Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Про здоровий спосіб життя, міру й доцільність

Киянка | 27.05.2009 15:53

15
Рейтинг
15


Голосів "за"
15

Голосів "проти"
0

Розкрутили таки, провокатори:)
Але принципово не торкатимусь теми сексуальних уподобань.


Основні моральні приписи, більшість з яких схожі в усіх часах, народів та релігіях, побудовані на принципах доцільності для виживання й розвитку людської спільноти.

Серед таких моральних приписів – милосердя та толерантність до чужих, хворих, інакших. Але на практиці ці приписи працюють во благо, коли їми користується більшість, враховує контекст та тямить міру, не доводячи до абсурду.

Ви знаєте, скільки в Україні зокрема людей, в яких з тих чи інших причин часто або майже постійно болить голова, часом просто нестерпно, в основному через ті чи інші хвороби (придбані без власної або з тією чи іншої долею власної провини)? Таких людей досить багато, на жаль, і їх мучають звуки, які лунають звідусіль, наприклад, від сусідів у їхньому домі. В домі завжди щось гучне відбувається – чиєсь свято чи ремонт, вечірка чи малі діти. На лікування йдуть чималі гроші.

Давайте забезпечимо нещасних хворих потужнішими ліками чи шумопоглинаючими стінами, або будемо ходити вдома навшпиньках та розмовляти пошепки? Чи хай самі вони лікуються та в бірушах ходять?

А скільки людей (зокрема, жінок) не можуть мати дітей (як з незалежних від них причин, так і, наприклад, через юнацький дурний випендрьож із підстреленим одягом не по сезону), а навкруги реклама з діточками-квіточками – все прибрати, нє? Скасувати публічні відзначання Днів Матері й Батька?

А скільки людей з проблемами зору та слуху? Не всі самі в цьому винуваті, лікування не те що дороге, але й часом ефективного нема. Як Ви думаєте, наскільки комфортно таким хворим жити серед (відносно) здорових? Що, всім створюємо ідеальні умови? Воно-то було б добре, тільки от нема ще таких розумників та роботяг, які б могли побудувати відповідну економіку, яка б потягла всі витрати, пов"язані з існуванням в суспільстві всяких хвороб та особливих випадків, назвемо це так.

Як на мене, найбільше зусиль варто було б вкладати не в окремі проекти чи компанії (крім, звісно, лікування хворих), які б роз"яснювали громадянам, що всі – люди і мають права (бо це змалечку вдома або виховується, або ні), а кожному з нас, починаючи з себе та найближчого оточення, власним прикладом пропагувати здоровий спосіб життя. Хто хворий – лікуватися, або хоча б не афішувати своє нездоров"я як теж норму (забула, як називаються ті хворі, хто любить публічно ходити голяком – не на пляжі. Сподіваюся, вони не додумаються ходити парадами на захист свох прав, та віщати про них в теле-шоу. На те саме сподіваюся й відносно всіх інших хворих). Тоді і хворих поменшає, і ефективно працювати більше буде кому, й люди будуть як більш стійкі до заважання виявами іншого і т.д., так і більш здатні самі робити здоровий в усіх сенсах вибір, й не допускати серйозного підважування його іншими.

Коментарі

© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua