Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
забруднена вода   охорона водоймищ

Як жива вода перетворюється на мертву


0
Рейтинг
0


Голосів "за"
2

Голосів "проти"
2

збереження чистоти води стосується кожного

Як жива вода перетворюється на мертву
Водні багатства – це не лише ресурси для господарства й побутових потреб. Річки, озера й болота вважають окрасою ландшафтів. Рукотворні моря, канали, водоспади стали справжніми перлинами природи, створеними руками людини.

Однак іноді люди, надто активно втручаючись у життя природи, порушують наявну гармонію та рівновагу, яка формувалась протягом мільйонів років. І хоч якими багатими не здавалися б нам природні запаси, треба пам'ятати, що всьому є межа, за якою стоїть виснаження та загибель природи.

Неконтрольоване вирубування лісів призводить до зниження рівня підземних вод; викидання в озера отруйних хімічних відходів знищує рибу й рослинний світ, із живого озеро перетворюється на мертве. Часто можна спостерігати захаращені береги річок та озер, вигорілі прибережні трави.

З метою збереження водних ресурсів треба суворо дотримуватися правил природоохоронної поведінки:

1) виливати у водойми тільки очищені стічні води;

2) не осушувати бездумно болота;

3) не розорювати долини річок;

4) не засмічувати й не замулювати річки, не захаращувати підходи до них продуктами сплаву лісу;

5) у разі будівництва гідротехнічних споруд потрібно передбачити заходи з охорони вод і відтворення рибних запасів;

6) використовувати замкнені цикли водокористування.

Звичайно, легко говорити про дотримання всіх правил, вказувати на причини наших нещасть, але на практиці бачимо зовсім інший результат на відміну від того, якого очікували. На мою думку, великою проблемою України є підприємства, котрі нехтують усіма законами і мають неефективні очисні споруди або зовсім їх не мають. Всі виробничі відходи, зрозуміло, скидаються у найближчі водоймища. Та на жаль, за цим ніяк не слідкує міська чи районна влада. Таке враження, ніби така ситуація нікому не шкодить і тому люди не звертають на це уваги. Але ж це серйозна загроза і тим більше для всіх, адже вода, котрою ми користуємось кожного дня є фактично " мертвою". Про це свідчить хімічний склад рідини, що витікає сьогодні знаших кранів. Найбільший відсоток нестандартних проб води за санітарно-хімічними показниками зареєстровано в Дніпропетровській (16,9), Запорізькій (20), Кірровоградській (20,2), Луганській (24,2), Рівненській (15,7), Сумській (16,4), Херсонській (15,3) областях; за бактеріологічними – в Закарпатській (10,6), Луганській (8,6), Тернопільській (10,8) областях.

В умовах дефіциту водних ресурсів в Україні важливого значення набуває зменшення витрат води на промислові потреби внаслідок насамперед широкого впровадження у виробництво оборотних, повторних і послідовних систем водопостачання. Такі системи забезпечують економне використання чистої води з природних джерел, зменшують її забруднення, дають змогу додатково видобути цінні речовини, що містяться у забруднених стічних водах, з подальшим їх використанням у народному господарстві. Наприклад, Одеський нафтопереробний завод та Одеський морський порт із стічних вод щороку одержують майже 20 тис. т нафти.

Щоб забруднені води шкідливо не вплинули на водні організми водойм, вони повинні розводитись у 10-100 разів, а у деяких випадках – у 200-300 разів. Це свідчить, що 1 м³ неочищеної води може забруднити 300 м³ свіжої. Це і обумовлює можливість "водного голоду" в майбутньому, якщо не будуть вжиті радикальні заходи.

Тож чому б не зберегти те, що маємо? Ми ж не останні на цій планеті – наші нащадки мають право на чисте навколишнє середовище...

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua