Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації
тютюн   акциз   дитяче здоров'я

За піднятий тютюновий акциз можна побудувати 16 лікарен майбутнього


4
Рейтинг
4


Голосів "за"
5

Голосів "проти"
1

Інтереси виробників тютюнових виробів на українському ринку значно переважають ряд соціальних запитів суспільства, зокрема і здоров'ям дітей. Сьогодні вартість сигарет в Україні є найнижчою порівняно з Європою та Росією. Саме це, на думку експертів, і є причиною тютюнової епідемії, в результаті якої вже загинуло 100 000 громадян...

Інтереси виробників тютюнових виробів на українському ринку значно переважають ряд соціальних запитів суспільства, зокрема і здоров'ям дітей. Сьогодні вартість сигарет в Україні є найнижчою порівняно з Європою та Росією. Саме це, на думку експертів, і є причиною тютюнової епідемії, в результаті якої вже загинуло 100 000 громадян (13% від загальної смертності). Проблема також полягає у тому, що завдяки низькому податку на тютюнові вироби, Держбюджет недоотримує фінансування, яке б могло бути інвестовано у фонд здоров'я українців. В разі запровадження нових податкових ставок з 1 липня 2008 року, додаткові надходження у цьому році могли б становити понад 0,7 мільярдів гривень, у 2009 – 3,7 млрд. грн., 2010 – 5,6 млрд. грн. За ці кошти держава змогла б собі дозволити побудувати 16 "лікарень майбутнього".

Міжнародний досвід свідчить, що одним з найефективніших інструментів зменшення рівня тютюнопаління є підвищення податків і цін на тютюнові вироби. За даними звіту ВООЗ, 70% збільшення цін на тютюнові вироби в світі стане причиною попередження однієї чверті з тютюнових смертей. Наголошуємо, що штучне стримування ціни відбувається за рахунок встановлення занижених акцизних зборів з тютюнових виробів Для прикладу, з кожної сигарети бюджети наших західних сусідів отримують приблизно в 20 разів більше акцизних платежів, ніж в Україні.

Зважаючи на усе вище зазначене, вимагаємо підняти акцизні збори на тютюнові вироби у 2008 році принаймні до рівня російських, що не лише зменшить рівень тютюнопаління, а й додасть мільярди гривень додаткових надходжень до бюджету.

Прошу всіх небайдужих підписатися під цим зверненням до преставників влади:

http://www.petition.org.ua/?action=view&id=12141


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua