Пошук на сайті:
ЗнайтиНародні блоги

Додати стрічку статей сайту до свого iGoogle
Останні публікації

Японія допоможе українським дітям

Виталий | 13.02.2008 15:37

4
Рейтинг
4


Голосів "за"
4

Голосів "проти"
0

Між урядами України та Японії підписано Угоду про надання грантової допомоги на реалізацію другої фази проекту поліпшення медичного обладнання для дитячих лікарень на загальну суму 4,2 мільйона доларів США.

З української сторони Угоду підписав Міністр економіки України Богдан Данилишин, з японської – Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Й. В. Муцуо Мабучі. У церемонії також взяли участь Міністр охорони здоров'я України Василь Князевич та заступник Міністра закордонних справ Юрій Костенко.

Як зазначив керівник економічного відомства, Міністерство економіки координує питання надання Україні технічної допомоги від міжнародних організацій та окремих країн-донорів, серед яких Японія посідає чільне місце.

"Японія – одна з тих країн-донорів, яка рік у рік робить великий внесок у розвиток освіти, культури і мистецтв та сфери охорони здоров'я українських громадян, – зазначив Б. Данилишин. – За роки, що минули, японські та українські партнери випробували різні форми технічного співробітництва та виробили таку стратегію співпраці, що дозволяє якнайкраще використовувати передовий японський досвід та технічні досягнення".

Слід зазначити, що Україна отримує технічну та грантову допомогу від Уряду Японії в рамках програми "Офіційна допомога розвитку" починаючи з 1997 року. Її обсяги на двосторонній основі за десять років склали понад 16 мільйонів доларів.

Як зазначалося під час церемонії підписання Угоди, частиною програми "Офіційна допомога розвитку" є грантова допомога загального типу, яка спрямовується на підтримку різних секторів економіки та сфер суспільного життя.

Міністр економіки відзначив, що пріоритетним напрямом цієї допомоги для України обидві сторони визначили охорону здоров'я, а саме поліпшення якості та доступності медичних послуг матерям і дітям.

"Це вже другий грант загального типу, наданий для підтримки українських дитячих медичних закладів. Перший грант на загальну суму близько 6,2 мільйона доларів, отримала у 2000 році Українська спеціалізована дитяча лікарня "Охматдит" для переоснащення лікарні сучасним медичним обладнанням", – наголосив Богдан Данилишин.

У 2006 році, за результатами роботи групи японських експертів у п'яти містах України, було підготовлено звіт з вивчення базової концепції проекту поліпшення медичного обладнання для дитячих лікарень, на основі якого уряд Японії прийняв рішення про підтримку проекту. Було досягнуто домовленості щодо реалізації проекту в дві фази.

Б. Данилишин також поінформував, що сьогодні в рамках Угоди між урядами України та Японії про надання грантової допомоги на реалізацію проекту поліпшення медичного обладнання для дитячих лікарень України (на загальну суму 3,8 мільйона доларів), підписаної в лютому 2007 року, успішно завершується реалізація першої фази проекту – постачання медичного обладнання для Луганської та Кіровоградської обласних дитячих лікарень.

"Підписання Угоди про надання грантової допомоги на реалізацію другої фази проекту, – констатував керівник економічного відомства, – надасть можливість отримати найсучасніше медичне устаткування для Харківської, Дніпропетровської та Донецької обласних дитячих клінічних лікарень, що дозволить значно поліпшити їхню матеріально-технічну базу та підвищити якість медичного обслуговування й лікування дітей у цих регіонах України".

Окрім того, як говорилося під час церемонії, у рамках програми "Офіційна допомога розвитку" Японія на двосторонній та багатосторонній основах надає Україні грантову допомогу для розвитку культурних ініціатив, для впровадження малих проектів та проектів з безпеки людини; допомогу під час природних катастроф; допомогу, спрямовану на подолання наслідків аварії на ЧАЕС, реформування різних секторів економіки та розвиток найбідніших громад, а також здійснює проекти технічного співробітництва – залучення японських експертів-радників, підготовку українських спеціалістів в Японії, технічне співробітництво проектного типу (Українсько-японський центр) тощо.

"Обсяги грантової допомоги за десять років на двосторонній та багатосторонній основах склали понад 148 мільйонів доларів США, – підсумував Б. Данилишин. – Угода, яку ми підписали сьогодні, надасть нового поштовху для розвитку взаємовигідного партнерського співробітництва між нашими країнами".


© 2007 - 2020, Народна правда
© 2007, УРА-Інтернет – дизайн і програмування

Передрук матеріалів дозволяється тільки за умови посилання на "Народну правду" та зазначення автора. Використання фотоматеріалів із розділу "Фото" – тільки за згодою автора.
"Народна правда" не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих авторами.

Технічна підтримка: techsupport@pravda.com.ua