Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Вічно актуальна проблема сміття

Катя Антонець | 14.05.2012 13:52

1
Рейтинг
1


Голосів "за"
1

Голосів "проти"
0

Мабуть, найточнішим показником рівня організованості і цивілізованості країни стає її ставлення до проблеми сміття.

Вічно актуальна проблема сміття
Актуально після травневих свят поговорити на тему сміття. Хто відпочивав на вихідних у лісі? Хто милувався природою? Хто ловив рибу в озері? Хто грав футбол на молодій травичці?

Всі! А хто прибрав після себе? Одиниці!

Приходиш в ліс – душа радіє, все цвіте і пахне, йдеш в кінці дня після гулянь на природі, злості не вистачає! Ну я к можна залишити після себе купу всього: пакети, пляшки, обгортки різні. Ну тварини ж не смітять після себе а ми ж люди!

Проблема сміття особливо актуальна весною. Розтає сніг і зразу ж все навкруги вкривається пакетиками, папірцями. Як кажуть, прийде весна, покаже, хто де... смітив. Одразу з'являється багато роботи у комунальних служб, які прибирають після всіх. А що стосується маленьких містечок, сіл, де немає спеціально навчених людей, які цим займаються, то починаються суботники у школах, дитячих садках, будинках культури... Спільною працею і завзяттям борються з безладом на вулицях. Але є ще й інша проблема, куди подіти все сміття, після його збору, палити його шкідливо, закопувати в грунт теж, а спеціальних місць для утилізації немає. Так і з'являються гори сміття обабіч наших доріг, на полях, які не лише естетично не вписуються в навколишнє довкілля, а й забруднюють його.

Особливо болюча тема для мого рідного містечка це базар, після якого вся центральна вулиця міста вкривається різнокольоровими пакетами, папірцями, стаканчиками, коробками з під одягу та взуття. Кожної суботи після базару вийти в центр просто неможливо, адже, особливо якщо вітряна погода, все летить тобі в лице. До пізньої ночі працівники комунгоспу прибирають вулиці, але пакети розлітаються на прилеглі подвіря, парки, прибережну зону річки і так і залишаються там,поповнюючись кожного тижня новими екземплярами. Це все потрапляє в річку, забруднює воду і погіршує життя жителям водойм. Одного разу я натрапила на жахливі картинки морських тварин, в яких після смерті в шлунку знайшли купу пластику та поліетилену, черепах, тюленів, які померли від того, що заплуталися в воді в поліетиленові пакети і не змогли звільнитися від них. Ну звичайно в річці Оратова немає тюленів, але ми ловимо рибу, раків в тому ставку, свійська птиця там гуляє на березі і харчується тим, що ми викидаємо на вулицю, а потім відповідно ним харчуємося ми. То навіщо в цей ланцюг включати тварин, які від цього тільки страждають, давайте відразу їсти поліетиленові пакети і пластик, так як рано чим пізно ми все одно це робимо!

За кордоном щораз більше країн відмовляються від такого, вочевидь застарілого, способу вирішення проблеми, як смітники. Практика показала, що сміттєзбірники виділяють у повітря шкідливі гази, а у воду і ґрунт безліч шкідливих речовин (від важких металів до вуглеводнів). Назавжди втрачаються матеріали, які ще можна використати повторно. Часто відбувається самозаймання звалищ і ядучий дим тягнеться з них до околиць.

Мабуть, найточнішим показником рівня організованості і цивілізованості країни стає її ставлення до проблеми сміття. Найвищим досягненням у цій проблемі є створення спеціалізованих підприємств для переробки і повторного використання побутових та інших міських відходів. Та для ефективної і рентабельної їх роботи необхідно, щоб усі жителі країни попередньо сортували сміття.

Як бачимо процес не простий, тому нам з нашими темпами запровадження чогось нового, до цього ще далеко. Хоча я дуже хочу вірити, що ми станемо на цивілізований шлях і наші діти не будуть гратися на смітниках.


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua