Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
фестиваль   верховина   полонинське літо   карпати

Фестиваль "ПОЛОНИНСЬКЕ ЛІТО-2011"

Karpaty.ua | 7.06.2011 19:00

1
Рейтинг
1


Голосов "за"
1

Голосов "против"
0

У неділю, 19 червня 2011року, в селі Верхній Ясенів (урочище Запідок) Верховинського району відбудеться "Полонинське літо 2011"

Фестиваль ''ПОЛОНИНСЬКЕ ЛІТО-2011''
"Полонинське літо" – фестиваль, який вже давно відомий не тільки в Україні, але й за її межами. Свято вкотре відбудеться в урочищі Запідок, поблизу Верхнього Ясенова Івано-Франківської області. Ця полонина є місцем урочистих зібрань гуцулів і має притягальну духовну силу – над нею на висоті 1221 м знаходиться загадковий Писаний Камінь. Фестиваль "Полонинське літо" проводиться з метою вшанування людей нелегкої професії, "полонинників" – щоб добрим словом, веселою піснею і запальним танцем принести їм жадані хвилини змістовного культурного відпочинку і величання. Простіше кажучи – свято спрямоване на відродження вівчарського господарства та проводах на високогірні пасовища.

Програма дійства передбачає святковий концерт, гуцульські розваги, запалення ватагом полонинської ватри, нагородження працівників сільського господарства, виставку – ярмарок продукції виготовленої на полонинах, оформлення виставкових територій сільських громад. А ще саме тут гуцули, які спокон віку займались полонинським господарством покажуть великі переваги своєї екологічно чистої продукції.

На зеленій полонині діятимуть виставки-продажі унікальних гуцульських виробів декоративно-ужиткового мистецтва, старовинна гуцульська кухня, різноманітні конкурси та спортивні дійства, колоритні гуцульські забави і ще багато-багато цікавих і дивовижних святкових дійств.

Традиційно кожна сільська рада представлятиме свої вироби сільськогосподарської продукції та речі декоративно-прикладного мистецтва, які зможуть придбати гості мистецької акції.

Обов'язковими атрибутами свята є також запалення полонинської ватри та урочисте вшанування трудівників полонин. А загалом це один з способів популяризації гуцульського регіону: його традицій та звичаїв, обрядів.

Програма фестивалю:

9.00-10.00 – Реєстрація

11.00 – Початок свята

11.15 – Урочисті привітання

11.40 – Нагородження працівників сільського господарства

11.00-17.00 – Виставка-ярмарок продукції, виготовленої на полонинах

12.00 – Запалення полонинської ватри

12.00-17.00 – Конкурсний огляд виставкових територій сільських громад та гуцульсько-народних дійств

12.00-16.00 – Святковий концерт

13.00-14.00 – Гуцульські та спортивні розваги

14.00-14.30 – Розіграш святкової лотереї

16.00-18.00 – Гуляння та виступи молодих виконавців Верховинщини

Джерело: http://karpaty.ua/ua/novyny-ivano-frankivska-oblast/festyval-polonynske-lito-2011.html


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua