Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Трагічна й повчальна історія гендиректора, яка дуже полюбляла гроші...


0
Рейтинг
0


Голосов "за"
0

Голосов "против"
0

Як відомо, у сучасній Україні офіційно існує державна монополія у фармацевтичній сфері – таке собі Державне підприємство "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України".

Трагічна й повчальна історія гендиректора, яка дуже полюбляла гроші...
Основне завдання цього підприємства – проведення експертиз лікарських засобів на відповідність встановленим державою стандартам та видача реєстраційних посвідчень, без якого реалізація будь-якого медичного препарату на території України заборонена, повідомляє в своєму коментарі виданню "ПРѣСТIЖЪ" український експерт з питань протидії корупції Олексій Мамаєв, якого цитує оглядач Надійка Фрідман, "ЄВРОРЕПОРТЕР" (www.eu-reporter.org).

Монополія – тому що крім даного підприємства жодна установа в нашій країні не має такого права. Абсолютно всі фармацевтичні компанії, які працюють на території України, від дрібних дистриб'юторів до гігантів національного масштабу, залежні від одного підприємства, тому фінансові потоки (як офіційні, так і тіньові) всередині цього експертного центру ніколи не "пересихають".

Непрозорість роботи даного підприємства, його монопольне становище та відсутність механізму оскарження результатів проведення експертизи створюють ідеальні умови для процвітання такого ганебного явища як корупція.

Згідно зі специфікою роботи підприємства, не викликає особливого подиву те, що корупція в "Державному експертному центрі Міністерства охорони здоров'я України" пов'язана з прискоренням/гальмуванням реєстрації лікарських засобів, відмовою в реєстрації медичного препарату, який може створити конкуренцію в державних закупівлях, або приховуванні появи побічного ефекту від застосування нещодавно зареєстрованого препарату і т.д., тобто – безпосередньо з профільною діяльністю установи.

А нещодавно була викрита ще одна більш примітивна та явна корупційна схема.

Як повідомив уповноважений з питань запобігання та виявлення корупціії "Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я України" Василь Вельгуш, 12.02.2016 року працівники СБУ провели обшук в приміщенні підприємства у зв'язку з тим, що Генеральний директор Талаєва Тетяна Володимирівна здійснила розтрату бюджетних коштів на суму 4 млн. гривень протягом 2015 року, шляхом укладання фіктивних договорів підряду з фізичними особами на виконання непотрібних робіт/послуг.

Василь Вельгуш пояснив, що працівники СБУ досить давно цікавилися діяльністю керівництва "Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я України" і нарешті встановили, що Генеральний директор Талаєва Т.В. спільно з заступником Відділу кадрів Деркач Т.О. протягом 2015 року укладали фіктивні договори підряду з фізичними особами на виконання непотрібних для підприємства робіт/послуг. Вказані фізичні особи ніяких робіт для підприємства не виконували, але незважаючи на це Генеральний директор Талаєва Т.В. підписувала їм Акти виконаних робіт та спільно з заступником Відділу кадрів Деркач Т.О. отримувала за це від кожного винагороду близько 3 тис. гривень в місяць, що в сумі призвело до заподіяння шкоди в особливо великих розмірах – понад 4 млн. гривень.

Працівники СБУ звернулися до суду, надали обґрунтування та факти на підтвердження протиправної діяльності Талаєвої Т.В. спільно з Деркач Т.О. та отримали дозвіл на проведення обшуку з метою вилучення доказів скоєння ними кримінального правопорушення.

В ході проведення обшуку, працівники СБУ вилучили фінансово-господарські та кадрові документи, триває слідство...


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua