Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации
діти   вода   питна   Шлапак   бюджет

Алла Шлапак хоче повернути питну воду у школи і садочки

Ирина Набожняк | 15.11.2012 16:45

-2
Рейтинг
-2


Голосов "за"
0

Голосов "против"
2

Столичний мегаполіс суттєво страждає від нестачі питної води і в цих умовах потрібно максимально захистити інтереси дітей, наголошує Алла Шлапак, Голова Постійної комісії Київради з питань гуманітарної політики, лідер депутатської групи "Соціальна справедливість".

Алла Шлапак хоче повернути питну воду у школи і садочки
Як повідомила політик, на останньому засіданні гуманітарної Комісії, яке відбулося 13 листопада, було ухвалено рішення врахувати у міському бюджеті на 2013 рік забезпечення фінансування програми "Чиста вода – дітям Києва".

За словами Алли Шлапак, у 2006 році міська влада розробила та розпочала втілення загальноміської програми "Чиста вода – дітям Києва", фінансування якої здійснювалося з міського бюджету по галузі "Освіта" до 2008 року та у 2010 році. "За цей час майже у півтисячі навчальних закладів нам вдалося встановити 1712 спеціальних питних фонтанчиків, оснащених фільтрами очистки та знезараження води. Крім того, 629 сучасних фільтруючих систем було встановлено у харчоблоках шкільних їдалень. Таким чином близько 250 тис. маленьких киян вживали гарантовано чисту воду під час перебування у школі чи дитсадку", – повідомила Голова гуманітарної Комісії.

Однак, за її словами, не зважаючи на численні наполягання Комісії з гуманітарних питань, впродовж останніх двох років фінансування Програми "Чиста вода – дітям Києва" не здійснювалося, через що більшість систем прийшли у непридатність, і як прикрий факт – на сьогодні майже в усіх навчальних закладах столиці питні фонтанчики та водоочисне обладнання у їдальнях не функціонують.

"Наразі йде активна підготовка до ухвалення бюджету столиці на 2013 рік, і як Голова профільної Комісії я наполягаю, щоб мої колеги-депутати та представники виконавчого органу Київради не залишалися байдужими до потреб маленьких киян. Задля того, щоб наші діти у наступному році пили чисту воду потрібно 9,9 млн. грн... Я переконана, що за умов грамотного управлінського підходу, ці кошти можна віднайти", – зазначила Алла Шлапак.

При цьому політик підкреслила, що загроза недофінансування цієї та більшості інших важливих міських Програм все ще залишається, адже немає гарантії, що новообрані депутати Парламенту виявляться більш відповідальним, ніж їхні попередники.

* Технічне виконання програми "Чиста вода – дітям Києва" здійснювалося науково-виробничим товариством "Німекс" згідно вимог Державних санітарних Правил і норм ДСанПін 5.5.2-008-01 щодо забезпечення питного режиму. Технічні умови питних фонтанчиків та очисних систем вимагають сервісного обслуговування з заміною сорбентів та УФ-ламп бактеріального знезараження один раз на рік.

В останні чотири роки майже половина зароблених Києвом коштів вилучається до Державного бюджету України, загалом за цей час кияни безповоротно були позбавленні близько 30 млрд. грн., які могли бути витрачені на їхні першочергові потреби.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua