Поиск по сайту:
НайтиНародные блоги

Добавить ленту статей сайта в свой iGoogle
Последние публикации

Мій дім – моя планета


2
Рейтинг
2


Голосов "за"
2

Голосов "против"
0

Заклик до дій:)

Мій дім – моя планета
У сучасному світі, на жаль, екологічні негаразди є майже усюди. Не тільки у великих містах та на промислових підприємствах, а й у, здавалося б, "зелених" районах міст, містечок та селищ. Зважаючи на те, що технічний прогрес дістався майже усіх куточків земної поверхні, то й так звані "побічні ефекти прогресу" також є усюди. Це викиди шкідливих речовин, купи сміття та інші чинники забруднюють навколишнє середовище. Не оминула ця проблема й України. Я не кажу вже про індустріально розвинені регіони, де заводи забруднюють відходами водойми та атмосферу. Можна взяти Київ, який порівняно зі східною Україною має невелику кількість екологічно небезпечних підприємств.

Я живу в Печерському районі міста Києва. Цей історичний район столиці веде свою історію ще від самого її заснування. Район має вихід до Дніпра, найбільшої, але й дуже забрудненої річки. Хоча вважається, що Дніпро стає забрудненим уже після проходження Києва. Ну а що вже казати про такі міста як Черкаси, Кременчук, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Нікополь, які забруднюють найбільшу українську річку відходами із хімічних, металургійних та інших екологічно недосконалих заводів.

Печерськ виділяється серед інших районів Києва великою кількістю парків та зелених зон, майданчиків для дітей, стадіонів, тощо. Промисловості, як такої, на Печерську майже немає, якщо не враховувати промислових об'єктів біля Дніпра.

Іншою важливою проблемою Печерська є сміття. А точніше його кількість. Місцева влада не може у повному обсязі забезпечити прибирання сміття із дворів та при будинкових територій. Дуже часто можна побачити заповнені до верху смітники, брудні при будинкові території, не прибрані парки, сквери. Все це також впливає на екологію району. Не впроваджуються нові технології по переробці сміття і це також призводить до збільшення кількості сміття, а отже знижує ефективність його вивезення. Та й ставлення людей до цієї проблеми є показовим. Дуже часто можна спостерігати, як люди не викидають сміття у смітник, а просто так кидають його посеред вулиці, засмічуючи тим самим свою вулицю, свій район, своє місто. Цим вони псують загальносвітову екологію. Але вони цього, на жаль, не розуміють. Отже перше місце серед екологічних проблем Печерська посідає проблема засмічення району.

Також невід'ємною частиною Печерська є автомобільні затори. Не секрет, що у центральному районі столиці розташовано безліч адміністративних та офісних будівель, а отже на вулицях Печерська завжди багато автівок. А вулиці району не призначені та не пристосовані для активного автомобільного руху. Звідси проблема шкідливих вихлопів автомобілів.

Підбивши підсумок під наведеними фактами, можна зробити висновок, що Печерськ, природно, має екологічні проблеми. Проте цей район Києва вважається одним з найчистіших та зелених. Звичайно, екологічні проблеми існують майже усюди, але головне – це з ними боротися. Починаючи від одного громадянина, закінчуючи владою. Екологічну безпеку можна здобути тільки спільними зусиллями. Технічні інновації, впровадження відновних та альтернативних джерел енергії та розуміння людьми проблем екології можуть зберегти нашу планету для прийдешніх поколінь.


© 2007 - 2020, Народная правда
© 2007, УРА-Интернет – дизайн и программирование

Перепечатка материалов разрешена только со ссылкой на "Народную правду" и указанием автора. Использование фотоматериалов раздела "Фото" — только по согласованию с автором.
"Народная правда" не несет ответственности за содержание материалов, опубликованых авторами.

Техническая поддержка: techsupport@pravda.com.ua