Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Етнофестиваль у Підкамені 25-27 липня


8
Рейтинг
8


Голосов "за"
9

Голосов "против"
1

Про фестини і місце, де вони відбуватимуться.

Етнофестиваль у Підкамені 25-27 липня
Запрошую на фестиваль!

Якщо хтось набереться мужності відірватися від своїх повсякденних справ (надзвичайно важливих, але які були і будуть кожного дня) і приїхати, то він чи вона ознайомляться з чудовою місциною, піснями, творчістю місцевих умільців та презентацією військового мистецтва та побуту епохи лицарської Європи, козацької України та Української Повстанської Армії.

І, звичайно, багато що іншого... (наприклад – тир з гранатометами)

Про Підкамінь та про фестиваль можна прочитати тут:

http://www.pidkamin.ridne.net

Доїзд, проживання, план Підкаменю, план території фестивалю, програма тощо...Сам Підкамінь цікавий Ансамблем Домініканського монастиря 17-го ст., капличкою Параскеви П'ятниці (1739-41 рр.) у стилі барокко (архітектори А. Кастеллі і Ф. Каппоні), але найбільш "визначним" є велетенський камінь, що дав назву селу у долині поряд з ним.

За місцевою легендою (однокласниця розказувала – вона там виросла) - чорти за щось дуже розгнівалися на сільських людей і несли той камінь, щоб кинути на село. Але камінь був настільки важкий, що чорти не встигли його донести і кинули там, де їх треті півні застали. Кажуть, що на тому камені досі видно відбитки чортячих ратиць...

За геоморфологічною картою – місце, де лежить Камінь – один з останцевих горбів. Останцевий горб – це невеликий окремий пагорб, що складається з залишків гірських порід, стійких до процесів руйнації – води, вітру, перепадів температури. Можна припустити, що це залишок надзвичайно давнього вулкану (а про це торкнуся в наступній статті під назвою "Від Підкаменя до Білого Каменя).

Таких останцевих горбів у Львівській області тринадцять, і десять з них – поблизу полоси крутого уступу Розточчя і пінічного Поділля, що тягнеться через всю область приблизно по лінії Рава-Руська – Львів – Перемишляни – Броди.

Тож приїжджайте – не пошкодуєте! Щодень є завжди, а етнофестиваль у Підкамені – раз на рік.

Комментарии

© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua