більше. І, можливо, критики праві, може мені дійсно досить ощасливлювати людство моїми ділетантськими перекладами.:-) Але чомусь критичні мудреці не спішать ділитися знаннями, а у царстві сліпих, і одноокий – король. Тому і пнемося. От взяли б і розповіли щось з Ортега-і-Гассет, а то повчати всі розумні.
Beware   | 14.10.2007 16:43
Але. Ваші ярлики мені здаються навмисно недоброзичливими: "буржуазний", "не модний". Світ так помінявся останнім часом, що вже час розібратися у термінології, яка повернулася і змінилася. Це тільки підлітки думають, що це вони винайшли любов, а раніш про неї "предки" нічого не знали, але ми ж дорослі люди, і спиратися на людські надбання може і не "модно", але це ж не метелькова дурня газет! Крім того, це не академічний куточок, тому і рівень публікацій має бути light. Заперечення?
Beware   | 14.10.2007 17:05
Pero, óigame, Ekain. Gracias por la sugerencia. Busqué ahora en Internet sobre José Ortega y Gasset y debo decir, muy interesante, gracias. Adivino que Ud. es profesional y yo,?quién soy?, una muchachita común y silvestre. Y mi especialidad es otra. Así que déjeme pisar la cola, porfa. De nuevo, gracias por la dirección.