Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
космический институт   космос   НИИ   Радмир   радиоэлектроника   разработка   резонансная терапия   рентген   Сухомлин   флюорограмма   Николай Сухомлин   Микола Сухомлин

Харківський "космічний інститут" винайшов... рентген


8
Рейтинг
8


Голосів "за"
9

Голосів "проти"
1

Відмовитись від фотоплівки і значно зменшити дозу опромінювання при рентгенівському обстеженні одержали змогу медики України. У Харківському науково-дослідному інституті радіотехнічних вимірювань розпочато випуск цифрових флюрографів.

Харківський ''космічний інститут'' винайшов... рентген
Микола СУХОМЛИН, Харків

Відмовитись від фотоплівки і значно зменшити дозу опромінювання при рентгенівському обстеженні одержали змогу медики України. У Харківському науково-дослідному інституті радіотехнічних вимірювань розпочато випуск цифрових флюрографів. Точний стан внутрішніх органів людини лікарі встановлюють, спостерігаючи за монітором комп'ютера. Тепер не треба очікувати, доки з'явиться у лікарнях дефіцитна плівка, доки її проявлять, не потрібні фотохімікати і лабораторії. Результат обстеження відомий відразу. У випадку, якщо потрібно, флюорограму можна вивести на папері, а саме зображення зберігатиметься в пам'яті електронного мозку будь-який час.

Обладнання таке дуже потрібне нашим лікарням. Адже майже в усіх закладах області рентгенівські установки застаріли і потребують модернізації. Та де взяти кошти? У бюджеті їх обмаль, лікарням і поліклінікам їх не заробити. Розробка харківських науковців допоможе розв'язати цю проблему. Вчені передбачили можливість обладнати існуючі установки новими цифровими підсилювачами. Завдяки цьому лікарі одержать досконалу сучасну безплівкову рентгенівську апаратуру. А перші вітчизняні флюорографи вже працюють у клініках Києва і Харкова.

Та ця медична новинка не перша для нашого космічного інституту, як називають у країні НДІ радіотехнічних вимірювань. Ще недавно висотна будівля на вулиці Академіка Павлова була закритим об'єктом. Тут створювалися технічні засоби управління і стеження за літальними апаратами, прилади дистанційного зондування Землі й океану тощо.

І нині цей заклад – провідний у галузі космічної радіоелектроніки України. Разом із російськими виробниками тут засновано ряд спільних підприємств, що забезпечують управління польотами космічних апаратів, дослідження з радіолокації планет Сонячної системи. Та на початку 90-х років, коли в урядових колах вирішувалося, чи потрібна в Україні космічна галузь, науковці залишилися сам на сам з усіма проблемами.

В ті нелегкі часи інституту вдалося зберегти свій висококваліфікований колектив, унікальну техніку. Швидке переорієнтування на випуск сучасної медичної техніки врятувало НДІ. А потім стало досить престижним напрямком діяльності. Адже за кілька останніх років дочірнє підприємство акціонерного товариства "Радмір" упевнено вийшло на світовий ринок і конкурує з всесвітньо відомими фірмами.

Харківський апарат мікрохвильової резонансної терапії, що впливає на точки акупунктури надвисокою частотою, знайшов широке застосування не тільки у країнах СНД, а й у далекому зарубіжжі. Золота медаль, завойована на виставці у Бельгії, відкрила приладу шлях до США, Німеччини, Франції, Чехії, Болгарії та інших країн.

- Творчі групи наших науковців весь час у пошуку, – розповідає директор "Радміра" Сергій Литвиненко. – Створюючи апарати УЗІ, ми вже працювали над комплексом діагностування та лікування аденоми простати. Локальний вплив мікрохвильової гіпертермії дозволяє за один сеанс без хірургічного втручання позбавитися захворювання.

Замість трьох тижнів лікарні – 50 хвилин амбулаторного прийому! Такий ефект лікування вже одержано у клініках Києва, Сімферополя, Полтави, Черкас, де діють апарати. У Донецьку після придбання нашого комплексу у лікарні відновлювального лікування спеціалісти працюють у дві зміни, щоб прийняти всіх, хто звертається за допомогою.

- А чи є в нашому місті подібна апаратура?

- Так. Комплекс працює в обласному нефрологічному центрі на базі 17-ї лікарні і в інституті вдосконалення лікарів.

Вся апаратура з маркою "Радміра" сучасного світового рівня. До того ж вона постійно удосконалюється, модернізується. Адже українська медицина потребує сучасної техніки. І зарубіжні фірми пропонують її в необмеженій кількості. Вітчизняний ринок завойовується нашими виробниками у нелегкій конкурентній боротьбі. Не на словах, а своєю продукцією вчені і спеціалісти "Радміра" доводять космічний рівень своєї техніки. А вартість її – "земна". У цехах підприємства все залишилося, як і тоді, коли вхід був у бахілах і через шлюзові переходи. Медична техніка виготовляється поряд з космічною.

- Не на колінах складаємо апаратуру, – говорить заступник директора Євген Хоменко. – Виробнича база у нас потужна, хоча вже й час оновлювати. Та на це ще треба заробити кошти.

Замовлень у "Радміра" чимало. Однак колектив живе новими планами. Учорашні конструктори космічних ракет, кандидати наук Володимир Леонтьєв, Анатолій Марусенко, Олег Моргун разом з інженерами, фізиками, медиками нині створюють апарати для лікування онкозахворювань, дослідження стану судин і кровотоку.

У "Радміра" великі перспективи щодо випуску вітчизняної медичної техніки, що пробивається на світовий ринок. І керівник підприємства Сергій Литвиненко вірить у перемогу. Йому сорок років. Усе життя пов'язане з рідним інститутом. Після закінчення радіотехнікуму тут пройшов усі сходинки професійного становлення – від техніка до директора. Лише одного разу за ці два десятиліття поривав з інститутом – служив у армії.

А без "відриву від виробництва" одержав дві вищі освіти – в інституті радіоелектроніки і на економічному факультеті національного університету. Тепер дбає про молоде поповнення. Нещодавно у Харківському політехнічному університеті відкрито нову спеціальність з виготовлення медичної техніки, де читають лекції співробітники "Радміра", а студенти освоюють професію безпосередньо в його цехах і лабораторіях.

...У виробничому корпусі, що споруджувався для виготовлення секретної оборонної продукції, тепер працюють дедалі більше за іншими замовленнями – для здоров'я людей.Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua